kullanıcı girişi

kullanıcı adı veya e-mail

Şifre

üye olcam | şifremi unuttum

giriş
Yeni > Eski
Eski > Yeni
A'dan Z'ye
Z'den A'ya
Başlangıç
Bitiş
Tanımlarda arat
Entrylerde arat
İyisinden
gündemler (200)
sayfa >>

  adnan oktar

  1.
  istanbula ilk geldıgım zamanlarda sarıgazıye giderken yanımda bir teyze oturmaktaydı ve bana onu aldatan esinden bahsetmeye basladı. esinin sahıp oldugu mallar ve buna karsılık kadına hıcbır sey vermemesı kadının cok zoruna gıtmekteydi, gözlerinden sessiz ama manidar yaslar dokuluyordu. adam, genc ve guzel bir kızla beraber yasamaya baslamıstı ve bircok genc kadınla oldugunu soyluyordu yanımdakı teyze. esinin adını soyledıgınde anlamadım; o zamanlar adnan oktar'ın gercek adını bilmiyordum. işte bu sahsiyetsiz ve karısını aldatan adam, kitleleri kandırarak ticari ve benzeri amaclar guden, sureklı din ve evrim teorisi uzerine ahkam kesen harun yahya'dan başkası değildi.
  duman olmayan yerden ates cıkmayacagını ve her karalamanın altında bır gercek olabılecegını dusunun lutfen, cunku bu adamın yaptıklarına bızzat sahıt olunmustur.
  (bkz: harun yahya)
  (bkz: evrim teorisi)
  2.
  gereksiz bir ayrıntıdır.
  3.
  avukatları sözlük kapatmayı çok sever. bundan dolayı birçok sözlükte başlığına entry girmek yasaktır.

  (bkz: bilenler bilmeyenlere anlatsın)

  düdüt: müdür orada "birçok" demişim ya, "bazı" olsun o. evet, bazı daha çok yakıştı.
  4.
  ilgi alanı iyi görünümlü, sömürüye açık, zengin gençlerdir.
  5.
  ekşi sözlük ü kapattıracak kadar güçlü bir tarikat lideri. seçimlerde oyunu akp ye verdiğini açıklamış neye yaradığını anlamadığım önemsenen şahıs.
  6.
  kendi çapında bazı hakikatleri ortaya çıkarmaya çalışan, ama entelektüel kapasitesi çok güçlü olmadığından ya da sıradan halka hitap etmek istediğinden dolayı çoğu zaman basit argümanlarla ortaya çıkan bir yazar.

  evrim teorisine karşı yaptığı yayınlarla ünlüdür. evrim teorisini kendisi ve bir kısmı iyi üniversitelerde tıp ve biyoloji filan okumuş asistanları sürekli araştırır ve çökertmeye gayret ederler. beraber yazdıkları kitapları bu ekibin mensupları harun yahya adıyla basarlar ve çok ucuz fiyatlara satarlar. zaten internette de tamamını bedavaya okumak mümkündür.

  islam'a hizmet için materyalist propagandaya elinden geldiğince savaş açan adnan oktar, ayrıca islam adına iyi bir mesaj vermenin iyi bir yolunun ünlü ve/veya üst tabakadan kişileri ihtida ettirmek olduğuna da inandığından olmuş olacak ki özellikle bir zamanlar o ve tilmizleri bu tür insanların etrafında islam'a davet yapmaya çalışırlardı. zengin ve batılı tarzda aydınlanmış insanların çocuklarını aldatıp yobaz yapma ve yaşadığı mekanda fuhuş yaptırma iddiaları da o zamanlar başladı.

  hakkında yapılan fuhuş, zina gibi isnatların hiçbiri ispat edilemedi. hakkındaki davalarda ilk başlarda beliren meşhur seren serengil gibi bazı tanıklar daha sonradan aslında adnan oktar ve asistanlarının kendilerine çok iyi davrandığını ve islam'ı anlatmaktan başka bir şey yapmadığını, bazı insanların güçlü telkinleriyle başlangıçta davaya katıldıklarını itiraf ettiler. ikamet ettiği eve bir defasında yapılan baskında baskını yapan polisler onun kullandığını iddia ettikleri kokainleri elleriyle koymuş gibi mucize eseri buluverdiklerinde kendisi kokainman ilan edildi.

  adnan oktar aleyhindeki iddiaların şimdiye kadar hep fos çıkması karşısında ona tam derin bir saygı besleyecekken, son zamanlarda mehdi meselesine aşırı kafayı takması beni işkillendirmeye başladı. adnan hoca'nın takipçilerinden oktar babuna'nın objektif adlı tv programında hocasının mehdi olduğuna inandığını az biraz belli eder gibi olması ama hocasının kendisinin böyle bir şeyi iddia etmediğini (ve de reddetmediğini) belirtmesi beni daha da soğuttu kendilerinden.

