halikarnas balikcisi - boun sözlük

kullanıcı girişi

kullanıcı adı veya e-mail

Şifre

üye olcam | şifremi unuttum

giriş
Yeni > Eski
Eski > Yeni
A'dan Z'ye
Z'den A'ya
Başlangıç
Bitiş
Tanımlarda arat
Entrylerde arat
İyisinden
günmdeki başlıkları.. (0 başlık)

yok böyle bi şey

1.
asıl adı cevat şakir kabaağçlı olan türk yazarı. türkiye'de onun kadar içten yazan, doğayı, insanları ve de deniz gurbetçilerini betimleyen, sımsıcak hikayelere imza atan başka bir yazar bulmak maalesef imkansızdır. sürgüne gönderildiği bodrum'un simgesi olmuştur. kitaplarını o kadar beğenirim ki, hiç okumamayı dilediğim çok olmuştur. keşke derim zaman zaman hiç okumamış olaydım da şu an başlayaydım ve akşama kadar elimden bırakamayıp büyük bir keyif alaydım.*

agata burina burinata, deniz gurbetçileri, mavi sürgün, anadolu tanrıları, anadolu efsaneleri gibi kitapları oldukça etkileyici ve güzel kitaplarıdır. okur kardeşim yaz bu isimleri yazlığına, annenin babanın yanına gittiğinde at çantana okursun mis gibi valla. Hatta uzun otobüs yolculuğun varsa tadından yenmez.
(horus, 23.04.2010 03:30)
2.
babasını (mehmet şakir paşa) öldürmüş olan ünlü yazar. olay, o dönem için (1910'lu yıllar) o kadar büyük bir skandaldır ki hemen örtbas edilir. daha sonra alacağı sürgün cezası başka bir olay yüzünden (yazdığı bir yazı) verilir.