kullanıcı girişi

kullanıcı adı veya e-mail

Şifre

üye olcam | şifremi unuttum

giriş
Yeni > Eski
Eski > Yeni
A'dan Z'ye
Z'den A'ya
Başlangıç
Bitiş
Tanımlarda arat
Entrylerde arat
İyisinden
gündemler (200)
sayfa >>

  kal el

  1.
  çaylaklık döneminde onyüzbin entry girerek yazarlığı fazlasıyla hak etmiş 1.nesil yeni yazarımız; aramıza hoş gelmiş efenim.
  2.
  yok olan krypton gezegeninden anne ve babası tarafından bindirildiği bir uzay gemisiyle kurtulan küçük bir çocuğun dünyaya inmesi ve burda kansas'ın küçük bir kasabasında, smallville'de, büyürken keşfettiği insan üstü güçlerini kullanarak dünyayı korumasını anlatan superman adlı çizgi roman serisinin baş karakteri süpermen'in krypton kökenli adıdır.

  babası jor el ve annesi lara el tarafından koyulduğu varsayılan bu isim, aslında ibranice "tanrının sesi" anlamına gelir. pek çok mitolojide gökten gelen kurtarıcının kutsandığı ve büyük umutlarla beklendiği gibi bu arkadaşımız da tanrının bir lütfu olarak görülür, sevilir.

  çizgi romanlarında ve diğer pek çok platformda kal el ismiyle süpermen'e uzayla bağlantısı olan ya da başka gezegenden gelen diğer uzaylılar seslenmektedir. varsayılan krypton lisanına göre yıldız çocuğu anlamına da gelen bu isim kim 500 milyar ister ve türevleri yarışmalarda karşınıza bir gün çıkar, uyarmadı demeyin.

  *
  3.
  smallville fanatiği olarak hoş geldiniz diyorum efenim.
  4.
  öss'ye hazırlanırken deneme sınavı formlarına ismini kodlamakta zorluk çekmeyecektir.
  5.
  gecemi gündüzümü beraber geçirdiğim çok sevdiğim kardeşimdir. kendisi çalıştığımız işyerinde smallville izleyerek maaş almıştır. sözlükte neler yapabileceğini ise nasa'nın bilgisayarları bile 1 trilyon yılda hesaplayabilir.
  6.
  çevresindeki dünyalılar onu genelde clark kent olarak tanır.
  7.
  hüzünlü bir ilkbahar akşamı gibidir. hani eski bir resme bakarken... şaka lan şaka. yarak gibi bir duygudur. yazısı ile beni iş yerimde kopartmış çevremde benim anormalliklerime alışmış arkadaşlarımın bile nooluyo lan sonunda kopardı kayışı demesine neden olmuş sağlam yazardır.
  8.
  taze edindiğim bir bilgiye göre nicholas cage'in oğlunun adıymıştır. superman hayranı olan aktör, oğluna bu ismi vermiş. *
  9.
  hiç bir yazarın susturulmasına sessiz kalmayacak olan yazardır. mha kural ihlâli ile değil de üslubu sebebiyle uçurulucaksa, sözlüğü akabinde terk edecek olan yazardır.
  10.
  sözlüğe yazmama eylemime* mecburen ihanet etmemi sağlamış yazar.* kendisine bir buket çiçek yollayıp blog açması talebinde bulunacağım ki daha uzun yazılarını da okuyabilelim. "övmeyeceğim, götü kalkmasın" inadımı bir kenara fırlatıyorum ve kendisine itirafta bulunuyorum: afferin lan afferin, çok eğleniyorum okurken, on numero yazıyorsun.

  (bkz: superyazar)
  11.
  orgy e takmış durumdadır kendileri.
  12.
  bir yorum yazmak için bu kadar üyelik falan zahmetine katlanacak gereksiz bir insandır.*
  13.
  kötülerin düşmanı iyilerin dostu, bloodseeker'ın ustası sentinelin hastası*, lise döneminde sırtsırta çarpıştığım adalet savaşçısı*, uzun süredir de dota ally'ım. sosyal teorilerle ilgili fikirlerini takdir ettiğim insandır kendileri. bu sene klüpte* açmayı düşündüğüm olası dota workshoplarında* kapısını aşındırmayı düşünmekteyim.
  14.
  sözlüğün ciddi anlamda güldüren, yeri geldiğinde güldürürken düşündüren, bazen de sadece düşündüren yazarıdır.

  allah klavyesine zeval vermesin, sübaneke dinimiz amin!*
  15.
  aldatmayan erkek başlığına benden sadece 2 saniye sonra benim yazdığımın aynısını yazabilen sözlük yazarı. bu kadar mı ortaklaşılır?
  16.
  #64325)
  (bkz: elektrik çok yazmasın sonra) *
  17.
  kişisel nedenlerden ötürü sözlükten uzun zamandır ayrı kalmış ve artık tası tarağı toplayıp temelli gitmeye karar vermiş yazardır. tüm yazar arkadaşlarının münasip yerlerinden öper, iyi eğlenceler diler.
  18.
  özledim pelerininle uçmanı özledim.
  özledim kryptonu görünce yamulmanı özledim.
  özledim alnında duran c şekli saçını özledim.
  dönmedin kryptonlum, dizidaşım dönmedin. ***