kullanıcı girişi

kullanıcı adı veya e-mail

Şifre

üye olcam | şifremi unuttum

giriş
Yeni > Eski
Eski > Yeni
A'dan Z'ye
Z'den A'ya
Başlangıç
Bitiş
Tanımlarda arat
Entrylerde arat
İyisinden
gündemler (200)
sayfa >>

  loveliness

  1.
  2. nesil bir yazar kişisi. hoş gelmiş..
  2.
  entryleri herbir başlığa çifter çifter giren, hızını alamamış yazar.
  3.
  tıp okuyan ikinci nesil yazarımız. hoş gelmiş. *
  4.
  yeşil gözlü olduğundan şüphelendiğim yazar.
  5.
  2 saatlik yazarlık kariyerinde 90 entry girerek yazmaya ne kadar aç bir insan olduğunu kanıtlamıştır.
  6.
  arabasını arabamın önüne park etmiş yazardır. çeksin..
  7.
  yazarlık işini helalinden yapmaktadır. hoş gelmiştir.
  8.
  yeni gelmiş hoşgelmiş yazardır. entryleri genelde 1 satırı geçmez. ama keyifle takip etmekteyiz umarım sözlüğe yeni gelince bol entry yazma sendromu bulunduran yazarlardan değildir.
  9.
  allah varlığını daim etsin. amin.
  10.
  varlığı ile pozitif enerji yayan, sevimli cana yakın yazar.
  11.
  ben sana dokunmadım bacım, yanlış şeyler düşünme...

  bu bacımızı eksilemeyeceksiniz lan. üzülüyor.
  12.
  ikinci nesilin ilk ispitçisi.
  13.
  lümpen tanımlamalarına karşı agresif bir yaklaşım sergileyip bu tür başlıklara kendince "eleştiri" içerdiğine inandığına inandığım bkz. lar entryler girmekte.

  işin saçmalığının ve yersizliğinin irdelenmesine zaten gerek yok da, (basit kelimelerle aktaracağım) bu tarz bir muhalefetin ve karşı çıkışın, bu denli temelsiz ve tutarsız bir eleştirinin onu benden daha "düz" ve hatta "sığ" gösterdiğinin farkına varması gerek.

  söyleyecek bir şeyi varsa elbette söyleyebilir, başlık olsun, entry olsun, mesaj olsun, her ortamda cevap vermekten ve kendi düşündüklerimi savunmaktan onur duyarım fakat her başlığa;

  (bkz: gözünün üstünde kaşı olan lümpen)

  yazarak ne yapmaya çalıştığını anlamak mümkün değil.
  14.
  kendisine bi anda sempati duymaya başladığım yazar. *
  15.
  güzel belli... içi de dışı da..
  16.
  meslekta$ım olan i 2.nesil yazar. komik birisi ayrıca. lümpen kelimesinin kullanım sıklığına o da sinir oluyormu$, ne kadar güzel değil mi? izliyorum, takip ediyorum, ama bu onda stres yaratmaz umarım...*
  17.
  kendisi hakkında yazdığım şu entry; #121403 bir süre sonra yok oldu. dedim allah allah çöp kutumda da yok, demek ki ispiyonda...

  neyse sordum soruşturdum, meğersem loveliness, dedektif olma yetkisini kullanarak bahsi geçen entry'yi "hakaret içeren entry" gerekçesiyle ispiyonlamış.

  bugün baktım, entry yayında, dediğim gibi çöp kutuma hiç uğramadı, demek ki ispit yanlış yapılmış olarak değerlendirildi.

  burada sorun yok, herkes hata yapar. (her ne kadar yazdığım entry'de zerre kadar hakaret olmasa da hatayı mazur gördüğümüzü varsayalım)

  benim asıl sorgulamak istediğim şey, insan kendi hakkında yazılmış bir şeyi neden sözlük içi yetkisini kullanarak sildirmek, yayından kaldırmak isteyebilir. benim açımdan bu gerçek anlamda bir erdem eksikliği. evet doğru kelimeleri bulamadım ama benim erdem saydığım şey, en azından kendi de taraf olduğu bir tartışmada insanın sahip olduğu bazı yetkileri kullanmamasıdır.

