kullanıcı girişi

kullanıcı adı veya e-mail

Şifre

üye olcam | şifremi unuttum

giriş
Yeni > Eski
Eski > Yeni
A'dan Z'ye
Z'den A'ya
Başlangıç
Bitiş
Tanımlarda arat
Entrylerde arat
İyisinden
gündemler (200)
sayfa >>

  levent kurnaz

  1.
  boğaziçi fiizk bölümünün süperötesi proflarından. derslerinin süper bir geyik potansiyeli olur. f verme olasılığı düşük d dc olasılığı yok cc ve üstü muhtemel.kendisin şuan ki en önemli çalışma alanı İklİm fİzİĞİdİr. halk dilinde küresel ısınma. türkiye de bunu çalışan nadir insanlardan. bir zamanlar radyo da dj lik yaptığına dair de sölentiler var... (bkz: ne kadar doğru)
  2.
  gençken "objection"ların en kıl asistanı olan profesör.
  3.
  verdiği ders alınası hocalar

  (bkz: levent kurnaz)

  (bkz: yağmur denizhan)
  4.
  dersten kalmanıza izin vermeyen hoca. sosyal bölüm ogrencileri cok sever kendilerini. iklim fizigi alanında uzmandır. ofis kapısı kendi gibi komik seylerle doludur. cüssesinden beklenmeyen gür bir sesi vardır. tip olrak ibrahim semize cok benzer. semizin kısası tombişi iyisi hopisidir.
  5.
  derslerini kaçırmamaya dikkat ettiğim nadir hocalardandır. konuları anlatırken kullandığı eğlenceli dil ve sorduğunuz her soruya mutlaka verecek bir cevabının olması da dikkatlerden kaçmaz. biz sözelciler onun dersinde sürekli "hocam şu nasıl oluyor?", "hocam bu nasıl oluyor?", "peki hocam ya şuna ne dersiniz?" şeklinde meraklı sorular yöneltirken, hepsini ayrıntılı bir şekilde anlatır, hatta sorular fazla gereksiz olduğunda "o dediğin var ya, ondan hiç bi bok olmaz." şeklinde cevaplar da verirdi; ama verirdi yani cevabını mutlaka.

  ayrıca dersine başlarken mutlaka cv'nizi ister sizden. söz konusu cv'ye ne isterseniz yazabilirsiniz. şahsen benim hayatımı anlatmışlığım, hobilerimden bahsetmişliğim, hatta gayet laubali cümleler kurmuşluğum bile vardır. işin ilginç yönü, kendisinden daha önce ders almışlığınız ve cv yazmışlığınız olsa bile yenisini ister sizden. onca cv'nin hepsini nereye koyduğunu gerçekten merak ediyorum.

  bu kadim insan sayesinde ilgimi çeken bir çok konuda sayısal bir bilim okumuyor olmama rağmen bilgi sahibi oldum. fizik dersi süperdi, cosmos muhteşemdi. sts 205 ve 206 denilen climate derslerini de almak istiyorum fakat hep mi çakışır arkadaş!

  işin özü şirin bir hocadır kendisi. bir sosyoloji öğrencisi olarak en sevdiğim hocamın fizik derslerini aldığım hoca olması da ilginçtir tabi. şeyapmamak lazım, olur öyle arada.
  6.
  insanı insan yerine koyan, derslerini kaçırmamak için kendinizi parçalamanıza sebep olan, her dersinden hayatınızı kurtaracak farklı bir şey öğreneceğiniz insan üstü hoca.
  7.
  boğaziçi kültürünü özümsemiş hocalardandır. fakir fukara babası, sırdaş, dost insandır. fenerbahçeli pek muteber bir zattır. öğretirken eğlendirir. finalleri kazık olur.

