kullanıcı girişi

kullanıcı adı veya e-mail

Şifre

üye olcam | şifremi unuttum

giriş
Yeni > Eski
Eski > Yeni
A'dan Z'ye
Z'den A'ya
Başlangıç
Bitiş
Tanımlarda arat
Entrylerde arat
İyisinden
gündemler (200)
sayfa >>

  bi arkadasa bakip cikicam

  1.
  iyi ki gelmiş 2.nesil yazar. kadim dostum. arkadasına bak da çıkma e mi.
  2.
  pek hoş gelmiş 2. nesil yazar. oha bana, hem tanımıyorum hem de atıp tutuyorum pek hoşgelmiş bilmem ne falan diyerekten. aslında hoş mu gelmiş bilmiyorum tabii. nickini beğendim sanırım o yüzdendir bu temennim.
  - hoş geldin bi arkadaşa bakıp çıkıcam.
  + asıl sen hoşgeldin, bi bak bakalım.
  gibi bir cevapla karşılacakmışız gibi geldi bi an. aldım gardımı, beklemedeyim.*
  3.
  cici insan, düşünceli insan, nicki güzel insan, bir iki satır dışında tanımadığım ama olsun genede yazayım bişiler dediğim insan ...
  4.
  111265 nolu entrysinden anlaşılacağı üzere hatun kişisi istedi diye yağmurda ıslanma fantazisi akımına destek veren insan modelidir.

  (bkz: ben entrynin yalancısıyım)
  6.
  nickinin bu kadar serbest çağrı$ıcağını dü$ünmemi$ yazardır kendisi. kısmet diyor, gülerek geçiyor ama..
  #118711 nolu entry " title="i">i
  7.
  ikinci nesilin ilk ispitçisi.
  8.
  "öhöm öhöm seni ben yarattım." diye böbürlenesimi getiren yazar. yükselişini gururla izliyorum sevgili dostum. *
  9.
  "for english press twenty three"

  bu arada attığı mesajdan anladığım kadarıyla bir lost fanı kendisi.
  10.
  boun'un kütüphanesi girişinde kimlik soran görevliye söylediğimde beni de görevliyi de kopartan cümledir.
  11.
  2 $ubat tarihinin giderek yakla$ması ile beraber, heyecanı daha da çok, daha da derinden hisseden, adeta kalp atı$ları uzaktan bile hissedilebilen yazar; statü'sünde gittiği deği$iklikle bunu da fazlasıyla belli etmektedir.
  12.
  entrylerini kelimeleri kullanma gücü nedeniyle çok beğendiğim yazar.
  13.
  canım türkçemizde güzelim "ş" harfimiz varken neden "$" kullandığını merak ettiğim yazar.
  14.
  dün ya$adığım bir anımı payla$mak istedim efenim, ve fakat nereye yazmalıyım, hangi ba$lığın altına i$lemeliyim bunu bilemedim. en iyisi nick altımdır diyerek, hiç haz etmediğim bir harekete i engel olamadım.

  erken bir ders biti$iyle beraber, aktivite arayı$ı içerisindeydik samimi arkada$larımla. ne yapsak ne etsek de ne$elensek derken, aç olduğumuzun farkına vardık. yemek yiyerek mutlu olmak garip bir olaydır belki evet, fakat biz böyle insanlarız ne yapalım. anadolu yakasındaki okulumuzdan çıkıp, yemek yemek için sanki ba$ka yer yokmu$ gibi, istinye park'a gitme kararı aldık. gidi$ süremiz, anadolu yakasındaki en yakın avm'ye gitmemizle e$değerdi neredeyse.. yemekler yenildi, keyif alındı yeterince; artık dönü$ vaktiydi. bu arada, zamanlama konusunda ciddi problemler ya$ayan bir insanımdır, bunu dün bir kez daha gördüm. yanlı$ bir zamanlama ile istinye'den ayrıldık, ve yakla$ık olarak bir buçuk saatimizi trafikte geçirdik. buraya kadar bir sorun yok aslında, trafikte zaman harcasak n'olcak sanki..

