ersin acar - boun sözlük

kullanıcı girişi

kullanıcı adı veya e-mail

Şifre

üye olcam | şifremi unuttum

giriş
Yeni > Eski
Eski > Yeni
A'dan Z'ye
Z'den A'ya
Başlangıç
Bitiş
Tanımlarda arat
Entrylerde arat
İyisinden
günmdeki başlıkları.. (0 başlık)

yok böyle bi şey

1.
genellikle, kimyanın 100 kodlu derslerini verdiğinden kimya, genetik, kimya mühendisliği bölümlerindeki öğrenciler tarafından yakından tanınan, pek çok öğrenciye "vay be ne hoca ama!" dedirten kimya bölümü doçenti.

*
2.
okuldaki ilk kimya dersime girmiş, derse sıvı nitrojen getirip dumanı tüten maddeyi ayaklarınızı kaldırın komutuyla yere dökmüş, yerin aniden buz kesip buzun birkaç saniyede buharlaşmasına şahit olmamızı sağlamış, nereye geldik biz böle dedirtmiş adamdır, kimyanın kralıdır. fırsatınız varsa kendisinden kesinlikle ders alın.

not: arka sıralarda oturduğum için ayağınızı kaldırın dediğini duymayıp, millet kaldırıyor diye kaldırmış biri olarak hala ayaklarım oldugu için şanslıyım, siz yine de önlerde oturun dogru düzgün ders dinleyin, adam olun lan. *
3.
derste ders dışı yararlı bilgiler verir, dersten sonra zamanı varsa soruları cevaplar.ayrıca olası bir kavga durumunda yanınızda bulunması hayırlı olur.insanın beynini kimyayla yıkar, yıkar ve yıkar..
4.
kendisinden 2 ders alma şansım oldu ve bunlar toplu dersler olduğu için eğlenceliydi. çok detaya inmek zorunda olmadığı için kendisi sürekli geyik yapmaya meyillidir. ama bir yerden sonra sıkmaya başlar. her dersine giden insan için bir yerden sonra monotonlaşır. özellikle 2. dünya savaşı ile ilgili yüzlerce kimya anekdotu anlatabilir. kaçırılmaması gereken hocalardandır.
5.
yıl 2012, kendisi yine ilk derste yere sıvı nitrojen dökmüştür. olsun ama, önceden şahit olmayan gençler için gayet başarılı bi açılıştı. sevilir, samimidir, halden anlar. (bkz: ders alınası hoca)