kullanıcı girişi

kullanıcı adı veya e-mail

Şifre

üye olcam | şifremi unuttum

giriş
Yeni > Eski
Eski > Yeni
A'dan Z'ye
Z'den A'ya
Başlangıç
Bitiş
Tanımlarda arat
Entrylerde arat
İyisinden
gündemler (200)
sayfa >>

  berke han

  1.
  birinci nesil yazarımız.
  2.
  sol frame'in akmasına yardımcı olan yazar. iyi yazar..
  3.
  (bkz: sol frame yazarı)
  4.
  aynı zamanda altın orda devleti'nin -aynı zamanda moğol devletlerinin- müslümanlığı kabul eden ilk imparatorudur.abisi batu han kadar olmasa da büyük işler yapmıştır.
  5.
  #113598

  hoop yavaş, sallıyorsan bari kıvıracak pay bırak kendine, dedirtmiş yazardır. 1 mayısta televizyonlardan izlediği bir kaç ergen anarşisti bütün sol'a yıkacak, hatta belki de gördüğü her solcuyu her eylemciyi tkpli sanacak kadar şuursuz gözükmektedir yazdıklarıyla. daha güzel tespitlerim de var da, kendisi gibi tanımadığı etmediği gruplara, insanlara, partilere işkembe çorbası içirecek kadar şuursuz değilim.

  #113673

  bu entryde de cevap veremediği şeylere, aynı sözleri tekrarlayarak demagoji yapma yetisini görüyoruz. takdire şayan.

  edit: anlamamış sanırım demeye çalıştığımı, hiç bir tkpli banka camı kırmaz, kırmadı, kırarsa da artık tkpli olmayacaktır. kanıtı olmadan öten bülbülün adını da ziya koyarlar. bilmem anlatabildim mi.
  6.
  solun şiddeti getiren düşüncelerini kınayıp eleştirip sadece iyi yanlarını görmek ister.göreceli olarak belki becerir belki beceremez, olduğu kadar ama en azından kendi aklını kullanır.zaten eleştirileri belirli olduğu için aynı şeyleri anlatması gayet normaldir.solun yozlaşmış tarafını direk insanlardan görmüştür, televizyondan değil bu yüzden sallama gereği de duymaz.

  ayrıca fikir tartışmayı sever, karakteri konusunda tartışmaz, şahısları değil fikirleri hedef alır.
  7.
  sol frame'in içine sıçan yazarlardan biridir.
  (bkz: yav hele bi susun)

  edit: tam olarak sıçmamış da olabilir.*
  8.
  solcular dincilerden daha dogmatik dusunuyo dimi lan denildikten sonra enseye saplak atilacak yazardir. samimidir yani. ben oyle gordum.