kullanıcı girişi

kullanıcı adı veya e-mail

Şifre

üye olcam | şifremi unuttum

giriş
Yeni > Eski
Eski > Yeni
A'dan Z'ye
Z'den A'ya
Başlangıç
Bitiş
Tanımlarda arat
Entrylerde arat
İyisinden
gündemler (200)
sayfa >>

  bonecrusher

  1.
  birinci nesil yazarımız.
  2.
  ben.
  3.
  msn diliyle yazıp, twitter konseptiyle düşünen yazarımız.
  örneğin, şu entrysine biraz gıcık oluyorum yeeaa, itici geliyo. "fln" yazmalar fln...
  ama formata da uygun*==)=)asfafasfasfasfasfasfs!!!!1111

  #95380)
  4.
  entry düzenlenmesi olayını kişisel alma ihtimali olduğunu düşündüğüm, söyleyeceğini mesaj fasilitesini kullanarak söylemesi gereken, ancak bunu yapmadığı için aynı şekilde kendi başlığı altından kişisel sorusuna açıklama getirmem lazım gelen yeni yazarlarımızdandır kendisi.

  buyrunuz:

  1. herkesin entrysine olanı sadece kendi yaşıyormuş gibi algılamak aslında gereksiz.

  2. silinince çöpe giden ve yeniden düzenleyebileceğiniz entry için edit yapan kişiye gücenmek... bilemedim.

  3. gücendikten sonra aynı hatalara devam etmekte beis görmemek... bunu hiç bilemedim.

  4. bunu yapan yazar sayısını 10 ile 20 ile çarpmayı akla getirmeden, her durum için kişisel mesajla "entry'ni silmemem için şurasını şurasını düzeltmelisin, bak bu da hatalı entry örnekleri ve entry silinme sebepleri linki" denmesini beklemek... *

  5. o silinen entrylerdeki ekstra açıklamaların bile "belki imla hatasının nerede olduğunu görmez. bir iki kere yazayım da, sonradan böyle bir entry'yi imla hatası nedeniyle sildiğimde hangisi olduğunu anlama şansı olsun." düşüncesi ile yazıldığını, her insan gibi işi gücü olan bir insan olan sözlük görevlisinin aslında epey zamanını alabildiğini akla getirmemek...

  yapmayın etmeyin. yazmadan önce bir düşünün bakalım. belki de yazıp hiç bakmadan sözlüğe atıverdiğiniz yazılarınıza sizden çok zaman veren kimseler vardır.
  5.
  (bkz: sidik yarışçısı).*
  6.
  sabır ölçer bir yazar. sözlüğün ne olduğunu taze taze öğrenmeye başlamış ancak bunu sadece tanım yapmak olarak bellemiş biri. uyarıları önemsemeyen de üstelik. şimdi de kalkmış ahkam kesiyor. yeni nesil çok şımarık çok.

  kişisel not: mesaj yoluyla uyardığımda önemsemedin. umarım böyle önemser ne yazdığına dikkat edersin. kolay gele.
  7.
  ne sözlük formatı biliyor, ne sözlüğün anlamını kavramış, ne bkz. hedelerini düzgün kullanabiliyor vs vs vs...

  ama dil pabuç gibi maaşallah... başkalarına bok atmaya gelince her şeyi pek iyi biliveriyor.
  8.
  sözlük formatını bilmediği iddia edilen kişi.

  sözlük formatını bilmiyorsan az entry yaz demekle türkçe'yi kurallarına göre konuşmayanların az konuşması gerektiğini düşünmek aynı şeydir. sonuçta adam derdini anlatıyor mu? yazdıklarından rahatsız olup formatı bilmiyor demeyin. i

  iki dakka delikanlı olun lan. bak 2 dakka.
  9.
  klavyesindeki space* tuşunun bozuk olduğunu düşündüğüm yazar.*
  10.
  başlıkla alakasız entry girmek, açtığı başlığın ilk entrysinde tanım yapmamak, hatta başlık altına tamamen kendiyle konuşur gibi yazmaktan bir sürü entrysi uçmuş yazardır. imla hataları yüzünden silinen entrysi kadar editleneni vardır.

  başkasının yaptığı editi kendisi yapmak istemeyenlerdendir. kuralı olduğunu bildiği sözlüğe gelip, tembelliği yüzünden kuralların işleyişini değştirmeye çalışanlardan biridir, uslanmaz gibi.

  yalnız, uslanmaz kadar smiley kullanmaz, hakkını verelim.
  11.
  çok açık: kendisi yahut bir başkasıyla sidik yarışı yapmak istemiyorum. temennisi umrumda değil.

  imla hataları her sözlüğün olmazsa olmazı bir başlıktır. ayrıca yazın dünyasının da olmazsa olmazıdır. insanlar yazılarını okunaklı kılan işaretler kullanırlar. bunların arasında cümle sonuna nokta koymak en esaslılardan biridir. noktalamadan sonra boşluk bırakmak da. akademik yazılarda da vardır. bunu öğrenmeyen birinin dünyadaki her üniversite ve dünya yazınıyla bir problemi vardır.

  msn bir iletişim aracıdır. burası başkasıyla mümkün mertebe en az kertede alaka kurulacak bir yazı yazma ortamıdır. bu ayrım artık yapılsın.
  (yani sözlük forum'un istenmediği durumda forum'a alternatif olarak geliştirilmiş bir şeydir.)

  probleminiz benimle değil de imla hataları ile olmalı ki sizi kaale alayım. oldu mu canım. kurallarla ilgili bir fikri olan bunu kurallarla ilgili başlıklar altında paylaşsın. önemle rica olunur. önemle. ne kadar söylesem az. ö-nem-le.

  sözlüğü anlamamakta gereksiz bir çaba gösteren yeni ve çok heyecanlı yazar. hatalı entrylerinin hata unsurunu ifade eden hatalı entry başlıkları altına girilen örneklerin hatrı sayılır bir kısmını oluşturması açısından çok yararı olmuştur. teşekkür ederim.
  12.
  bilinç altında, yazdıkları dışında, daha nelerin yattığını merak ettiğim yazar. böyle bir bilincin altında kalmamak lazım.*
  13.
  açtığı başlıkları baz alarak yakın zamanda ehliyet sınavına girdiğini veyahut gireceğini tahmin ettiğim yazar.
  14.
  amacına ulaşamayan komedi entrylerinin yazarı.
  15.
  129752 nolu entry'si ile beni gülmekten gebertmiş yazar.
  16.
  çok garipsiyorum şu an yazdıklarını, kendisini görsem tanısam sanırım öylece de garipsiyeğim.*