kullanıcı girişi

kullanıcı adı veya e-mail

Şifre

üye olcam | şifremi unuttum

giriş
Yeni > Eski
Eski > Yeni
A'dan Z'ye
Z'den A'ya
Başlangıç
Bitiş
Tanımlarda arat
Entrylerde arat
İyisinden
gündemler (200)
sayfa >>

  gatheringsounds

  1.
  boun sozluk admini.
  2.
  sözlüğün tarihinin rekorunu kırması için başlık üstüne başlık açan yazar...

  (bkz: biraz soluklan be abi)
  3.
  super yetenek avcısı yazar.
  4.
  sözlükte adam gibi tartışmalar yapılabilecek, bunun için gerekli bilgi birikimine sahip ender kimselerden...
  5.
  kurban olayım daha açma bu yabancı şarkı başlıklarını diyebileceğim kişidir...
  6.
  dans etmesini beceremese de eğlenceli insan. *
  7.
  güzel şarkılarla ilgili güzel girileriyle göz dolduran yazar.
  8.
  "hele baş gibi, insanın kafatası içinde beynini taşıdığı en onur duyulası yeri nasıl kapatılır, bunun gereğine nasıl inanılır... ben kesinlikle anlayamıyorum." demiş yazar. galiba onur duyulası başlar kapatıldığı zaman kafatası içindeki beynin hiç bir ehemmiyeti kalmıyor nazarında. ya da uyuken başı açıkta kalmış, bilemiyorum.
  9.
  kendileriyle alakalı tarafsız olduklarına dair tek bir beyanatı bulunmayan kimseleri tarafsız görünmeye çalışmakla itham eder. deniz gezmiş hakkındaki derin malumatı laf kalabalığıyla ayar vermeye çalıştığında anlaşılır. teori ve teorem kavramları arasındaki farkı bilmeyeyse kesinlikle ihtiyacı yoktur.

  ve tabii ki kendi aklının tek sahibidir, dilediği yerde bunu harcamak/harcatmak için kimsenin icazetine ya da hatırlatmasına ihtiyacı yoktur.
  10.
  ihtiyaçlarını sinek vızıltısından uzak yerlerde gidermesi gereken insandır. malumunuz, sıtma tehlikesi var.
  11.
  #31234

  o kadar benzeri geçtim de ertuğrul özkök ne iş? birikim'den sonra ertuğrul özkök'ün murat belge'den bir çok yönde bariz bir ayrılık yaşadığını idrak etmek çok zor olmasa gerek. ama asıl takıldığım elif şafak. ne içtin abi?!
  12.
  ertuğrul özkök ile elif şafak'ın ve daha bir cümlesinin arasındaki tartışmanın olsa olsa kayıkçı dövüşü olduğnu, gerisinin de lafı güzaf olduğunu idrak ettirten yazardır. hepsinin ab, abd sevdalısı olmasından da bu anlaşılabilir. bir dönemin liberal ve abci dalgasının üzerinde sörf yapan özkök'ün bir ileri boyutudur şafak gibiler, altangiller, belgeler. özkök gillerin sola küfrederek güzelleme yapmalarının devamında türemişlerdir. Özkök yalnızca nikahtan önce gösterip elletmeyendir. emperyalizmle ortaklığı her türlü kabul edendir ama bir adım sonra iş kendi bindiği dala geldiğinde göz yaşlarına hakim olamamıştır. bindiği dala küfredenler ise bir dönem ab goygoyculuğunu hep birlikte icra eden diğer isimlerdir.
  13.
  mahlasından da anlaşılacağı üzere müzik konusunda yazdığı entryleri ile takdirimi kazanmış, bilgili yazardır. ama bu konudaki birikimi öne çıktığı için vurgulama ihtiyacı duydum, yoksa bütün entrylerini tek tek okumanın farz olduğunu söylemek isterim...
  14.
  sözlükte bilgiye ve estetiğe göre bir elitism yapacak olursak, çizginin üstünde yer alan az yazarlardan biri ya da çok az yazarlardan biri demek daha doğru. anlatım bozukluğu da yapayım.
  iyi yazarların saçmaladıkları entryler vardır ve bazen çoktur ama gatheringsounds da hiç karşılaşmadım böyle bir şeyle. esprili de maşşallah.
  15.
  moderasyon yetkilerini kötüye kullanan, sevmediği sözlükçüyü anayasaya karşı çıkmakla itham edip tehdit eden anayasanın düşmanı solcu sözde moderatör, fikire fikirle karşılık vermekten aciz olduğu için karşısındakine bok gibi kelimeler kullanmaktan çekinmeyen adam, bu küfürleriyle ve fikri engellemesiyle hakikatte ortamı gerginleştirmeye çalışan provokatör.

