barcelona - boun sözlük

kullanıcı girişi

kullanıcı adı veya e-mail

Şifre

üye olcam | şifremi unuttum

giriş
Yeni > Eski
Eski > Yeni
A'dan Z'ye
Z'den A'ya
Başlangıç
Bitiş
Tanımlarda arat
Entrylerde arat
İyisinden
günmdeki başlıkları.. (0 başlık)

yok böyle bi şey

1.
ispanya' nın siyasi olmasa da geleneksel başkenti kabul edilen barcelona,madrid'den tam 1000 yıl önce kurulmuş. katalan cazibesi ve mimarisini belirleyen canlı renklerinden ötürü ''muhteşem yosma'' ismiyle anılan kent, kendine özgü dili, tarihi ve stil duygusuyla ülkenin bütününden farklı bir kimliğe sahip olan katalonya'nın da başkentidir.
(kapella, 28.08.2010 15:36)
2.
Şehri gezerken birinden arkadaşımla fotoğrafımızı çekmesini istediğim diğerine yolu sormak münasebetiyle yaklaştığım iki yaşını başını almış amca tarafından taciz edildiğim yer. ikisi de dudağımdan öpmeye çalışmıştı *
ayrıca şehirde bol miktarda bulunan hintliler çok tilki. birinin restoranına geleneksel yemeklerden birini yemek için girmiştik, adam çok para harcamayacağımızı sorularımızdan anlayınca suratımıza bile bakmamıştı.
bunların dışında barcelona'ya giderseniz yanınızda yiyecek bulundurunuz. yoksa çok pis kazık yer, çok paranız yoksa da yemek satan amcalar tarafından aşağılanabilirsiniz.
tüm bunların yanında --şimdilik milyonlarca şehir gezmiş olmasam da-- yine de en çok sevdiğim şehirlerden biridir kendileri.