  asıl sorun $u idi; arabada bulunan tek cd, ümit besen-cengiz kurtoğlu ortak yapımıydı. ne$elenme amaçlı çıkılan bu ufak seyahat, bir anda onulmaz dertlere salmı$tı bizi. $arkılara yükses sesle e$lik ediyor, adeta eski sevgililerimize isyanımızı çığırıyorduk. bir ara bir arkada$ım mübalağanın doruklarına ula$arak; " neler çektirdin bana ruhuspu!! " dedi; i$te tam da o anda, en iyisinin müziği kapatmak olduğuna karar verdik. hatta bir ara ben de mübalağanın zirvelerinde; cd'yi kırıp pencereden atmak niyetindeydim. olmadı, yapamadım sözlük. kıramadım, o emeklere yazık etmek istemedim.
  15.
  bunu söylemeyi ba$kasına bırakmak, entry'sinin hakaret içerdiği gerekçesiyle silinmesine yol açar diye, kendim yazmak istedim.

  lanet olası pislik yalancının tekiyim ben sanırım. bakıp çıkıcam diyerek kayıt olduğum sözlüğün, demirba$larından biri olup çıktım bir anda. aman allahım, ne yapıyorum ben?!
  16.
  valla acayip bir demirbaş ya o olmasa ne olurduk valla ben tahayyül edemiyorum, edebilen varsa beri gelsin... zor lan demirbaş olmak aslında cidden çok zor iş...
  17.
  güzel nick seçimi nedeniyle tebrik etmek istediğim yazardır. çekemeyenlere hayırdır demirbaşı sana mı girdi diye sorulasıdır.
  18.
  yazarlarin yazaridir, sevilesidir. onun disinda da bi arkadasa bak ama cikma denilesidir. sozluk sen varken guzel!
  19.
  kendisini comez yapmislar. comezlik gunlerini bazi yazarlara soverek gecirecekmis oyle duyumlar aldim. ulan bu yapilir mi bu yazara ha? soyle bana sozluk, yapilir mi?
  (bkz: bu satirlar genc ve heyecanli olan bir sozluk yazarina aittir)
  20.
  don be olum, buralar sensiz cok anlamsiz, cok garip dedirtiyor.
  21.
  canımdır benim. bunu burdan belirtmek istedim. çömezliği esnasında özleyenler varsa bana mesıc* atabilirler. iletirim seve seve kendisine.
  22.
  geçici çömezlik durumu an itibarıyla sona ermiş yazar.
  23.
  hatalarından ders almı$, tekrar etmeyecek olan yazar. çömezken çok dü$ündüm a dostlar, yeri geldi anlatacak çok $eyim olmasına rağmen sustum. bilge bir insan olup çıktım bir anda.. tecrübelerimi ilerleyen günlerde sizlerle payla$acağım.. ha unutmadan, ufak dozda da olsa, bir $ey payla$ayım en azından; çömez olan arkada$larımız kim var'a bastıklarından bir allahın kulunu bile göremezken, girdikleri bir entry ile beraber tekrar yazar adayı rütbesine yükseldikleri için, kimlerin online olup olmadığını görebiliyor. ha neyime yarasın ki kimin online olduğunu görmek derseniz belki, sizi bilemem ama benim i$ime yaradı lan, valla!
  24.
  kendisine "adam ol ayağını denk al, kırarlar o ayağı." demek istediğim yazar. *
  25.
  geçirdiği ufak bir halısaha kazası sonucu bir süre 10 yerine 9parmak yazmak zorunda kalacak yazar. tamam sizi çalım manyağı yaptım, sağınızdan atıp solunuzdan geçer gibi yaptım ama yine sağınızdan geçtim belki evet, ama bu yugoslav faulü yapmanızı da gerektirmiyordu ki mnsikym.
  26.
  hali sahada sakatlandigini belirterek ben zenginim, hali sahalarda top oynarim, iyi de oynarim, karsi taraf beni cekemez ve sakatlar satir arasini veren yazar.

  (bkz: ali sami alkis)
  27.
  iki gün çömez yapıldı diye deliye dönmüş galiba, çok sinirlenmiş.

