kullanıcı girişi

kullanıcı adı veya e-mail

Şifre

üye olcam | şifremi unuttum

giriş
Yeni > Eski
Eski > Yeni
A'dan Z'ye
Z'den A'ya
Başlangıç
Bitiş
Tanımlarda arat
Entrylerde arat
İyisinden
gündemler (200)
sayfa >>

  abbas guclu ile genc bakis

  1.
  milliyet yazarı abbas güçlü'nün hazırlayıp sunduğu her hafta farklı üniversitelerden bizlere seslenen program. 8 nisan gecesi de üniversitemize teşrif edeceklermiş.
  2.
  an itibariyle online yazar sayısını dokuza düşürebilmiş yegane program.*
  3.
  teşrif edilen üniversitemizin sevgili öğrencileri programa katılmamış, tesadüf etmiştir diye düşünmekteyim. bu kadar hazırlıksız olunabilirdi ancak.

  ayrıca eski bakan kendini aşmıştır: ''bu arkadaşlar bakan, başbakan olurlarsa bırakın ab'yi orta asya'ya döneriz.''
  4.
  gitmek istediğim ancak 3 midterm.üm , 5 farklı dersten ödevim ve 1 haftam olduğu için gidemediğim program. eyy boun bana bunu da yaptırdın yaa
  5.
  değil ki bir zamanlar ülkenin dışişleri bakanlığını yapan bir insan olarak; muhtemelen dedesi yaşında, 20-25 yaşında bir gencin bütün hayatı boyunca göremeyeceği şeyleri görmüş, edinemeyeceği tecrübeleri edinmiş bir adama ukala tavırlarından ötürü nefret duyguları uyandıran şahsı tüm türkiye'ye izletmiş program. duygularıma tercüman olan, bahsi geçen "her şeyi ben biliyorum" tripli insanı bu davranışından ötürü uyaran-kınayan arkadaşa da 10 puan vermeme sebep olmuştur ayrıca program.
  6.
  obama'ya soru sormaya giden arkadaşlardan birinin sadece güvenlik önlemlerine kafayı takmış olması, başka bi arkadaşın da kendisine 'tecevüzcü' ve siyah ama beyazdan beyazcı demesi enteresandı. ayrıca soli özel'in depresyona girdiğini düşünüyorum program sonunda, biraz da haklı sebepleri vardı kanımca, çünkü ortam gerçekten demokrasiye inanmayan bi kitle izlenimi verdi, tamam bizde amerikan politikası pespembe bir döneme girecek, dünyayı huzur ve barış kaplayacak demiyoruz ama en azından seçilen kişiye biraz olsun saygı duymak gerekli bence. sonuçta demokratik bir süreçten çıktı bu arkadaş.
  7.
  sorulan sorular karşısında hayretten hayrette düştüğüm, boğaziçi üniversitesi öğrencilerinden beklenmeyecek kadar saygı çerçevesinin dışına çıkılmış program olmuştur. konuklardan eski dış işleri bakanı ilter türkmen'e ve habertürk dış haberler yayın yönetmeni ve bilgi üniversitesi öğretim görevlisi soli özel'e gayet mantıklı şekilde yaptıkları açıklamalara rağmen "amerikan emperyalizminin niye bu kadar arkasında duruyorsunuz?" gibi bir soruyla ayıp edilmiş, ayriyetten ikisinin de statüsünü makamını geçtim özellikle de ilter türkmen'e yaşı itibariyle duyulması gereken saygı, konuşmaları sırasında sürekli araya girmeye çalışan "en birinci benim" havasındaki boğaziçili öğrenci tarafından yerle bir edilmiş, çok yazık edilmiştir.

  edit: soli özel'in sabrını buradan tekrar kutlamak isterim sevgili sözlük.
  8.
  mikrofonu alıp saçma sapan sorular soran gerizekalılara iki çift laf edemediğim için kafayı yediğim program.
  9.
  üniversiteli gençliğin ne kadar boş insanlar olduğunu gösteren, izledikçe beni kahırdan kahıra sürükleyen reality show. hangi üniversiteye giderse gitsin durum böyledir. konuklar da kendilerinden geçerler zaten.

  aynısının bir benzeri için;
  (bkz: siyaset meydanı)
  10.
  boğaziçi üniversitesindeki sol perspektifli öğrencilerin retoriklerının gerçekten rezalet olduğunu gösteren, söylenen her yoruma yok efendım amerıka şöyle yok efendim böyle diye dümdüz cevap veren insanların oldğunu da gösteren acıklı program. hepimize geçmiş olsun.
  11.
  üniversitemizde çok büyük bir üzüntü yaratan program.

  soru sormayı beceremeyen öğrenciler, siemens in amerikan markası olduğunu söyleyen öğrenci, obama ya tecavvüzcü diyen öğrenci, öğrencilerin birbirine sataşması, bir öğrencinin; konukların birine terbiye vermeye çalışması, söz hakkı alan bir öğrencinin mikrofonu ağzıma mı sokayım demesi, öğrencilerin kendi rezilliğini alkışlaması ve daha neler neler...

