kullanıcı girişi

kullanıcı adı veya e-mail

Şifre

üye olcam | şifremi unuttum

giriş
Yeni > Eski
Eski > Yeni
A'dan Z'ye
Z'den A'ya
Başlangıç
Bitiş
Tanımlarda arat
Entrylerde arat
İyisinden
gündemler (200)
sayfa >>

  akaretler86

  1.
  birinci nesil yazarımız. başlığını açan olmamış bugüne kadar, lakin görmedik sanmasın.
  hoş gelmişsin.
  2.
  karşısındakini yalancılıkla suçlayıp, embesil kelimesinden şikayetçi olan yazar. #62984)
  3.
  kıbrıs barış harekatını eleştirdiğinizde adadaki gerçekleri ideolojik tercihlerinize göre şekillendirmekle sizi suçlayabilecek yazar.
  kendisi evvela adaya yönelik operasyonun ingiliz emperyalizmine hizmet ettiğini söyleyen bizlere "emperyalizme hizmet diyorsunuz da açın 1919'dan beri türkiyenin tarihini okuyun" demiş ardındandan 1919'dan beri türkiye'nin yediği haltların ayrıntılı listesini eline verdiğimizde bu kez "türkiye'ye emperyalist diyorsunuz ama" tadında devam etmiştir ki, bu cümlesinden kendisinin emperyalizm denilen şeyden bihaber olduğunu anlıyorum. yani kendisin fazlaca birşey bilmediği konularda bile karşısındakini ideolojik konuşmakla otomatikman suçlayan yazar. kendisinin "önce yunanistan başlattı" noktasında kalması da ayrıca şükeladır.

  dahası buradan kalkıp kimselere de "türkiye'ye yabancı" tadında yorum bırakmamasını naçizane öneriyorum. önce bize çıkıştığına göre kendisi bir anlatsa ya 1919'dan beri anti emperyalist tarihimizi, ve benim ne mantıkla türkiye'ye emperyalist demiş olabileceğini.
  (bkz: bilip bilmeden konuşmak)