  çömez niye yapıldı? gidip bir yazarın başlığına, kendisi dedektif olmasına rağmen hakaret içeren once entry'ye bırakın gerekli işlemi yapmayı, kendi de katkı yapmış, yazar başlığında hakaret etmiş...

  ben gittim bir başlık açtım, anlamsız bir şekilde üzerine alınmış, benim bu diyor. ben onun olduğunu bilmiyordum, zaten benim entry'lerim hep genele dairdir, genel bir durumu eleştirir, bir çok insan da üzerine alınır, üzülür ağlar...

  istediği benim çömez olmamsa, olurum ne olacak. ne yapayım yani sözlüğe iki gün entry giremedim diye oturup depresyona girecek halim yok.

  biraz rahatlamak, hayatı hafife almak lazım sanki. özellikle sanal bir hayatı.

  yazık, üzüldüm...
  28.
  yani bir yazar grubu var ki allayıp pullamada üstüne yok. arkadaş da kanımca bu gruptan biridir.

  uzun süre eski kurallara göre yazmış ve yazdığının formata uygun olduğunu düşünen yazarlar var. nick altına doğrudan hakaret etmemişler, hakareti yaymamışlarsa, alakasız bir başlıkta genel bir betimleme yaptıktan sonra hakaret içermeyen bir cümlede referans içermişlerse buna dokunmadık. sadece entry silmekle yetindik, yazarı uyardık. edit: uyarıdan sonra tekrar edenlerse direkt ceza aldı.

  nick altında yazanlar için ise, ki arkadaşın entrysi bu nitelikteydi, uyarıyı elbette gerek görmüyoruz, zaten alenen hakaret olduğu gibi yayma amacı da güdülmüş oluyor ve herhangi bir kural bahane edilemez. yani bu kural eskiden de aynıydı. ve bu yüzden eski yazar da olsalar bunu yapanlar doğrudan ceza alır. yazarın entry sayısına bakılıyor olsaydı şimdiye kadar çoktan uçmuş bazı yazarlara dokunmazdık bile.

  şimdi sorusunu iki kere yanıtladığım bu yazarımızın çirkef tavrına ben alıştım ama bunu yazmak zorundayım çünkü böyle yapan kimseler gerçekten cevap hak etmiyorlar.

  edit: #140232)
  29.
  genelde gece kulüplerinde girişi bedavaya getirmek amacıyla veya gerçekten de arkadaşı içeride mi değil mi merak eden kişinin mekanın kapısındaki görevlilere söylediği söz.
  30.
  "aşk sadece sevgiliye duyulan değildir." cümlesinin anlamını bana öğreten insan. **
  31.
  ben'e tıklayıp, kar$ısına çıkan $a$ırtıcı sonuç kar$ısında $arkı yazmı$ i yazardır. $arkımız tüm sevenlere geliyor;

  $imdi bana miss gibi entrylerimi verseler,
  $imdi bana sözlükle bir ömür vaadetseler..
  $imdi bana yeniden olmayacak deseler
  tek bir söz bile söylemeye hakkın yok.
  32.
  hakkaten de bi arkadaşa bakıp çıkmıştır zirveden. çok kısa süre aramızdaydı bunu saymayız.
  33.
  bugün doğmuş, benim biricik dostum olan yazar. seni çok seviyorum. iyi ki doğdun. iyi ki varsın.
  34.
  dogüm günün kutlu olsun dediğim yazar.
  35.
  bir arkadaşa bakıp çıkmadan uzun ve güzel bir ömür yaşamasını dilediğim yazarımız.
  36.
  (bkz: yemezler)
  37.
  chat dili kullanımı " bahane " gösterilerek, gereksiz yere entry'si patlatılmı$ yazardır. entry'de chat dili diye nitelendirilen $ey ; " mnakoyim " kelimesi. değerli okurlar, hepimiz biliyoruz ki, yazarların kendilerine ait bir üslubu, tarzı mevcuttur. bunlar sözlüğe, formata aykırı olmadığı sürece, kullanılmasında herhangi bir sakınca olmayan $eylerdir. örneklemek gerekirse, bir çok ki$i tarafından $ahsıma yöneltilen ; " neden ş değil de $ kullanıyorsunuz? " sorusu tarzıma yöneliktir. gerekli merciilerle görü$ülmü$, herhangi bir problem yaratmayacağının öğrenilmesi üzerine, klavyemden bir harfi atmı$, yerine ba$ka bir harfi koymu$ bulunmaktayım. bu benim tarzımdır, rahatsız olan beri gelsin..

