yoyo - boun sözlük

kullanıcı girişi

kullanıcı adı veya e-mail

Şifre

üye olcam | şifremi unuttum

giriş
Yeni > Eski
Eski > Yeni
A'dan Z'ye
Z'den A'ya
Başlangıç
Bitiş
Tanımlarda arat
Entrylerde arat
İyisinden
günmdeki başlıkları.. (0 başlık)

yok böyle bi şey

1.
çocukluk yıllarımda ağlamamam için elime verdikleri, üniversite yıllarımda ise aldığım öğrenim kredisinin neredeyse tamamını ona yatırdığım, gören herkesin benimle dalga geçtiği, bir keresinde 240 $ vererek kendimi aştığım en sadık dostum.

filipin dilinde "gel gel" anlamına gelir ve ilk bu ülkede yaratılmıştır. ilk yıllarında savaş aleti olarak kullanılmış olsa da bu devirde dünya şampiyonaları yapılan gerçek bir spor.

elinize aldığınızda tanrıyı oynadığınız, dönüş sesi sizi kendinizden geçiren aşkların en güzeli. bakın normalde bu şekilde tasvir ettiğim sanırım sevgilim olmalıydı; ama emin olun sevgilinizi bile terk ettirir.* ilk başta sadece bir tane ile başlarsınız, atarsınız geri gelmez sizi deli eder. daha sonraları çantanızda 2-3 tane taşımaya başlarsınız. bu da yetmez ona özel taşıma çantası alırsınız. içinde 33 tane yoyo olduğunu fark ettiğinizde ise artık bazı şeyler için çok ama çok geçtir.

artık sıra şampiyonalarını görmek, kendinize rakip bulmak için yurtdışına gitmektedir. bakarsınız ki sizden daha iyileri var, adamların elinde yoyo deryası dönmekte, sadece izlemekle kalırsınız. dünyada; duncan, auldey, born crucial, one-drop yoyos, yomega,* yoyojam, yoyofactory, dif-e-yo gibi üreticileri vardır.

şimdi ne desem size boş gelir. tadına bakmak lazım. hayır işin garibi bunu yazarken de klavyenin yanında duruyor. öyle saf saf bakıyor garibim...
(ipini koparan yoyo, 10.01.2010 08:40)
2.
yakında türkiye'de ki yoyocuların bir araya geleceği organizasyonun onur konuğu.*