gulen cemaati - boun sözlük

kullanıcı girişi

kullanıcı adı veya e-mail

Şifre

üye olcam | şifremi unuttum

giriş
Yeni > Eski
Eski > Yeni
A'dan Z'ye
Z'den A'ya
Başlangıç
Bitiş
Tanımlarda arat
Entrylerde arat
İyisinden
günmdeki başlıkları.. (0 başlık)

yok böyle bi şey

1.
liderinin fbi arazisinde yaşadığı, buna rağmen bazı insanların türkiye'nin iyiliğini istediğini düşünme gibi bir gaflet içerisinde bulundukları cemaat.

türkiye'nin bütün kurumlarını 80 darbesiyle birlikte ele geçirmelerine rağmen, devlet içindeki çeteleşmeyi başka yerlerde aramak nasıl bir zihniyettir anlamıyorum. küçücük beyinlere "allah, din" diye girerek, şariatı sokmak, yaptıkları her türlü eylemi ve sahip oldukları düşünce tarzını*, islamdan başka bir şeye dayandıramamak en büyük meziyetleridir.

yapanların çıkıp "allah içi yaptım" demelerine ve nerelerle bağlantılı oldukları açık olmasına rağmen, danıstay saldırısını bile başka yerlere atarlar. onu bile ergenekoncular yapmıştır. ne kadar muhalif yazar, siyasetçi varsa hepsi münafıktır, tez zamanda boyunları vurulmalıdır. yahu o çok savunduğunuz savcı deği miydi çıkıp "o cd'leri biz bulmadık, haberimiz yok diyen", sorguladıkları herkese "bunları bunları ordu yaptı de, hemen bırakalım seni diyen". delil olarak gördüğünüz, "o olay 2005'den sonra oldu" denmesine rağmen, 2001'de yapıldı diye yutturmaya çalıştığınız sorgunun başkahramanı tuncay güney'in sicilinin, en azından söylediği herşeye inanılmaması gerektiği kadar kabarık olmasını görmek, ya da doğruysa bile bu adam bu bilgilere neren ulaşmış diye sorgulamak çok mu zor yahu. zor değil de yasak, "allah" yasaklamış. o da kuran'da geçiyo değil mi. bi an olsun bırak dini, aklını kullan diyecem de, seninkini de almış bu cemaat vakti zamanında heralde.
(withheld, 15.12.2010 19:41)
2.
boğaziçi üniversitesinde örgütlenmek için ayrı bir özen gösteren zahitler topluluğu.