  gelelim " mnakoyim " $eysine.. a dostlarım.. sözlükte direkt olarak küfür yazmak istememek bence güzel bir olgu. gelin görün ki, buna pi$man ediliyor insanoğlu.. yine yüksek bir mercii ile görü$tüm ve bu konuda herhangi bir sakınca olmadığı, $ahsıma iletildi. eğer bu kelime kullanımı yüzünden entry'm patlatılacaksa; format lütfen tekrar gözden geçirilsin moderasyon tarafından. kurallar tekrar bir okunsun, neyin serbest olup olmadığı net bir $ekilde açıklansın. i küfürümü ufak çaplı da olsa sansürlemem ho$ kar$ılanmadı, chat dili dendi. ne yapayım peki ben? direkt olarak " amına koyayım! " veyahutta " amanakoyim! " falan mı yazayım? eğer istenen buysa, emin olun hiç fark etmez benim için. ortamı çirkinle$tirmek, görüntü kirliliği yaratmak ba$lıca sonuçları olacaktır fakat. daha önce de okudum bunu bir yerlerde, bu patlatma i$lemini gerçekle$tiren ve hakkında bölümünde adı geçmeyen gizli moderatörlerimizden esenboga ; bir ba$ka dedektife, chat dili kullanımı sebebiyle entry patlatma, yazarın üslubuna müdahale etme tarzı uyarılarda bulunuyormu$.. e hani ?

  herneyse çok uzattım sanıyorum yine; amacım üslubuma, tarzıma yapılan i müdahaleleri engellemek, ufaktan serzeni$te bulunmaktı. saat kaç oldu, i$im gücüm var.. arkada$larım beni bekler, tarkan taklidi yapmaya çalı$acağız daha..
  38.
  #162481

  açık ve net bir şekilde yalan söylemektedir, öncelikle bunu belirteyim.

  benim bildiğim, istatistikler uzunca bir süredir değişmedi, sıralama genel anlamda çakılı kaldı. bunun yanında benim "şukela tadında yazarlar" listesinde birinci sıraya gelişim bildiğim kadarıyla bu arkadaşın sözlüğe kayıt tarihinden bile öncedir. ama emin değilim, yanılıyor olabilirim, açıkça söylüyorum. (yılansı fareler gibi her gün istatistiklere bakıp, hangi başlığa ne yazan hangi yazarlar çaylak olmuş vs. bunların çetelesini tutmuyorum) ama şu kadarını biliyorum, muro ilk zamanlarındaki gibi aktif yazarlığı bıraktıktan sonra oldu. o entry yazmadıkça, fakat ben çok seri bir şekilde entry girmeye devam ettikçe oldu bu. bir de bir ya da iki tane seri artı oy verenim oldu, kendilerine teşekkür de etmiştim zaten ama hiçbir zaman da umursamadım… neyse...

  kaldı ki istatistiklerde bir hata olduğunu benim bir entry'min "miss gibi entryler"de birinci olmasının çok saçma olduğunu kendim söylemiştim. (bu da istatistikleri pek umursamadığımı göstermektedir diye düşünüyorum)

  (bkz: miss gibi entryler) (özellikle başlıkta yazdıklarıma ve tarihlerine dikkat ediniz)

  kendisi bu iddiasını kanıtlayabilirse ben bütün entry'lerimi üşenmeden silerek siktirip gideceğim. ya da silmem, kendisi nasıl emrederse öyle yapacağım, emredersiniz sahip diyeceğim.

  kanıtlayamazsa?

  kanıtlayamazsa ve kanıtlayamıyorsa yaptığı bu anlamsız iftirayı kendi vicdanına bırakacağım.

  tabi hiç tanımadığı, bilmediği bir adama, hiçbir desteği, kaynağı olmamasına rağmen iftira atabilecek kadar akıl tutulması içindeki bir kişinin vicdanı olabileceğine inanmıyorum. bunu ona yaptıran dürtüleri, yaptığı takdirde sağlamayı planladığı edimleri vs. ise hiç bilmiyorum, düşünmek de istemiyorum.

