kal el - boun sözlük

kullanıcı girişi

kullanıcı adı veya e-mail

Şifre

üye olcam | şifremi unuttum

giriş
Yeni > Eski
Eski > Yeni
A'dan Z'ye
Z'den A'ya
Başlangıç
Bitiş
Tanımlarda arat
Entrylerde arat
İyisinden
günmdeki başlıkları.. (0 başlık)

yok böyle bi şey

1.
çaylaklık döneminde onyüzbin entry girerek yazarlığı fazlasıyla hak etmiş 1.nesil yeni yazarımız; aramıza hoş gelmiş efenim.
(morumtrak, 29.12.2009 01:06)
2.
yok olan krypton gezegeninden anne ve babası tarafından bindirildiği bir uzay gemisiyle kurtulan küçük bir çocuğun dünyaya inmesi ve burda kansas'ın küçük bir kasabasında, smallville'de, büyürken keşfettiği insan üstü güçlerini kullanarak dünyayı korumasını anlatan superman adlı çizgi roman serisinin baş karakteri süpermen'in krypton kökenli adıdır.

babası jor el ve annesi lara el tarafından koyulduğu varsayılan bu isim, aslında ibranice "tanrının sesi" anlamına gelir. pek çok mitolojide gökten gelen kurtarıcının kutsandığı ve büyük umutlarla beklendiği gibi bu arkadaşımız da tanrının bir lütfu olarak görülür, sevilir.

çizgi romanlarında ve diğer pek çok platformda kal el ismiyle süpermen'e uzayla bağlantısı olan ya da başka gezegenden gelen diğer uzaylılar seslenmektedir. varsayılan krypton lisanına göre yıldız çocuğu anlamına da gelen bu isim kim 500 milyar ister ve türevleri yarışmalarda karşınıza bir gün çıkar, uyarmadı demeyin.

*