kullanıcı girişi

kullanıcı adı veya e-mail

Şifre

üye olcam | şifremi unuttum

giriş
Yeni > Eski
Eski > Yeni
A'dan Z'ye
Z'den A'ya
Başlangıç
Bitiş
Tanımlarda arat
Entrylerde arat
İyisinden
gündemler (200)
sayfa >>

  kumpas

  1.
  henüz 3-5 tane mesajı varken alakasız başlıklarda insanlarla polemiğe girmeye çalışan yazar. sözlük formatına ayak uydurmasını diliyorum.

  son gelişme editi: (#24677)

  faşizmin tanımını bilmeden de polemik yaratmaya çalışabilmektedir.
  2.
  kendi yazdığı entry'lerini sikindirik iç çekişmeler yüzünden sistemden uçuran yazar.
  iç çekişmeler son bulunca tekrar yazmaya başlamıştır.
  3.
  kendini ustun bilgili ilan eden yazar kardes. mehdi mubarek mehdi.

  (bkz: hazreti kumpas )
  4.
  hegemonya'yı hegomanya olarak yazdığı* bir yazısında benim bilgi sahibi olmayıp cevabım yapıştırıldığında sustuğumu söylemiş polemik insanı. nerde cevap veremeyip sustuğumu söylerse sevinecek olsam da bunun sebebi üste çıkma çabası değildir. nitekim bilmediği yerde susmak da bir erdemdir. faşizmi ırkçılıkla aynı şey sanma cehaletini göstermesine şaştığım için suçlu görüyorum kendimi. cemaat evlerinde alınan ve çoğunluğu saidi nursi okumaya dayanan bir ideolojik eğitimle tabii ki bu farkı anlamaya ihtiyaç duymasını beklememekteyim. zaten arkadaşın derdi faşizmle değil islamladır sadece, islama laf atılmadığı sürece insanların çalması çırpması yalan söylemesi tanımları çarpıtması arkadaşı hiç ilgilendirmemektedir. ayrıca sözlük ortamında bu kadar kişisel bir yazı yazmak gibi bir saçmalık yapmama da neden olduğu için kendisini takdir etmekteyim. olası bir cevabı varsa özel mesaj diye birşey olduğunu belirtmek istiyorum. ha laf atışmasını insanlar önünde yapmayınca egosunu yeterince tatmin edemeyeceksem şimdiden ondan özür diliyorum.
  5.
  sözlüğü polemiğe girmek için bir yuva olarak gören yazar. herkesin birbirine laf sokuşturması gibi bir emeli olduğu çıkarılabilir yazdıklarından.
  6.
  attığı özel mesajlar ile bana ilkokul günlerinde yaptığımız muhabbetleri hatırlatarak nostalji yaşatmıştır. ilkokuldaki bir çocuğun ne kadar salak muhabbetler edebileceğini gözler önüne sermiştir. birde aldığım duyumlara göre sivrisinekler ile başı dertteymiş, kaşınıp duruyormuş. * kaşıntısının yakın zamanda sona ermesini dilerim..
  7.
  Dizicilerin harfleri satır durumuna getirirken içine yerleştirdikleri ayarlanabilir demir yuva.