  herkesi kendi gibi sanan, kokuşmuş bir zihniyet var karşımda, midem bulanıyor.
  39.
  #162481 numaralı entry'sinde ortaya attığı iftira ile ilgili hiçbir açıklama yapmadı, zaten pek bir şey beklemiyordum, sonuçta ortada kanıtlayabileceği bir durum da yoktu...

  da benim aklıma sonradan sonraya bir şey daha geldi, onu da yazayım dedim,

  şimdi istatistiklerde hata varmış da, bu hata yüzünden ben üst sıradaymışım ya,

  başka istatistikler de var aslında, onlardan haberi yok kendisinin galiba. mesela basıyorum "ben" butonuna, "kaç başlık açmış" yazıyor istatistiğinin yanında 336 yazıyor an itibariyle. yahu halbuki bu büyük bir hatadır, benim başlık sayısı toplamda hiç değilse, bakın tekrar ediyorum "hiç değilse" 1000 küsürdür. bunun sebebi de elbette entry yazmaktan çok başlık açmayı seviyor olmam ve sözlüğün daha ilk aylarında buralarda entry yok iken tonla tematik giriş yapmış olmam. buna dayanarak söylüyorum yani, isteyen açıp sayabilir, benim işim gücüm var, ezik gibi, sinsice "kaç kişi çaylak oldu" istatistiği tutacak değilim...

  ha ne oldu mesela bu olduğunda, oturup ağladım mı? yoo. sebebini az çok tahmin ettim, aman ne olacak kalsın öyle dedim geçti bitti. bu konuda ne birine mesaj attım ne oturup senaryo türettim. ha bu bahsi geçen yazar bunları bilmez. zırıl zırıl ağlamış olmadığım için, sikimsonik şeyler yüzünden ortalığı ayağa kaldırmaya çalışmadığım için bilmez. bundan önce de kimseye söylememiştim bunu "yea bak böyle oldu ben aslında daha çok başlık açtım" diye, dediğim gibi geçen gün ben butonuna basınca farkettim.

  şimdi ne oluyor, sözlükte bir hata yüzünden ben bir yerde birinci oluyorum, başka bir yerde sonuncu oluyorum öyle mi? hayır bu bahsi geçen senarist yazar, yukarıda numarası verilen entry'de açık açık "sen bence şunu yaptın" diyebilse, zerre kadar yüreği olsa, ortaya laf atıp kaçmak, çamur atayım izi kalır bir ihtimal diye hayallerle yaşamak yerine çıksa söylese o karanlık, çürümüş zihninde canlananları neyse. öyle de değil...

  ne ima ettiğini bilemediğimiz için doğrudan o öyle olmamıştır diyemiyoruz tabi ki, ama sonuçta bu verdiğim örnek yeterince açıklayıcı olmuştur diye düşünüyorum. sözlükte belli başlı hatalar vs. meydana gelmiştir ancak bu benim açtığım başlık sayısının kaybolması olarak olmuştur. öteki oy sayıları konusunda da hiçbir sorun olmadığını olayların #163484 numaralı entry'mde yazdığım şekilde olduğunu teyit de ettim zaten...

  hayır bakın herkes çok zeki olmak zorunda değil. dünyada ortalama zekada olanlar da olacaktır, ortalamanın altında zekada olanlar da olabilir. ben şahsen kimseyi aptal olduğu için ezmem, onu aşağılamam. ama kendini çok zeki gibi göstermeye çalışan, ortalamanın altında zekaya sahip insanlara gerçekten çok acıyorum. hayır madem durumun bu, ne demeye komplo teorisi yazıyorsun, herkes bunu da çok iyi yapacak diye bir şey yok ki. kaldı ki bunu senaryo olsun diye değil, bir insana, ciddi ciddi iddia ederek söylüyorsun.

