yirmi birinci yuzyilda hala turkceyi yabanci kelimelerden arindirmaya calismak - boun sözlük

kullanıcı girişi

kullanıcı adı veya e-mail

Şifre

üye olcam | şifremi unuttum

giriş
Yeni > Eski
Eski > Yeni
A'dan Z'ye
Z'den A'ya
Başlangıç
Bitiş
Tanımlarda arat
Entrylerde arat
İyisinden
günmdeki başlıkları.. (0 başlık)

yok böyle bi şey

1.
şöyle ki bu dünyanın en boş çabasıdır. hayatın gerçeklerinden kopuk ütopik bir düzen hayal edenlerin uğraşıp didindiği bir şeydir. günlük hayatta da karşımıza sık sık çıkan bu insanları atsızcılar forumunda ve çeşitli sözlüklerde de görebilmek mümkündür hadi atsızcılar forumunu, pardon otağını anlayabiliyorum, adamların nick'leri, pardon takma isimleri bile gök tengri falan, ama sözlüklerdeki bu çabayı anlayabilmek mümkün değil. yabancı olduğu apaçık kelimeleri nick olarak seçerken türkilizce yok, sol frame değil de sol çerçeve dersek türkiye dünyanın en kültürlü, en köklü devleti olacak.

arkadaşlar çok açık söylüyorum, yok öyle bir şey. ayrıca öz türkçe konuşmaya devam edemeyiz artık geçti o devir. türkçe üzerinde hiç değilse 5 tane dilin çılgınlar gibi etkisi vardır. hayır zaten kullandığın alfabe "latin alfabesi". sözlüğün alfabesini de göktürk alfabesine çevirmeye var mısınız? bence evet...

boğaziçi tarzancasını tenzih ederim. bu şekilde konuşanlar cidden komik oluyorsunuz. önce consent atıp ondan sonra dövmek lazım sizi.
(esenboga, 20.09.2009 17:52)
2.
tiki dili ve edebiyatı içerisinde sıkça karşılaşılan durumdur.

(bkz: he deyip geçicen hacı)*