kullanıcı girişi

kullanıcı adı veya e-mail

Şifre

üye olcam | şifremi unuttum

giriş
Yeni > Eski
Eski > Yeni
A'dan Z'ye
Z'den A'ya
Başlangıç
Bitiş
Tanımlarda arat
Entrylerde arat
İyisinden
gündemler (200)
sayfa >>

  baba

  1.
  biyolojik tanım: varolmanız için spermlerini veren canlı.
  duygusal tanım: hiç çekinmeden, korkmadan sırtınızı dayayabileceğiniz nadir insanlardan.

  her halükarda bir tanedir.
  2.
  harç parası vermeyen, harçlık vereceği zaman kan kusturan aç bırakan baba türü vardır bir de. millete gösteriş olsun diye dağıtır kendi çocuğuna geldimi 5 kuruşu fazla görür bu adam. sabah işe gider gece meyhaneyi kendisi kapatır dolayısla çocuklar kendisini pek tanımaz. zamanında anneyi dövmüştür aldatmıştır büyük ihtimalle de hala daha aldatıyordur. kısacası ailesine düşmandır.

  allah belasını versindir demeyeceğim, allah neyi hakettiğini benden daha iyi biliyordur nihayetinde.
  3.
  herkes için tanımı farklı olan insandır. ama şu bir gerçek ki annenin yerini tutması imkansızdır.
  4.
  herşeyim.
  5.
  amsterdam ot içilen cafe.
  6.
  cep telefonundan mesaj atmayı beceremeyen insandır o.
  7.
  (bkz: the godfather)
  8.
  çekinilir kendisinden.
  9.
  yıllarca o çalışırken deniz kıyısından arayıp nispet yaptıktan sonra işe başladığında , deniz kıyısından arayıp sen çalışırken sana "acıyorsam sana.." diyerek gülen ve can yücel'e selam çakandır.
  10.
  dostoyevsky' e göre oğulların öldürmeyi istediğidir. ne kadar da haklıdır büyük üstad gene bu konuda da. geberip gitseler ya hepsi. olmasalar ya hayatımızda. siktirik bir sokak köşesinde bir gün bulunsa ya cesetleri. hayatımızın amına verdikleri sikimdirik genleriyle zaten yeterince koymuşken, bir de geri kalan kısmında hayatımızda yer alıp gereksiz yere bir sürü yer kaplayacağına bir trafik kazasına, yada bir düşman kurşununa kurban gitseler ya. ağlamasak da üzülüyormuş gibi yapsak ya gene de arkalarından. içimizden dünyalar bizim olmuşken geberip gitti diye sevinçten neredeyse düğün kuracak, sikimizi kınalayacakken, üzülüyormuş gibi yapıp bir de namaz falan bile kılsak ya arkalarından. ölsün, geberip gitsinler şerefsizim namaz bile kılarım lan arkalarından. her baba ölümünde biraz daha kendim oluyorum. eksik kalan her baba ölümünü tamamlamak istiyorum. en başta kendikim olmak üzere tüm babalar siktirip gitsin geberip çürüsün bir an önce istiyorum. *
  11.
  bir kız için dünyadaki en önemli canlı. kendinizi yanında daha güvende hissedebileceğiniz biri yoktur, sizi sever, bir sarılışı sizi tüm dünyadan koruyabilir sanki, sizi şımartır, uğrunuzda herşeyi yapabilir, sizi eğlendirir, ne derseniz yapar, nereye isterseniz götürür. bir kızın babasından çekinmesi, onunla hiç bir şey paylaşmaması çok acıklı bir durumdur çünkü aslında babaların kızlarına karşı zaafı olur, ona göstermeniz gereken itaat değil, sevgidir, o zaman tamamen sizin olur. babayla kurulan iyi bir ilişki, bir kadına kendisinin değerli olduğu duygusunu en kesin şekilde veren şeydir bu dünyada ve nerede bağımsız, güçlü, erkeklerle çok iyi geçinen ve buna rağmen erkeklerin kölesi olmayan, hayattaki yegane amacı evlilik ve çocuk olmayan, kendine yeten bir kadın görürseniz emin olabilirsiniz ki, babasıyla harika bir ilişkisi olmuştur. dünyada hiç kimse bir erkeği kızının sevdiğinden fazla sevemez, annesi bile. bir kadının hayatındaki en önemli insandır babası ve her kadın, yaşı kaç olursa olsun, küçük bir kızdır babasının öldüğü güne kadar.
  13.
  zamanında süleyman demirel için de kullanılan kelime.
  14.
  bazı kültürlerde tek görevi çocuğunun hayatını kısıtlamak olan canlı. ama bu tüm babalara kahretmek için yeterli sebep değildir bence. dünya seven, anlayış gösteren, ne olursa olsun destek veren babalarla dolu, bir kültürün ayıbını tüm babalara yakıştırmak doğru bir şey değil. o zaman seri katiller var diye tüm insanlar şeytandır mı diyelim?
  15.
  8 köşe kastek sahibi.