  onun dostluk ve alâka gösterdiği adamların sürekli şiddeti ve şiddete dayalı devrimi savunmaları, insanlara şahsî hakaret etmeleri karşısında pisicik davranan, anayasa bir yana bütün evrensel insaniyet kurallarının delinmesine, katilliğin özendirilmesine destek veren adam. ikiyüzlünün daniskası. laikçi yobaz. her dindarı fethullahçı sanan cahil varlık. allah ıslah etsin demiyorum. böyle insan düşmanları hiçbir zaman ıslah olamazlar, kalplerindeki insan düşmanlığı ve gaddarlık buna asla izin vermez.

  ayrıca korkak filân da değilim. erkeklik bu adam için buysa, gelsin benim entrilerimi yanlışlıkla uçurmasın, doğrudan silsin, burayı bir diğer islam düşmanlığı merkezi haline getirsin. nasılsa parayı veren solcu bu kapitalist düzende düdüğü çalar ve dindarların konuşmasını zorbalıkla engeller. solcu moderatöre bu zorbalık ve müsamahasızlık ve fikirlerine güvensizlik yakışır zaten.

  beni anayasa mahkemesine de şikayet etsin. "dincilerin masum bile olsalar katli iyidir" diye yazan anayasa düşmanı solcu arkadaşlarına ve onların tikko'daki bağlantılarına da beni öldürtsün.

  ben omurgasız ve kariyerci, reha muhtar hayvanının önünde "atatürk hakkında söylediklerim için pişmanım, özür dilerim" diye ağlayıcı bir fethullahçı değilim. sahtekâra sahtekâr, yalancıya yalancı derim ve anayasa mavallarına kanmadığımı gördüğü halde bana ikiyüzlü ve korkak diyecek kadar öfkesi ve otorite duygusu en basit mantık kurallarını işletebilme kabiliyetini aşmış bir adamın da ancak yüzüne tükürürüm. ah insanlık. insan diye aramızda dolaşan böyle varlıkların yüzünden nelere uğruyorsun.
  16.
  kendisine övgüler düzmeme rağmen entrymi silendir..*
  17.
  saygı duyulası, beraber rakı içip dertleşilesi yazar. çok iyi yazar, okuyunuz okutturunuz.
  18.
  hoş politik tartışmalarla beni ve kafamı yormuş yazardır. amma velakin tatlı yorgunluk bunlar, bir şey olmaz.*
  19.
  haddim değil tabi ama kendisi galiba benim resmi ukte doldurucum oldu.*
  20.
  sol frame'den soğumama neden yazardır. saygılar sonsuz ama kendimi gurbet elde hissettim. *
  21.
  yazıları özlenen yazardır. gelsin artık. güzel başlıklarına ve entirilerine ihtiyacımız var!
  22.
  #63665) beklenilen dönüşü yapmıştır.
  23.
  bütün entirilerini silmiş ve kayıplara karışmış yazardır. sanırım artık aramızda değil... sözlük camiası adına büyük kayıp olduğunu söylemek isterim eğer tahminlerim doğru ise...
  24.
  ben gidiyorum tandanslı bir entry yazmadan, sözlük çok rerörerö oldu diye ona buna bok atmadan, sessizce gitmiştir. nick altı başlığında "dur gitme" temalı bir entry de yazmayacak kadar ciddi insanların takip ettiği bir yazardı zaten. ama bu demek değildir ki gidişine kimse üzülmedi. en azından entry'leri dursa iyi olurdu diye düşünüyorum sadece...
  25.
  okumayı özlediğim yazarımız özlemekle kalmayıp beklediğimiz adminimizdir.
  26.
  biri şu yazarı bulsun getirsin artık nerdesin be karanlıkta kaybolan yazar?
  27.
  kalemini eline almış yazar.
  28.
  bugün sözlükte emekli admin olarak kendisini ilk defa gördüğüm yazar.
  29.
  hakkımdaki "durumuna alışmış insan kara mizahı" tespitiyle beni benden almış kişi. her ne kadar geleceğim noktasında ümit vermemiş olsa da gece gece yüz güldürmüştür, teşekkürü borç bilirim. ekistradan saygı ve de hörmet bizdendir...
  30.
  tarkan çakır'ın şarkı sözlerini sözlüğe girdiğinden tarkan çakır hayranı olduğunu düşündüğüm yazar.
  31.
  lafı gediğine koyan yazardır.*
  32.
  entrylerimi beğenmeyen ve sürekli birşey bulan yazar... kendi açtığım başlıkla alakasız yazı yazdığımı söyleyen kişi de kendisidir... 3 nokta yerine 2 nokta koyduğum için entrymi uçuran da forum tarzı yazdığımı söyleyen de.
  33.
  ayar vermeyi sevmesinin, sözlük olayına hakimiyetinden kaynakladığını düşündüğüm yazar/moderatör. iyi niyetli olduğunu daha önceki entry'lerinden birinde açıklamıştı hatırladığım kadarıyla.

