kullanıcı girişi

kullanıcı adı veya e-mail

Şifre

üye olcam | şifremi unuttum

giriş
Yeni > Eski
Eski > Yeni
A'dan Z'ye
Z'den A'ya
Başlangıç
Bitiş
Tanımlarda arat
Entrylerde arat
İyisinden
gündemler (200)
sayfa >>

  kutu

  1.
  inönü stadı'nın kapalı tribününde carsi grubunun maçları izlediği, kapalı tribünün üst kısmının iki büyük sütun arasında tam ortada kalan bölümüne verilen isim. maç günleri dışında taksime giderken inönü stadı'nın yanından gecerken bu bölüme carsi tarafından serilen "ruhumuz burda" pankartını görebilirsiniz.

  inönü stadı'nın tüm tribünlerinde (kapalı dahil) koltuk bulunur. ancak, sadece kapalı'nın "kutu" olarak adlandırılan bu bölümünde koltuk yoktur. carsı grubu "kutu"da maçları ayakta izler. sanırım "burası kapalı herkes ayağa" tezahuratı da buradan gelmektedir. kapalı'nın "kutu" dışındaki diğer kısımlarında koltuk vardır evet, ancak buna rağmen "kapalı" ya gidenlerin çoğunluğu maçları ayakta izlerler.
  2.
  (bkz: küçük hissediyorum)
  (bkz: var mısın yok musun)
  3.
  2. nesil yazar. iyi adamdır. hoş adamdır. seviniz efenim. *
  4.
  bütün yakın arkadaşları 1. nesil yazarken sırf marjinalliğini sürdürme çabasından olsa gerek 2. nesli beklediğini düşündüğüm, sohbeti pek tatlı, hem okur hem yazar* sözlük insanı.

  edit: 'marjinal olma çabası' değil, 'marjinalliğini sürdürme çabası' dememden de anlaşılacağı üzere, marjinalliği kabul görmüştür*.
  5.
  Tam bir feminist olan,çoğu kadınla kadın haklarını tartışan **,genel kültür hayranı olup hep birşey araştıran ve bu sayede bulunduğu ortamda sessizliğin hiç hüküm sürmediği,sohbetinin tadına hiç doyulamayan,özgürlüğü savunan,insanlara değer veren,kız arkadaşından duyduğuma göre dünyanın en birinci ilişkisine sahip olan ,her ay dönümünü çikolata ve kart alıp kutlayan en birinci dost en birinci arkadaş en birinci insan.
  6.
  ders çalışmayı pek sevmeyen pazartesi salı sınavı olmasına rağmen kitap yüzü açmayan kişiliktir efem.
  7.
  "şu konuda ne düşünüyorsun" diye her sorulduğunda, ezberlediklerine aldırmadan her seferinde yeniden düşünen, ezber bozandır. ciddiyetle bir tanımlamada bulunduğu anlar kahkaha atma eşiğine en yaklaştığı anlardır. sırf çürütmek ya da güldürmek için doğru cümleyle bölündüğünde dünyanın en komik karikatürüne denk gelmiş gibi elini yüzüne örterek kahkaha atmaya başlar. çok yerinde tespitlerde bulunur, lafı gülmek güldürmek için bile olsa kesildiğinde, özür dilenip "devam et" denesi, dinlenesi şahsiyettir. tam bir bilgi aşığıdır, gerekli gereksiz diye ayrımlarda bulunmaz. onunla sohbet etmek paha biçilemezken, susmak bile bir zevktir.
  8.
  12.04.2010 tarihinde sozluğün ilk entrysini giren yazar. girdiği entry de işte bu okuduğunuzdur.*
  9.
  artistik tavırlar sergilemeyi sever.
  10.
  fotoğraflarının yüzde sekseninde bir kaşı havadadır. kalan yüzde yirmisinde de kesin ya kaldırmayı unutmuştur, ya da fotoğrafın çekildiği açı, kaşının havadalığını belli etmemektedir.
  11.
  bir zamanlar facede kutu tek kaşını kaldırmasın diye bir grup kurmuşluğumuz vardır.*
  12.
  araştırmacı kişiliği olan bir yazar, geleceğin sözlük dünyasına umut veren yazar ...
  13.
  2. nesil gayretli yazarımız.*uykusundan "ya şu entry'e cevap vermeyi unuttum" diye uyanıp, entry yazıp geri uyuduğunu söyleyenler olmuştur. efsanedir bunlar. o da bir efsanedir. anlatılanlar gerçektir.*
  14.
  son yaptığı telefon şakasıyla 3 saniye de olsa yüzümü ateş bastırtacak kadar mutlu olmamda parmağı olan, heyecandan titreyen ellerimi ve sevincimi görünce üzülerek 'biz sana şaka yaptık' diyen oyuncu düzenci ikiliden biri. birkaç saniye de olsa hayat güzeldi be arkadaşım. sağolsun, hep yapsın yine yapsın.*

  (bkz: acı gerçek)
  15.
  gece gece insanı mutlu edendir.
  16.
  advance* türkçe ile bir cümle kurduğunda, kesin bir yerlerde hata yapmışımdır, yok bunu ben kurmuş olamam tarzı içsesiyle güldürmüş yazarımız.***

  #172482)
  17.
  bıraktığım ukteyi tamamiyle yanlış anlamış ve kendimi olmadık fantazilerin ortasında bulmama sebep olmuştur. (bkz: garnizonda ağda partisi )
  18.
  zeki, çevik, ahlaklı, seksi, çalışkan, karizmatik yazar falan filan öyle birşeyler... ***
  19.
  biriciktir.
  20.
  mahrem kalmalıdır.
  21.
  agdacilar sorar genelde burayi.

  - kutuyu da alayim mi abla?
  22.
  (bkz: nickinden pişman olmak)
  23.
  (bkz: kutumda buyuk hissediyorum)
  24.
  (bkz: daha gelmem davos a)
  25.
  cevap vermekte zorlandığı yerde : #185259

  cımbızıyla çektiği bir yere: #185289

  tartışmayı taşırmış gibi yapan yazarımız. eleştirirken dikkat etmedim , farketmedim, gereksiz atarlanmışım demek erdem olsa gerek.