kullanıcı girişi

kullanıcı adı veya e-mail

Şifre

üye olcam | şifremi unuttum

giriş
Yeni > Eski
Eski > Yeni
A'dan Z'ye
Z'den A'ya
Başlangıç
Bitiş
Tanımlarda arat
Entrylerde arat
İyisinden
gündemler (200)
sayfa >>

  ben

  1.
  yazarın kendiyle ilgili:

  * genel
  * miss gibi entryleri
  * zamanın ötesinde entryleri
  * bugün girdiği entryler
  * dün girdiği entryler
  * son girdiği entryler

  gibi bilgileri inceleyebildiği, aynı zamanda yukarı kısmındaki arama butonundan merak ettiği yazarın da aynı şekilde listelenmiş bilgilerine bakabildiği sözlük butonu.
  2.
  tende doğum lekeleri. ya da en çok tanıdığım.
  3.
  penguen dergisinde alpay erdem'in köşesinin adı.
  4.
  ben.
  5.
  vücutta bulunan genelde kahverengi olan, kalıcı, sivilcesimsi oluşum.
  6.
  birinci nesil yazarımız. nasıl bir nick almıs ki herkes yazmaya koyulmus, karşılamayı unutmuş.*
  hos gelmiş, sefalar getirmiştir. bol entry li yazarlıklar dileriz efendim.
  7.
  (bkz: ene)
  8.
  (bkz: ez )
  9.
  ici en dolu kelime. en onem,li kelime. basit bir bencillikle degil; gercek bir birey olarak. kendi ayaklari ustunde ve tam. kesin. kesintisiz.
  olup olabilecek en mukemmel gerceklik: ben. kendim.
  sen.
  10.
  acilen değiştirilmesi ve düzenlenmesi gereken. bence çok kullanışsız. ve güzel bilgiler vermiyor yazar hakkında.
  11.
  i

  bu ben butonunun en önemli amacı yazar hakkında bilgi vermesidir. herhangi bir hakkında bilgi edinmek istediğimiz yazara tıklıyoruz ve karşımıza:
  genel
  mis gibi entryler
  berbat entryler
  bu gün gridiği entryler
  dün girdiği entryler
  son girdiği entryler

  sdfşsdfjsdljsdljfsd lan olm zaten bugün girdiği entryler bölümünden son girdiği entrylere mantıken ulaşabiliyor olmalıyız hahaha böyle bir mantık hatası olmaz. sanki yapılmış olmak için yapılmış. açıkçası ya son girdiği entryler kaldırılmalı ya da bu gün girdiği entryler kadlırlmalı, ama ikisinden birinin durması bence mantıklı.

  dün girdiği etryler: bu da çok mantıksız bence, o zaman 1 hafta önceye kadar bir geçmiş yapalım 4 gün önce girdiği entrler falan diye... abicim zaten ulaşmak isteyen o kişiye o kadar detaylı "detay ara"dan yapabilir pekala bunu...

  berbat entyrleri - miss gibi entryleri, kesinlikle en kullanışlı, yazar hakkında en iyi bilgi alabileceğiniz seçenekler, olmazsa olmaz.

  gereksiz bölümlerin yanında eksikler var. dedim ya amaç yazar hakknda en iyi bilgiyi almak, o zaman kesinlikle baş ucu eserleri tarzı bir bölüm daha yapacaksın. yazarın en çok emek harcadığı, uğraş verdiği entrysi. bunlar da uzundan kısaya göre her halde bir sıra yapılmalı kendi içinde...

  bir de son oy alan entryleri diye bir bölüm de yapılabilir, yazarın son eksi ya da artı alan entrysi bu listeye dahil olur, insanlar ve hatta kendi de görür en son neyim oylanmış diye...

  genel bölümünün içinde ise; açtığı başlık doldurduğu ukte falan bence bunlar süper istatistikler, fakat aldığı artı/eksi oy olayı da kaldırılıp direkt karma sistemine geçilebilir. bence daha mantıklı olur.
  12.
  birinci tekil şahıs. ayrıca sözlüğümüzde gayet işlevsel bir buton.
  13.
  tabi ki ben...
  14.
  sözlüğün en çok kurcuklanan butonlarından biri. neden bugün, kim var, güzelinden değil deme önce bir dinle. insan egolarıyla büyüyen bir varlık değil mi? e sözlükte yazma sebeplerinden biri de oylanmak, okunmak değil mi? o zaman du bakayım bu yazdığım oylanmış mı düşüncesiyle en çok da kendine bakacaktır. buna tıklayacaktır. hadi itiraf et kendine. *
  15.
  deriden koparıldığı takdirde ciddi hasarlara sebebiyet verebilir.
  16.
  cilt üzerinde siyah noktacıklar ya da daha iri et yumrusu şeklinde beliren şey. sik üzerinde çıkarsa erkeğe avantaj sağlar.
  -bak handan bu ne?
  -aa ben...
  -ne beni?
  -sik beni cevat...
  sen istedin ben de sikiyorum.
  17.
  liseden bir arkadaşımın bir gün ismail yk şarkısından alıntı yaparak (başın ağrırsa salla, yerinden kalkta fırla, iyileşmek istiyorsan, bu numarada 'ben'i tıkla) işaret ettiği, suratında bulunan nokta.
  18.
  "ben sadece ben olmak istiyorum." birini "kopyala yapıştır." tekniğiyle taklit etmek istemiyorum. idol olarak gördüğüm insanlar da vardır.