kastamonulu1 - boun sözlük

kullanıcı girişi

kullanıcı adı veya e-mail

Şifre

üye olcam | şifremi unuttum

giriş
Yeni > Eski
Eski > Yeni
A'dan Z'ye
Z'den A'ya
Başlangıç
Bitiş
Tanımlarda arat
Entrylerde arat
İyisinden
günmdeki başlıkları.. (0 başlık)

yok böyle bi şey

1.
yarismaya kastamonudan katilan yazar kardesimiz.
2.
başlık sayısında artışa sebep olmuş ve olacak olan yazarımızdır.* ayrıca kendisinin aslında kastamonulu olmama ihtimali üzerine de düşünmek gerekir.
3.
sitemize hoş geldin demek istediğim, cemalettin efgani hakkında yazdığı entri hariç bütün entrilerini beğendiğim sözlük yazarımız. mutedil (=sakin ve ılımlı) ve aklı başında yazdığını düşünüyorum. bütün işlerinde allah ona kolaylıklar ve muvaffakiyetler versin.
4.
facebooktaki kova kadını ve kova erkegi gruplarını acmıs oldugunu tahmin ettigimiz yazar kişisi. zira gruplarda ''kastamonuluyum'' ibaresi var. reklamını da yaptıgına gore..
#44724)
#41275)
5.
maalesef buraya yazdığım önceki entride (#44513) kendisi hakkında bir miktar yanıldığım sözlükçü. sünni müslümanların yüzde doksanına "aslında sünni olmayanlar, mezhepsizler" diye saldırıp durmakta olan ufak tefek müslüman hiziplerden birinden olduğunu fark ettim maalesef.

ayrıca arap, pakistanlı ve etnik olarak "türk" olmayan bilumum diğer müslümanları horgördüğünü, türklerin islam'ı sadece türklerden öğrenip onlarla kendilerini sınırlamaları gerektiğini düşünüyormuş, anladığım kadarıyla. bu da kuran'da ve hadislerde basbas bağırılarak vurgulanan kavmiyetçilik ve asabiyetçilik karşıtı bütün dinî esaslarımıza muhalefet demektir.

ama yine de müslüman olduğu için kendisine saygı duyuyor ve yukarıdaki dualarımı tekrarlıyorum. her ne kadar ben kendisinin şiddetle karşı çıkıp "sapık" bildiği, yaklaşık yüzde doksan beşlik müslüman çoğunluktan olsam da...
6.
birinci nesil türkçü-islamcı. türünün nadir örneklerinden biri.
7.
an itibariyle sol frame'i buram buram turancılık kokutan bounser.
8.
sözlükte bulunduklarını sol frameden şıp diye anladığımız iki yazardan biri. diğeri de tek kelimelik başlıklarıyla endoplazmik bir kulum olsa gerek. gerçi taklitleri de mevcut olmakla beraber mhayı da bu gruba dahil etmek lazım.
9.
boş işler müdürü.
10.
sözlükten soğutan yazarlardan biri. orta seviyede nörona sahip insanlarda ergenlik döneminden sonra biten faşist zihniyeti yıllardır kafasında dolandırdığı belli. geleceğini parlak görüyorum, aşırı milliyetçi bir kanadın sözde okumuş bilge kişisi olacak. yıldızı parlasın.
11.
şakaysa komik olabilir, gerçekse acınasıdır.