  bunu neden yaptığını, bunu yaptığı takdirde ne gibi bir "olay" yaratacağını hayal ettiğini düşünmek bile istemiyorum, içim sıkılıyor, karnıma ağrılar giriyor. (gaz da olabilir, osurunca geçiyor çünkü)

  ben adam gibi söylüyorum, eğer bu iddia ettiği şeyi kanıtlayabilirse sözlükten siktirip gideceğim. böyle bir kepazeliği yapabilecek kadar küçülmüş olsaydım insan içine çıkacak halim kalmazdı.

  tabi başkasına "sen bunu yaptın" diyip sonra yalan attığım ortaya çıksa da aynısı olurdu, ama bu sözlük seovi olduğu belgelenen insanların bile hiçbir şey olmamış gibi devam ettiklerini gördü, bu ne ki...
  40.
  kimseye bir $ey ispat etmek zorunda olmadığını çok ama çok iyi bilen, otun bokun ss'ini almayan bir yazarım allahıma çok $ükür. " iftira olmadığını ben bileyim yeter, inanıp inanmamak diğer yazarların kendi tercihidir " mantığıyla hareket ediyorum, heyecan yapmayın lan..

  (bkz: yarası olan gocunur)
  (bkz: tutmayın küçük enişteyi, salıverin gitsin)
  41.
  yarası olan gocunur lafını bile anlamamış... yarası olan gocunur deyişinde "biri ortaya bir laf atar gider birileri de onu üzerine alınır" anlamı var.

  ha sen gideceksin, açık açık hedef göstererek, nick vererek suçlama yapacaksın, zan altında bırakacaksın, sonra o kişi de çıkıp "kanıtla o zaman, kanıtlarsan ben şerefsizim" diyince yarası olan mı gocunuyor olacak?

  var mı lan böyle adalet, böyle dünya...

  kendisini her lafının arkasında bir belge olan kemal kılıçdaroğlu'nun karşısında kıpkırmızı olup saçma sapan bağırmaya başlayan melih gökçek'e benzetiyorum. tıpkısının aynısı. balonları patlattım falan diyordu tartışmanın ertesi günü.

  otun bokun ss'ini alanlarla ilgili sarkazm yapmaya çalışanlar grubu da hep böyle yalan söyleyip ss'lerle ayar manyağı olmuş, yalanlanmış kimseler o yüzden acılarını anlayabiliyorum. yanınızdayım mesajı veriyorum...

  ha ben olsam, bir yalan söylesem, çıksam birisi de ekran görüntüsü ile ağzıma sıçsa insan içine çıkamazdım.

  neyse varsa bir bildiği söylesin, bir de oy sayılarım artmış da ukte sayılarım ve açtığım başlık sayılarım niye azalmış onu açıklasın. şahsen ben bir türlü anlamadım, bir türlü oturtamadım. belki onun karanlık zihni bir komplo teorisi daha yazabilir...
  42.
  kehanetlerine bir yenisini ekliyor $uanda, hazırlıklı olunsun. bu sefer yazarlarla alakalı değil yalnız, söyleyin sakin olsun küçük eni$te.. bu kez konumuz, türkcell süper lig.. aslında hiç bitmemesi hepimizin temennisi fakat, gelin görün ki ligin son haftalarına giriyoruz. $ampiyonluk yarı$ı kızı$tı, 4 farklı takımın adı geçiyor. aralarında 2 tanesi elbette ki daha yakın; bursaspor ve fenerbahçe..

  hiçbir dayanağım olmadan, $u tarz bir iddiada bulunmak niyetindeyim; bence ligin son haftasına i kadar bu iki takım i arasındaki puan farkı 1 olarak devam edecek, ama son hafta oynanacak olan bursaspor-beşiktaş maçında, beşiktaş'ın bursaspor'a puan kaybettirmesi sonucu $ampiyon fenerbahçe olacaktır. bu da daha önce takımlarını 2. lige dü$ürdüğü için suçlanan be$ikta$ ile bursaspor ve taraftarının arasındaki gerginliği daha da arttıracak, kan çıkacaktır.

  dediğim gibi, hiçbir dayanağım olmadan, sadece öngörülerimi belirtiyorum, sonra yine zıplanmasın bik bik. haydi hayırlı tra$lar..

  edit : be$ikta$lı doğdum.
  43.
  besiktaslidir. takim yokmus gibi. hey allahim.