kullanıcı girişi

kullanıcı adı veya e-mail

Şifre

üye olcam | şifremi unuttum

giriş
Yeni > Eski
Eski > Yeni
A'dan Z'ye
Z'den A'ya
Başlangıç
Bitiş
Tanımlarda arat
Entrylerde arat
İyisinden
gündemler (200)
sayfa >>

  bouns bonus

  1.
  yeni sozluk yazarımız. hos geldiniz. adınız gibi entryleriniz de, oylarınız da bonus olsun efendim.*
  2.
  "bonus bonus" olarak okuyup yanlış olduğunu farkedince yüzümde tebessüm oluştruran yazarın nicki. hoş gelmiş.
  3.
  adı üstünde yazardır. bonustur.
  4.
  'alınmaca darılmaca yoktur. sonuçta tatlıya bağlanılmıştır. hayat her şeye rağmen devam etmektedir.' tarzı cümleleri seven yazardır.
  5.
  kavramları öğrenmesi gereken yazardır. öyle her kavram kulaktan dolma yazılıp çizilmez.
  6.
  kavramları gayet iyi bilen bir yazar olduğunu bilen bir yazardır. daha spesifik konuşulursa daha iyi bir anlaşma sağlanabileceğini düşünmektedir. yine de eleştirinin bir yazarın veli nimeti olduğunu görmezden gelmez.
  7.
  gerçekten sıkı bir agatha christie takipçisidir. entrylerinin devamını dört gözle bekletmektedir.
  8.
  kim olduğunu bilmediği ve hiç de umursamadığı için mccarthy yaşasa da umursamayacak olanlardan.
  9.
  nerde tartışmaya maruz kalmış bir dinci gerici, hemen arkasında bitmesiyle dikkatimi çekmiş yazardır. sanki kendisi tarafsızmış gibi arkadan gaz vermesini iyi bilmektedir.
  10.
  evrim başlığını soru cevaba dönüştürdüğünü farkettiğim yazardır. çok mu sinsidir nedir orda da yazdığı herşey sanki konuya ilk kez müdahale eden tarafsız bir insanmış edasıyla yazılmıştır. evrime hurafe demesi, akıllı tasarım gibi, zamanında dünya yuvarlak diyeni asan kiliselerin geleneğinden gelenlerin kıçtan uydurduğu bir rezilliği daha bilimsel bulması bilimin ne olduğundan ne kadar bihaber olduğunu gözler önüne seriyor. evrimi ateizme kapak olarak seçenlerden, evrimi inkarı islama kapak olarak seçenlerin hiç bir farkı olmayıp iki tarafın da amacının bilim değil masturbasyon olduğunu ayrıca varlığıyla kanıtlıyor. başarılarının devamını diliyoruz.
  11.
  dindarları dinci zannedenlerin varlığını hazmedemedikleri yazar. evrim teorisini kilise ortaya atmış olmakla birlikte anlatılanların çok kısa ve öz olduğunu bilir: evrimin kör tesadüflerle gerçekleşmesi olanaksızdır, bilinçli bir yaratıcıya ihtiyaç vardır!
  12.
  ayrıca sözlükteki nikbin rumuzlu yazarın avukatlığını da üstlenmiştir.
  13.
  nikbine olan desteği ona olan saygısından ileri gelen yazardır. çünkü bilir ki herkes haklıdır haksızdır düşünmeden ona yüklenmektedir. ayrıca bu desteği hatasız kul olmayacağını bilmesinin önüne geçmez. körü körüne hepsi birbirini destekeyen birtakım belli ideolojinin insanları gibi değildir.
  14.
  keşke karşı durduğu konuları iyice çalışmış ve anlamış olsaydı da, biz de kendisindeki bu hırs ve iştahtan, mantıklı ve bilgilendirici münazaralar eşliğinde fayda sağlayabilse idik.
  15.
  meselâ en başta benim aksime, lâfı fazla uzatmadan sözü gediğine oturtabilmesi, bazı gerçekleri kısa ve öz olarak kafaya dank ettirebilmesi ile bundan bir süre önce benim dikkatimi çekmiş olan boun sözlük yazarı. bence sözlüğe ve sözlüğü okuyanlara faydası olacak şeyleri yazan birkaç yazardan biridir. okunmaya hakikaten değerdir.

  kendileri okudukları tek taraflı argümanlara, üstelik bireysel çabalar sonucu değil gruplar halinde (sürüler dememek için böyle diyorum) yobazcasına iman etmiş sözde ilerici takımının beğenmeyeceği bir insandır. üstelik bu takımın inanmak istediğinin aksine, kendi kafasıyla düşünen, "her sözü dinleyip, adam gibi değerlendirip, onların en güzelini kabul eden", açık görüşlü olan ve yobazlıktan uzak kalan insanlar, kendi gruplarındaki insanlar değil, bouns bonus arkadaşımız gibi olanlardır.