  (bkz: tanımam ama iyi çocuktur)
  34.
  otoriteye düşkün admin yazar hedesi olarak ben.

  otoriteye düşkünüm. kurallara uymanızı istiyorum. bazılarınız tembel değilsiniz, ben otoriteye düşkünüm. sümük atmanızın bir önemi yok. zaman veren insanın zamanına etmek demek değil çünkü. tek başına, sümük bu işte. ismi de joe. ben koydum. n'aber joe?

  o zaman tekrar edeyim:

  "başkalarına saygısı olmayanın özgürlük anlayışı kendine müslüman kuralsızlıktan ibaret" olacaksa, o özgürlüğe saygım yok. zaten o acayip özgürlük anlayışı yüzünden oluyor her şey. kuralsızlığı dogma yapıp oyuncak dinime çevirip sonra bir de ona tapacak halim yok.

  (çok basit bir şeyi, hata yaptığımı söyleyemememe neden olan çocukça bir ego yüzünden dallanıp budaklandırarak girdiğim entryler ise beni uslanmaz yapmıyor, tatminsiz yapıyor. hayatta nedensizce yaptığım şeylere kisve bulunca da yutturamıyorum, biliyor musun. keşke uslanmamak biçimden ibaret olsa. içeriğin bir önemi olmasa. ama ben bunu da anlamak istemiyorum evet. bu yüzden bıktım zaten, kendimle konuşuyorum. şanslıysam eğer, joe dinliyordur belki.)
  35.
  efendim,*
  astığı astık, kestiği kestik bir moderator değildir. sadece "entry'nizin şurasında şöyle bir problem var, formata uymuyor..." gibi sorular soran bir moderatör değil, bazen yazdığınız şeyler hakkında merak ettiği bir şey olursa, size sorup bilgi edinmek isteyen bir yazardır aynı zamanda.
  rahat olun.
  36.
  yazı yazmayı ilkokulda öğrenememiş insanların vaktini harcamasına neden olduğu yöneticidir. sabrına hayran bırakandır.
  37.
  yöneticilik şeysi bozacak zamanla kendisini. gudikliklerle, gudiklerle uğraşmaktan eğlenmeye, yazmaya fırsatı kalmayacak. ben denedim, olmuyor.
  38.
  hatalı entry kaynağı* bulup kışı büyük ölçüde çıkardım. bir kere yapacağım, tam olacak*. bir daha bu zamanı kat'a vermeyeceğim. cehenneme giden iyi niyet taşlarının üzerine patır patır sıçmayı hedefliyorum.

  sen, hatasız entry'si olmayan yazar! muhtemelen gençsin. yaşlılık ruhtadır*. beni yaşlandırdın. bittin oğlum sen.*

  not: oyuncakları varmış moderatörlerin. moderatörle eblehlik ettiği için değil de yalaka olmadığı için polemiğe giren masalcı yazarlar varmış. işte onlar moderatörün oyuncağını alıp moderatörün kıçına sokuyormuş. vay anam vay. bu ne yaratıcılık. bu ne mantık. bu ne açık zihin ki okuduğunu dahi anlayamamış yine ve yeniden. tebrikler sana. egon aklından daha çok çalışıyor, dengeyi bulmanı umut ederim.
  (bkz: merdi kıpti şecaat arz ederken sirkatin söyler)
  39.
  yazarlığımı onaylayan kişi olmasındandır nedendir bilmem hiç tanımasam da pek bir özenle takip ettiğim yazar, admin. bir dönem sözlüğe entry patlaması yaşatıp sonra ortadan yok oldu. ancak tekrar geldiğinde, dönüşüm muhteşem olacak diyen kadir tapucu gibi olduğunu da gösterdi. sözlüğün ne olduğunu bilmeyenlere gösterircesine bir kez daha formatla ilgili bir entry ve duyuru yayınlamış; #105025). adam bu kadar da uğraşıyor ki bu aslında buzdağının gözle görülen kısmı. daha ne yapsın? ben bir fikir sunayım; takıcaksın bir kaçına kanatları taksim meydanında, bak bir daha yapıyorlar mı? *.
  40.
  şüphesiz ki online sözlüklerin en art niyetsiz ve aksi olmayan yöneticisidir.
  41.
  anlayıslı. uyarı sekli bile bambaska. farklı biri gibi.

  tesekkür edilesi moderatör.
  42.
  ilgili ve bilgili admin.
  43.
  birleştirici toplayıcı (ses) güç.
  44.
  ailecek severek izliyoruz.
  tanım : yazar.
  46.
  tasvir kabiliyetini beğendiğim yazardır.
  47.
  yazarlık konusundaki bilgilerime yenilerini eklememi sağlayan kaliteli yazardır.*

  (bkz: yiğidi öldür hakkını yeme)
  48.
  admin olmasından mı kaynaklı bilinmez, nefesini sürekli ensemde hissettiren yazardır.*
  49.
  düzgün yazardır. fikirleri ve üslubuyla sözlükte fark yarattığı söylenebilir.
  50.
  fevri kararlar veren kişidir.
  eğriyi doğruyu görmekte zorlandığını düşünüyorum.
  51.
  moderatörlerin avukatı.