  aslında bu mehdilik meselesi yeni peyda olmuş bir korkunçluk filan da değildir. islam tarihinde birçok liderin taraftar grupları önderlerine mehdiliği yakıştırmışlardır. bu acınası eğilimin sebebi de şudur açıkça: özellikle batının ve materyalist kültürün okumuş ve üst sınıflara egemen olduğu son yüzyıllarda batıya ve materyalizme direniş hareketleri başlatan birçok müslüman lider, artık batı emperyalizminden kurtulmak için çok acele etmekte olan sabırsız taraftarları tarafından son ve kesin kurtarıcı yani mehdi diye görülmek istenmiştir. bu liderlerin epey bir kısmı da daha sonra, ulan bu kadar insan yanlış mı düşünecek demek ki ben hakkaten mehdiyim be, diye düşünüp bu unvanı kabul etmişlerdir. bence adnan oktar'ın mehdi olduğu çevresinde gerçekten düşünülüyorsa, bunun sebebini bu insanî güdülerde aramak gerekir. ancak umarım bu tahminim hakkımda yanılıyorumdur ve adnan oktar çevresi hiçbir zaman böylesi bir mehdilik iddiası saçmalığıyla ortaya çıkıp dindar insanları sıkıntılara ve hayal kırıklığına sokmazlar.

  şunu da ifade etmek lazımdır ki adnan oktar hiçbir zaman evlenmemiştir.
  7.
  evrim teorisini çökertmeye çalışan ama her zaman ricard dawkins tarafından g.t edilen iktidar yalakası ve , ilk duyduğumda kızlarıyla gündeme gelen klasik dindar sapıklardan biri
  8.
  en son olarak nacizanebilgi.com'u kapattırmış olan insan. hakkında yazılan her yazıyı sanırım okuyor. vatan'ın bile internet sayfasını kapattırdığını düşünürsek ne demek istediğim daha rahat anlaşılır. bunu yazarken bile tırsıyorum.
  9.
  tutucu cevrelerce adnan hoca olarak bilinen, aslında hoca sınıfında olmayan, ne oldugu belirsiz sahis. harun yahya mahlasının arkasında onun oldugu soylenir. ancak harun yahyanın 100 un uzerinde kitabı bulundugu icin, bu adam butun hayatını bu işe verse bu kadar kitabı nasıl yazar dedirttigi icin muhtemelen harun yahya mahlasının arkasında bir zumre bulunmaktadır diye de dusundurur.
  10.
  bir ara cemaat, okuma, ufleme bahanesiyle avucuna dusurdukleri mankenleri gruplar halinde goturmeleriyle de unlu sozde cemaatin lideri.
  11.
  türk halkının toplumsal hafızasının hamsi balığıyla denk olduğunu bize öğreten adamdır. daha ben hayattaydım bu adamın "motorları", şantajları ortaya çıktığında. çok da yaşlı olmadığımı düşünürsek nasıl her şey unutulup gidildi anlamak mümkün değil. ya da birileri neden çıkıp "bu adam budur unutmayın" diye bağıramıyor, ben cidden anlamıyorum. zaten bu adamla ilişkili hiçbir şeyi anlamıyorum ve verdiğim tepki şu şekilde oluyor:

  hayat ne tuhaf lan vapurlar falan.
  12.
  mehdi olmadığını açıklamıştır. ancak hemen eklemiştir ki, kendisi mehdiye çok benzemektedir. nerdeyse tıpatıp. ama mehdi değildir. ama çok benzer.
  13.
  sansürsüz isimli programda bilim adamlarının karşısına çıkmak istemediği için program iki oturumda yapılmıştır.
  14.
  sitesindeki videolarda '' cradle of filth grubunun solisti marilyn manson '' gibi tanımlamalar bulunan ve belgesellerinde '' lenin günahkarlığı yüzünde aha da bu hali almıştı'' diyerek korku filmi sahnesi gösterip hemen ardaından defnedilirken sapa sağlam resmini gösteren, sovyetler yüzünden ölen insanları sayarken yazının sonunda verdiği toplam rakam yazıda salladığı rakamların yarısı bile olmayan, kendiyle bile çelişen saçma, ve dolayısıyla salak müritlere sahip tarikatın başındaki şahıs
  15.
  israil'den farklı dini grupların temsilcilerinin kendisini ziyaret ettiği ve gilad şalit'in serbest bırakılması için islam alemi adına ara bulucu olmasını istedikleri araştırmacı-yazar.
  18.
  buyuk insandir. kraldir. bilim insanidir. evrim teorisini allah'in gercekligi ile curutmustur. kapak olmustur ateistlere.
  19.
  cübbeli ahmet hoca’nın seks görüntülerini izlediğini açıklamış ve cübbeliye çok fena giydirmiş şahıs.
  20.
  cübbeli ahmet hoca''nın seks kasetlerini piyasaya sürdüğüne inandığım şahsiyet.
  21.
  kedi canını yemiş muhterem zat.