  boğaziçi üniversitesi öğrencilerine hiç yakışmadı.
  12.
  boğaziçinde düzenlenen bölümünü izlemediğimden dolayı kendimi bahtiyar addettiğim tv programı...
  13.
  boğaziçinin çok da sandığımız kadar zeki öğrencilerinden kurulu olmadığını anlamamızı sağlayan program.
  14.
  boğaziçindeki papağan sayısını yaklaşık olarak ortaya çıkarmak gibi önemli bir araştırmaya imza atmış televizyon programı.
  15.
  hangimiz amerika ya hayran degiliz ya da obama konusunca duygulaniyorum bean diyerek izleyicileri dumur eden guzelim bogazici ogrencisini tekrar gormus oldugum program. ayrica soli abimiz program sirasinda sinir krizi gecirmis, gerilmis olur olmaz yerde soru soran insanlara saldirmistir. sol goruslu ogrencilere sig demesi ise kendi kapasitesini gostermis, sorulan soruyu kesmek icin hadi yarin ise gidicez diyip saygisizligin dik alasini yapmistir. bunun disinda obama ya tecavuzcu denmistir ancak bazi kendini cok iyi bilen insanlar bunu anlamama kabiliyetini gostermis * ve vay efendim sen obama ya tecavuzcu mu dedin diye isyan etmislerdir. okula gelen 3 konugun da farkli gorusleri olmasina ragmen amerikancilik hususunda birbirleriyle birlesmislerdir. ayrica 80-90 yasinda ki dedemiz, sovyetlerin asansor yapamadigini ileri surerek uzaya cikmayi basarmis olan bir sosyalizm deneyiminden bahsettigini unutturmaya calismistir. caniiim sovyetlerde camlar kiriliyormus.
  (bkz: bel alti vurmak)
  (bkz: gotunden hikaye uydurmak)
  16.
  ilk defa boğaziçinde okuduğum için utandığım, bir takım insanların ben biliyorum havasında sorduğu saçma sapan sorularla geçen, insanların birbirine laf atmaktan başka hiçbir şey yapmadığı ve malesef ki bunun özgür düşünce olarak adlandırıldığı cyprus kod adlı bounsozluk yazarına ise mikrofonun verilmediği(!) program.
  17.
  maşallah herkes hatip kesilmiş gibi bounsozlukte yorumlar yaptığı program.. evet sorulan sorular saçmaydı ama burda yazana kadar konuşsaydınız ya kardeşim.. ben soru sormadım ama daha obamanın toplantısına katılamamış katılımcılara ve obama hakkında hiçbir bilgisi olmayan abbasa da obamanın samimiyetini, "mükemmel"liğini sormak ne kadar doğru olurdu? program konuklarının da amerikan aşığı çıkması ne tesadüf!
  18.
  bakalım iki boyutlu solcular ne sormuş çok boyutlu soli abimiz ne cevap vermiş:
  solcu: tekeller yönetmiyo mu abd'yi?
  soli: tekeller battı.
  ya pardon ama hangi tekel battı biri bana söyleyebilir mi? soli bey'in saydıklarının hepsi abd devleti tarafından kurtarıldı. yani ortada batan bir tekel yok. yıllardır sermayeye sırtını kaşıtan abd yönetimi şimdi de kendi sırt kaşıyor. hem de sadece sermayenin sırtını.
  ikinci saçma sapan soru:
  solcu: ırak'ta ne güvenlik var ki abd askerini çekince güvenlik çökücek?
  ilter: eh ırak ordusu dağıtıldı falan filan.
  e be sayın bakan ben mi dağıttırdım orduyu sığ solcu gençler mi? yok mu hiç amerika'nın payı?

  saygısızlıkmış. geçin bunları efendiler. obama konuşunca ağladım mı demek saygı? yoksa politika ikiyüzlülük demek mi? yoksa hayata dair bi derdin varsa onu kim olursa olsun çatır çatır tartışmak mı?
  ne demiş ki o bakana saygısızlık yapan adam? doğumgününü kutladı ne güzel bu mu saygısızlık?(bkz: bi sittirin gidin)
  saygısızlık arayan öğrencilere siz demokrasiden anlamıyorsunuz diyen adama baksın ya da siz başbakan olsanız orta asya'ya döneriz diyene. soruya cevap vermeyip, veremeyip soranı 'sığ' olarak etiketleyene de bakabilir tabi.
  velhasılıkelam, sorusu olan var mı diye sorulduğunda elini kaldıracak iradesi olmayan malların, özgür düşünceyi kıç yalamak sanan odunların boğaziçililer çatır çatır soru sorunca kalakalması normaldir dostlar.
  19.
  luzumsuz bir program olmustur. zaten programın kalıbına uygun insanlar gitmiştir en azından soru soranlar bazından.