kullanıcı girişi

kullanıcı adı veya e-mail

Şifre

üye olcam | şifremi unuttum

giriş
Yeni > Eski
Eski > Yeni
A'dan Z'ye
Z'den A'ya
Başlangıç
Bitiş
Tanımlarda arat
Entrylerde arat
İyisinden
gündemler (200)
sayfa >>

  bohcaci geldi haanim

  1.
  1. nesil yeni yazar; rengarenk cıvıl cıvıl entryleriyle gelmiştir umarız, hoş gelmiş haanım. *
  2.
  umarsızlığıyla tüm arkadaş ahalisinin takdirini toplamış, her sınavdan 2 saat önce kuzey kantinde ders çalışmaktan başka her şeyi yaparken rastlayabileceğiniz ve enteresan tarzıyla tanımasanız ve istemeseniz de dikkatle inceleme gereği duyacağınız, arada kıl hareketleri olsa da (bkz: her sınav sonrası kötü geçti deyip yardıran insan modeli) arkasından herkesin "çok kral insandır" muhabbeti döndüren, entrylerini de heyecanla beklediğim sevimli şahsiyet.
  3.
  genellikle 150 cm boyunda 70 kilo ağırlığında olup sırtında 20 kilo bohça taşıyan çingenenin attığı nara.
  edit: konuşmaları gayet naziktir, price discrimination yapmakta ustadırlar, yüzde seksen-doksan indirim yaptıkları bile olur.
  4.
  sozde anarsist, ozde insan, gozde hatun, bayan piercing, punkcu geldi haanim, hos geldin.*
  5.
  anarşik birisi iste daha ne deyim ki.

  saçlarının bir kısmını yeşile boyamasıyla hak yolunu bulma emarelerini gördüğüm kişidir ayrıca.
  6.
  #58531

  aynı fikirlerde olmasak da saygısından ve samimiyetinden dolayı teşekkür ettiğim yazardır. sanırım kişisel fikirlerimi ideoloji üzerine eleştirilerimle karıştırarak anlattığım için tavrım kendisine yıkıcı geldi. anarşinin ideolojik temelinde yöntemini yanlış bulmam dışında herhangi bir katılmadığım nokta yok, ve belirli bir yere kadar* eylemlerini de içimde desteklerim. türkiyedeki anarşinin örgütsel içeriğini çok iyi bilmediğimi zaten dünyadakini hiç bilmediğimi söylemem üzerinden anlattığımı düşünüyordum, demek ki olmamış. ben anarşinin sadece görünen yüzüne karşı bir eleştiride bulunmuştum. ve benim açımdan bu görünen yüze müdahale etmek ideolojinin gerçek sahiplerine aittir, karışmak tabii ki bana düşmez ama bu düşüncem gereği eleştirilerim anarşinin kökenine gibi algılanmıştır. örnek vermek gerekirse sosyalizm adına saçmalayan bir kuruluşa dur demezsem kendimi suçlu sayarım. ideolojik olarak tembel sosyalizmi olarak niteleme sebebim ise tam da o tek farkı oluşturan yöntemden dolayıydı.
  7.
  kısa bir araştırmanın* ardından myspace bloguna ulaştığım yazardır*. gelmişken blogun bir yerlerine bir daire çizip içine de v yapasım geldi ama tuttum kendimi. ayrıca kendisi sözlükteki "guardian angel"ım olma statüsünü korumaktadır, sağolsun. *
  (bkz: viva la revolucion)
  8.
  ismini solda görünce gözlerimi dolduran yazar müsveddesi. özlenir hemen, bir süre sonra her yerde onu görmeye onu duymaya falan başlarsınız. bilmeyenler için söyleme ihtiyacı hissettim * kendisinin en kızdığı şeylerden biridir efendim insanların bir konu hakkında yeterince bilgi sahibi olmadan ahkam kesmesi. insanları sever, kendini de sevdirmeyi bilir ayrıca.
  9.
  sözlüğü okuyor, bu belli. gözümüzden kaçmıyor okuduğu...
  10.
  gammaz geldi haanım ın nesi olduğunu düşündüğüm yazar.
  11.
  ilk olarak sportsfest'te görmüş olduğum yazardır kendisi. sportsfest'in kim yerli kim yabancı ayırt edilemeyen karmaşası içerisinde * turist sandığımdır.

  sözlüğün en çok oy kullanan ve en çok oy alan yazarlarındandır ayrıca.
  12.
  an itibariyle biz sözlük severlere katilleri devlet olan insanları tanıtan yazardır. içimden şunlar geçmektedir, okudukça..

  (bkz: katil devlet hesap verecek)
  13.
  bohçasından bahtımıza ne çıkarsa diye, el attığımız da hayatın gerçeklerinden kocaman bir tokat yediğimiz yazar. onu bilmem de bohçasına attığım elden sonra, hayattan büyük bir tokat yedim yahu. keramet onda mı? yoksa bohça da mı? bilemeyeceğim.
  neyse işin kısası ve özü, sevilen, takip edilen yazardır kendileri.
  (bkz: elbet bir gün ben de tekel birası içeceğim)

  edit: dahi anlamındaki de ayrı yazılır. teşekkürler üstad.
  14.
  anarsizm uzerine konusma sozu aldigim ancak tirstigindan midir nedir bi turlu ortalarda gozukmeyen yazardir. * ha bu arada.. devrim sonrasi hepsini kesecegimizi buradan bildiriyorum, sonra demedi demeyin.. ha bu da bi gelisme, devrim oncesi de kesebilirdik yani.*

  (bkz: kendi kendini got eden yazar) *