ev sahibi - boun sözlük

kullanıcı girişi

kullanıcı adı veya e-mail

Şifre

üye olcam | şifremi unuttum

giriş
Yeni > Eski
Eski > Yeni
A'dan Z'ye
Z'den A'ya
Başlangıç
Bitiş
Tanımlarda arat
Entrylerde arat
İyisinden
günmdeki başlıkları.. (0 başlık)

yok böyle bi şey

1.
içinde bulunulan mekanın tapusuna sahip olan kişidir. örnek verecek olursak; eğer oturduğunuz evin tapusuna siz sahipseniz o evin ev sahibi sizsinizdir.

diğer bir örnekte içinde bulunduğumuz sözlükten gelsin. mesela iş bu entryi girdiğim sözlüğün sahibi ben değilim. o yüzden ben misafir oluyorum. ev sahibi ise, sözlüğün tapusunu almaya nail olmuş, server ın düğmesinin nerede olduğunu bilen ve istediği zaman kapatabilen kişidir.*
2.
kesinlikle aynı apartmanda hatta aynı mahallede olmamamız gereken insan türü.
3.
Erkek bekarların evinde kadın sayacı işlevine sahipken, kadın bekarların evinde erkek filtresi işlevi görürler.
4.
evini kiralayan kişi. keşke sadece bu kadar olsa. aksatmadan kiralar ödendiğinde aramadığından seviyeli bir ilişki kurabileceğiniz kişi aynı zamanda. ancak gel gör ki, okul biter, evden taşınma işlemi yaklaştığında rüyasında görmüş gibi hemen hemen her gün arar. ''ne zaman çıkıcaksınız? bakın sezon geldi, yeni öğrencilere kiralardık evi. aboneliklerinizi kapatmayı unutmayın. ayyy ev arkadaşın yurt dışında mı? ne zaman gelicek? ne zaman çıkıcaksınız? bakın sizden haber bekliyorum. hımm hafta sonu mu taşınacaksınız?'' gibi ana sorusu ''ne zaman çıkıcaksınız?'' olan cümlelerle boğar, boğar, boğar. ah şu hafta sonu gelse de kurtulsam bu kadından! 2 senedir etmediği dırdırı 2 haftada etti!
5.
aylarca, hatta yıllarca kiraları gününden önce aldığı halde, bir defa üç gün gecikti diye kapıya dayanmayı bir borç bilen, hatta haber vermeden gelip eve dalış yapan insan türü.
6.
sabahın sekiz buçuğunda kapıyı çalan, tıfıl, gözlüklü şahıs. evi tutarken almanya'da demişlerdi, şansımıza kesin dönüş yapmış herif. yılların sıla hasretiyle mırmır konuştu 15 dakika iki kelamını anlamadım, gitti. hayır sorun bizde de değil, borcumuz falan olsa tüm malımı mülkümü feda edeceğim yeter ki gitsin. kapı kollarındaki arızayı söylemiş ev arkadaşım, ona bakmaya gelmiş. o kapı kollarıyla ilgili neler geçti aklımdan bir bilsen ev sahibi amca... ne olur gelme lan bi daha...(bkz: sözlük benim isyanımdır )
7.
her ay başında kendisinden ne zaman arayacak da kirayı isteyecek allahsız diye telefon beklediğimiz, beklerken tir tir titrediğimiz, aradığını telefon ekranında gördüğümüzde derin bir yutkunduktan sonra açtığımız ve muhakkak kendisine abi ayağı çektiğimiz, çirkin insan. evet onlar her zaman çirkindir. nedense artık.