  (bkz: kendi kafasıyla düşünmek)
  16.
  işte yukardaki entry'e göre bize gerçekleri dank ettiren yazar.
  bazı gerçekler:

  "ne yazık ki islam evrimden bin kat daha gerçekçidir, bilimseldir.hala kafası basamamış olanların allahın varlığı ile ilgili delilleri okuması tavsiye edilir. yemiyoruz artık bu bilimsellik safsatalarını, başka şeylerle gelin artık bize. halk akıllandı artık, devriniz geçti sizin. uyanın."

  islamın bilimsel, evrimin safsata olduğunu söyleyen bir "üniversite öğrencisi". moleküler biyolojide okumadığı kesindir.hayatında evrim ile ilgili tek satır okumadığı kesin, astronomi ,biyoloji, antropolojiden bi haber "üniversiteli".

  bu adı kirletmeyin. oldu mu?

  edit:çok da terbiyeli bir arkadaşımızmış:
  #52445 " title="i">i
  17.
  "eblehler" ve "güruh" gibi hakaret kelimelerini en düşmancasına kullananların can dostu ve hatta bizzat ta kendisi olan ikiyüzlü birtakım insanların, kendilerine çok daha hafif hakaret ifadeleriyle cevap vermek zorunda kaldı diye kınamaya kalktıkları değerli bir sözlük yazarımız.

  benim gibi onun da "sayısalcı" bir eğitimsel kökenden geldiğini ve evrime sahiden bilimsel ve eleştirel bir gözle bakmak yerine tapanlardan daha çok evrim okumuş olma ihtimali bulunduğunu tahmin ediyorum.
  18.
  daha çok evrim okumuşsa da birşey anlamadan okumuş, anlamışsa da anlatmayı reddeden kişidir. allahaşkına sürekli template laflar**** dizmeyi bırakıp da biraz iddialara cevap verelim eger gerçekten toplumu islama sevk etmeye çalışan dini bütün insanlarsak. yoksa 250 yillik klasik loop'a baglanıyor muhabbet:
  -- loop begin
  + betonarme bina kendi kendine olur mu, hiçten komplike çözüm kendi kendine çıkar mı?
  - evrim şöyle şöyledir dolayısıyla betonarme binanın kendi kendine oluşmasıyla alakasızdır, evolutinary algorithms vardır hiçten komplike çözüm üretir vs vs anladın mı?
  + sizi gidi bağnaz modernist materyalist batıcı kürrek tipolojiler
  -- loop return
  19.
  evrim gibi zor konuları okuduğu halde anlayamamış beyin özürlü yazardır. fen liselerinde okumamıştır, öss şans eseridir. sürekli 250 yıllık muhabbetten bahseder durur, sanki daha önceki yaratıcıyı inkar edenler de canlıların yoktan varolduğunu iddia etmemişler gibi, sanki kainat kendi kendine yoktan varolamaz bir yaratıcıya ihtiyaç vardır 250 yıllık bir konuymuş gibi. söyledikleri saçmadır, çünkü zaten dinci-gericidir. ne beklenir ki?
  20.
  kanımca kendinde fazlaca bonus gören yazar..hoşgelmiş.
  21.
  #52718