  (bkz: alemin kralı )
  8.
  dersleri çok eğlenceli geçer. ders anlatırken "bu adam bu işi hakketten biliyor ya!" dersiniz.
  en sıkıcı fizik konularını bile çok güzel anlatır. öğrenciyi sıkmaz.
  yolunuz düşerse bi odasının kapısına bakın, diğer hocalar uyuz uyuz şeyler asarken kendisi komik karikatürler asmıştır.
  bazı şirketlere de danışmanlık yapmaktaymış. örnek bir bilim adamı ve üniversite hocası desek yalan olmaz valla...
  9.
  iklim dersini almaya nail oldum, bir birinci sınıf için alınabilecek en iyi derslerdenmiş bunu sağlayan da Levent Hoca'nın bilgi birikimi ve sempatikliği tabii ki.
  10.
  daha ilk dersten öğrencilerinin cehaletini yüzüne vurmak isteğiyle yanıp tutuşarak bi nevi yaşamlarında dead poets society etkisi yaratmaya çalışan fizik prof.u. istiyor ki erkek öğrencilerinin egolarını yerle yeksan etsin, kız öğrencileri ona hayran olsun "oh captain, my captain" nidalarıyla new hallü çınlatsın. tersine kel, gözlüklü, ukala bi adam. kel karizması barındırsa bi derece. geçen yıl ders için hazırlayıp anlattığı espriyi bu yıl başka öğrencilere anlatıyor, sonra göreceli olarak düşük bi tepki alınca anlık boş ifadelerin, düşkırıklıklarının gölgesi yüzünden geçiyor. 2000 yılından itibaren boğaziçi üniversitesine giren öğrencilerin astrolojik kayıtlarını bi tür istatistiksel araştırma için tutuğunu ibraz ediyor. üstüne üstlük, exploring the cosmos dersini almak için astrolojiye olan ilgisini bi argüman olarak sunan öğrenciyi aşağılayıp o dersini kız öğrencilerinin burçlarını astronomi haritası programı üzerinden incelemeye harcıyor. burçların tarihsel olarak sabit konumlarda yer almadığını ispatlıyınca öğrencisinin içindeki scepticalı uyandırdığı sanısına varıyor.* bunla, olduğunu benimsediğin burcun bilinçli ya da bilinçdışı olarak davranış sekansını etkidiğini ima etse de, açıkça belirtmiyor. iki yanıtı olan sorular sorduğu derste bi sophistmişçesine geyik çevrmekten başka bişey yapmıyor. üç blokluk deneyimimden sonra "ya bu dersten bişeyler edinirim ya da bu derste sinkaflı söverim" öngörüsünde bulunduğum hoca.

  kızlara karşı edimlerine gelince iki çıkarsamada bulunabilirim: 1) öküz olduğu anlaşılmasın diye belli bi centilmenlik kisvesine bürünerek kız öğrencilerine sakınımla, özenle yaklaşıyor. 2) tam tersi, erkek öğrencisinin ulu orta castrationını hedeflediği için afedersiniz, tam bi ambiti.
  11.
  kendisi hakkında sanal ortamlarda kümeci*, ırkçı ve homofobik savlarının olduğunun ayırdında olduğunu bi dersinde belirttikten sonra, bü üçünden yalnızca tekiyim diyerek sınıfta söylenenleri dimağlarından geçirebilen öğrencileri(ni) şoke etmiştir. kendisinin doktora çalışmalarına kadar aynı sınıfta herhangi kızla birlikte ders alamamış olmasını devimlerini aklama çabası için öne sürmesi de cabası.
  12.
  levent kurnaz öğrencilerine değer veren,zeki,zaman zaman ukala:), bilgili, kültürlü, karizmatik,çalışkan eğlenceli tüm bu özelliklerine karşın kaprissiz, öğrencilerine herzmaan kapısı açık olan bir hocamızdır...dersi nasıl işlemesi gerektiğini bilir, yoklama almamasına rağmen sınıfını dopdolu görebilirsiniz.. kız erkek kime sorsam çoğunun iyiki levent hocadan aldım bu dersi dedirtir.. , kel gözlüklü göbekli olmasına rağmen kendine özgü ayrı bir havası vardır. .. zmaan zmaan ukala ve alaycı tavırları olmasına karşı bu tavırları öğrencileri kırmayan çünkü insan psikolojisinden iyi anlayan ve durması gereken yerde durmayı bilen çok özel bir hocamızdır. levent hoca size hayatın toz pembe olmadığını öğretir, hayatın acı gerçeklerini eğlenceli ve kendine özgün tarzıyla buluştur ve siz depresyona girmekten kurtulursunuz :), levent kurnazdan herkesin öğreneceği birşeyler var ..eğer onun öğrencisi olmuşsanız gerçekten çok şanslısınız demektir.
  13.
  son zamanlarda yazı ve yorumlarını twitter ve facebook ortamlarında sürekli paylaşmakta olan, halihazırda orta yaşlarını devirmiş olan pek sevgili hocamız.

  (bkz: eskiden buralar hep tarlaydı)