aydemir guler - boun sözlük

kullanıcı girişi

kullanıcı adı veya e-mail

Şifre

üye olcam | şifremi unuttum

giriş
Yeni > Eski
Eski > Yeni
A'dan Z'ye
Z'den A'ya
Başlangıç
Bitiş
Tanımlarda arat
Entrylerde arat
İyisinden
günmdeki başlıkları.. (0 başlık)

yok böyle bi şey

1.
orta öğrenimini saint joseph lisesi'nde, yüksek öğrenimini boğaziçi Üniversitesi ekonomi bölümü'nde tamamladı. 1986-1992 yılları İstanbul Üniversitesi İktisat fakültesi'nde araştırma görevlisi olarak çalıştı. yüksek lisansını da yine bu ünivesitenin sosyal bilimler enstisü'nde yaptı.

nisan 1986 yılında yayın hayatına başlayan teorik dergi gelenek'te ilk sayıdan itibaren sürekli yazarlar arasında yer aldı.

1992 de kurulan sosyalist türkiye partisi nde kurucu, siyasi büro Üyesi ve İstanbul İl başkanı olarak görev yaptı.

stp nin anayasa mahkemesi kararıyla kapatılmasından sonra 1993 te kurulan sosyalist İktidar partisi nde,kuruluştan kısa bir süre sonra genel başkanlık görevini üstlendi. sip in türkiye komünist partisi adını aldığı olağanüstü kongre de yeniden genel başkan seçildi.

1999 da son kriz:1990 lar türkiye sinde toplumsal dinamikler ve 2001 de yolları birleştirmek: sosyalist devrim ve ulusal sorun başlıklarını taşıyan iki kitabı gelenek yayınları'ndan çıktı. başka arkadaşlarıyla (kemal okuyan, metin Çulhaoğlu vd.)birlikte makalelerinden oluşan asker partisi ne İstiyor?, demokrasiye aykırı yazılar başlıklı iki derleme kitap çalışması daha var. Çeşitli dergi ve gazetelerde araştırma ve makaleleri yayınlanan güler, aylık komünist gazetesinde ve günlük internet gazetesi sol'da düzenli yazıyor.

aydemir güler, aynı zamanda, İstiklâl marşı şairi mehmed akif ersoy'un torunudur.

kaynak: (http://tr.wikipedia.org/)
(dickheadedjapanesesoldier, 04.02.2010 21:48)
2.
sol portal yazaridir.