  ben, kendim, bir zamanlar bunlara sahipken, başlığıma yazılmış hiçbir entry'yi ne sildim ne de ispiyonladım. bana açık açık "yüzsüz" yazan insanlar çıktı ortaya, sadece mesajla şikayet ettim. ve o entry orada günlerce durdu, yazarı da önce pilot oldu sonra binbir katakulle ile geri geldi vs vs, bunlar ilgisiz.

  insanların eleştiriye bu kadar kapalı olması beni en çok üzen şey aslında. hayır tanımadığın, görmediğin bir adam sana küfür bile etse ne olacak ki? hele bir de nick altı başlıktan bahsediyoruz burada. bu nasıl bir hazımsızlık, nasıl bir akp zihniyeti anlamak mümkün değil.

  yazık, çok yazık... yazdığım şeyde hakaret gösterenlere de 100 lira ödül vereceğim bu arada.
  18.
  "düz", "sığ" demek hakaret sayılmıyormuş demek. hele "zeka"ya laf etmek (tanımadığınız biri hakkında) olağan şeylermiş. tabi erdem değil, edep eksikliği diyoruz biz buna.

  loveliness için
  ing (bkz: iyilik )
  19.
  şeker kız candy'dir. lovelydir. akıl dolu entryleri harikuladedir. sevgi dolu da bir insandır. çok severim kendisini. dolu dolu, bol bol, sulu sulu öperim.
  20.
  özgün tanımlar giren hoş yazar.
  21.
  insanları "temelsiz" ve "tutarsız" bi biçimde eleştiren esenboga'nın kendiyle bir tuttuğu yazardır.

  kendisine önerim esenbooo'yu kale almamasıdır. esenboo aslında çok şeker çok tatlı bi yazardır özünde, bakmasındır esenboganın niyeti temizdir. ben zamanında az tiye almadım eb'yi ne oldu eğlendim, tebrik mesajları falan aldım. sora üzüldüm lan. esenboo da bi insan, onun da bi yüreği ve sevilmeye ihtiyacı var. bak adam yüzlerce entry girio sözlüğe ya. yazık değil mi? normal hayatta biraz eee ne derler neyse boşverin işte biraz şey olduğundan heh tontiş olduğundan böle geride kalmış olabilir, dışlanmış falan olabilir. aynı yabancı filmlerdeki kötü karakterlerin aslında eskiden yufka yürekli tertemiz insanlar olması gibi bu şeker mi şeker esenboo'nun da belki saf hayalleri vardı, kimbilir kimler iteledi, hor gördü; kim derdi ki bu şeker tontişim itici bi sözlük yazarı olcak? onun da bi anası babası var lan. hatta arada annesinden anahtarını aldığı bi 206'sı bile var. valla lan. gideri var yani. öpücükler.
  22.
  boun sözlük'ten, iyi arkadaşlar edinmiş olan yazar.*
  23.
  hakkındaki tahminlerimi doğrulayan yazar. sevimlidir kendisi. *
  24.
  Uzun zamandır, ortalıklarda görülmeyen galiba derslerinin bu ara ağırlaştığını düşündüren, dost. Aa bu arada iyiki doğdun*
  25.
  #115301 nolu entry sine binaen kendisine ellerim belimde '' hanım hanım ne diyorsun sen bakayım hössst'' falan demek istediğim yazar. bir kap yemek yaptığı için kadınlar daha üstünmüş erkeklerden. hay allah iyiliğini vermesin. (bkz: sen bizi güldürdün allah da seni güldürsün emi )

  edit: ben öyle öküz gibi yazar dedim ama düzeltmek gerek dedektiftir kendisi.