  bir kaç kez kuyruğuna basınca kumun altından çıkıp komple taarruza geçmiş yazardır.. iki fiziği birleştirdikleri dersi aldığı için muhteşemdir ve evrime karşı olmakta inanılmaz ötesi haklıdır. çünkü o ulu bir ego manyağıdır, sözlük ahalisi de kim fizik 121 almış ona tapmalıyım diye dolanan bir kaç salak evrimciden oluştuğu için kendisini dile getirememektedir.
  22.
  kuyruğuna basıldığı için değil son zamanlarda biraz boş vakti olduğu için bazı hakikatleri söyleme gereksinimi hissetmiş yazardır. fizik 121 aldığını zevk için söylemiştir, ve biraz da bir önceki entryde fizik 101den bahsedildiği için... bu kadar egolu bir görüntü yaratacağını (kıskananlar çatlasın) önceden bilseydi, eede okuduğunu daha sık belirtirdi. kuyruğuna daha önce basılmamıştı, ama kibirli olduğu söylenince basılmıştır.
  23.
  sütyen kopçasıdır herkes çözemez...
  24.
  #56413 )
  üstteki entrysiyle vakit gazetesindeki favori köşe yazarlarının izinden gittiğini gösteren yazar.
  25.
  ilginçtir, herkes dine, kutsala, nikbine, ona, buna küfreder, sorun olmaz. kendisi kırk yılın başında argo kullanmıştır, hemen vakitçi olmuştur. ama emin olun bununla gurur duymaktadır. çünkü de vito gibilerinin bu tutumu kendisinin aslında ne kadar efendi bir insan olduğunu, bu tür sözlerin kendisine hiç de yakışmadığını göstermiştir.
  26.
  #58254 )
  müslümanım diye gezinen ama kafasından din kuralı uydurandır. uydurmasındır. islamda affedilmeyen tek günahın şirk olduğunu iddia ederek düşünmeden konuştuğunu ya da bilmeden inandığını düşünmeme sebep olmuştur. zira allah tarafından affedilmeyen asıl suç kul hakkıdır.
  27.
  allah tarafında affedilmeyecek iki günah olduğunu çok iyi bilendir (şirk ve kul hakkı). kafasından din uydurmaktan allaha sığınır. ms marlboronun bahsettiği olayda sadece şirki söylemesinin sebebi, quasimodonun açtığı başlıkla ilgidir. kul hakkı affedilmese bile günah sevap hesaplarıyla çözülebilen bir günahtır. ayrıca cezası da ebedi değildir. yine de yanlış anlaşılması sebebiyle ms. marlborodan ve sözlük ahalisinden özür diler.
  28.
  dersine iyi çalışmamış acemi yobazdır. nikbin abisinden ders alıp aklı ermediğinde susmak veya demagoji yapmak gibi yöntemlere yönelmelidir.
  29.
  bilgisayarı başında afallayınca hemen aradığı şeyi vikipediye yazıp bulduğu her şeyi argüman olarak sözlüğe yazan, kendince bir vizyon oluşturmuş yazar.

  bir de insanlara komik yazar falan gibi şeyler söyleyip hakaret ettiğini sanır. bi baksındır bakalım vikipedi'sine, komik yazar deyince kaç kişi göt olmuş, bu konuda ne gibi maddeler yazılmış vikipediye.
  30.
  dersine iyi çalışmadığını ilk çıkaran ms marlboronun özel mesajda geri adım attığı yazardır.
  31.
  insanları göt etmek istemeyen yazardır. ama normal sözleri bile bazılarını göt etmiş olsa gerektir ki, hakkında böyle birşey çıkarılmıştır. vikipedi konusunda hatalı olmuştur. ancak bu kelimenin de aslında genel olarak yanlış kullanılması ile ilgilidir. yine de boğaziçindeki ebeveynler gibi abuk bir söz söyleyen yazarla kıyaslanamaz bu hatası. üstelik de boğaziçindeki çoğu insana salak diyebilecek kadar kendini beğenmiş bir yazardır bu.

  (bkz: kendini pi sic sanmak)
  33.
  #62228 nolu entrisiyle beni benden almış yazardır. gece gece gülürmüştür, allahı da onu güldürsündür. kendisine; bak yigen çok ciddiye alıyosun herşeyi ve komik oluyorsun demek isterdim ama demicem. bunu da ciddiye alır çünkü. ha bide küfür etmek konusunda söyledikleri ve yaptıkları arasındaki çelişki yılın bombası amına koyum..
  34.
  #62644)
  yukarıdaki entryi onca çabanın ürünü olması sebebiyle, kendisine biraz olsun saygı duyan herkesin okumasını bekleyen yazar. bunu başlığının altına koyması ise bir kroluk, bir bencillik göstergesi olarak kabul ediliyorsa, e bir aç da gör entrynin boyutunu. doğrusu bu emeğin tarihin karanlık sayfalarına gömülmesine kendisi razı olmamaktadır.
  35.
  pek çok konuda kendisinden farklı düşündüğümü tahmin ettiğim yazar. sözlük şu an farklı fikirlerin karşılaşabileceği bir platform olarak yeterince pişmemiş olabilir; ancak kişileri "ortak düşman" ya da "kader ortağı" gibi sınıflandırmalara tabi tutarak da sağlayamayız bunu. dilerim yazdıklarımı yapıcı bir eleştiri olarak alır ve başkalarının düştüğü yanlışa düşmez.