kullanıcı girişi

kullanıcı adı veya e-mail

Şifre

üye olcam | şifremi unuttum

giriş
Yeni > Eski
Eski > Yeni
A'dan Z'ye
Z'den A'ya
Başlangıç
Bitiş
Tanımlarda arat
Entrylerde arat
İyisinden
gündemler (200)
sayfa >>

  nil karaibrahimgil

  1.
  yeni şarkısı seviyorum sevmiyorum acayip derecede britney spears'ın womanizer şarkısına benzeyen güzel kadın.
  2.
  güzel kadın. son albümü nil kıyısında, son albümündeki tadı vermesede nil'in tarzını, farklılığını hissettirir. albüm için fotoğraflarını nihat odabaşı çekmiştir.
  3.
  kuzeyin turnikesi efsanesindeki esas kiz.
  4.
  penti reklamındaki bacaklar ona ait değildir , o sahnelerde dublör oynatılmıştır. kendimi aldatılmış hissediyorum sözlük.*
  5.
  konserlerinde görünebilmek için şeffaf bir standa çıkan, organizasyonu yapan kişileri canından bezdirecek kadar kaprisli insan.
  (bkz: biz bezdik ordan biliyorum)
  6.
  evvel zaman icinde kocfestte arkadasimin omuzlarina cikarak 5 metreden elimi kalbime goturmek sekliyle selam verdigim ayni sekilde selamini aldigim beni benden almis dunya guzeli bogazici mezunu sanatci.
  7.
  rezil kıyafetleri olan, giyim zevki olduğu halde dikkat çekmek için bu denli salak şeyler giydiğine inandığım şarkıcı. hayır bir insan bu kadar güzel iken bu ne çirkinleşme çabasıdır diye düşündürüyor insanı.
  8.
  boğaziçi mezunu hem başarılı hem de güzel olan sanatçımız
  9.
  seviyorum sevmiyorum
  kaç yaprak var bilmiyorum
  ben seni kopardım attım,
  kendimi toparlıyorum.
  var mı şimdi başka biri?
  onu bana benzettin mi?
  ne yaparsan o ben olmaz
  parçaları sana uymaz

  kendimi bunun için mi yorcam ben?
  kalbimi bunun için mi kırcam ben?

  hıhım haha hıhım haha hıhım haha

  yok ki senin bir yedeğin
  kötü kedi şerafettin
  söyle nasıl kıydın bana?
  hem canındım, hem ciğerin.

  kendimi bulamıyorum,
  geri alamıyorum.
  ben her gece rüyalarda
  hep sana hak veriyorum.

  kendimi bunun için mi yorcam ben?
  kalbimi bunun için mi kırcam ben?

  hıhım haha hıhım haha hıhım haha

  yok ki senin bir yedeğin!

  diyor son albümünde.
  sevdiriyor kendini şeker şey.

  ayrıca;

  (bkz: mimi)
  (bkz: arog)
  10.
  yıldız tilbe'nin gençleşmiş ve zeka eklenmiş hali.
  11.
  en çok satan albüm olarak şu dönemde insanları şaşırtmaktadır.
  12.
  nil karaibrahimgil, her zamanki gibi yine muhtesem, hayat dolu ve capcanli bir sahne performansiyla 8 mayis cuma gunu bogazici universitesinde olacak. nil karaibrahimgil'in cok ses getiren, nil kiyisinda isimli yeni albumu ve eski albumlerinden pek cok parcayi seslendirecegi bu essiz konserle unutulmaz bir gece yasamaya hazir olun.

  konser biletleri 22 nisan 2009 tarihinden itibaren bogazici universitesi guney meydanda isletme ve ekonomi kulubu ile muzik kulubu standlarinda ve etkinlik kapisinda satilacaktir.

  7 mayisa kadar standlarda on satiş bilet fiyati 15 tl, etkinlik gunu ise bilet fiyati ise 20 tldir.
  13.
  umarım o akşam rüzgar'ı da söyler dedirten çılgın insan
  14.
  oda arkadaşımın sabah 9 aksam 5 mesaisine eşlik eden sanatçı. bir insan durmadan nil dinler mi, bu da kafa be. hayır hatunun tek yaptığı uyaklı şarkılar yazmak, yanına tanıdık bilindik bir ezgi eklemek, sıradışı vs.; anladık da soğuttu valla cümlemizi. sesinde meymenet yok bence zaten ona göre yazıyor şarkıları kendi de farkında sanırsam.
  15.
  icine cin kacmıs gibi insanı hayrete dusurecek derecede danslar eden güzel insan
  16.
  okul zamanlarında siyah olan saclarının bir kısmını maviye boyayıp, gozlerinin rengini ortaya cıkarttıgı icin insaat muh. camiasındaki arkadaslar arasında perfy (perfect) lakabı takılan seker kız.
  17.
  ilk olarak tukcell'in özgür kızı olarak tanıdığımız, daha sonra bü mezunu olduğunu öğrendiğim kız. zekice yazdığı şarkı sözleri, reklam cıngılları, kelebek'teki köşe yazıları cidden hoştur, farklıdır ve her bir yazılı kelâmı farklı bir zeka pırıltısı ve çok sade, su katılmamış bir duygusallık barındırır. son albümü dışındaki diğer albümleri bende mevcuttur; sesi iyi olmasa da kendisini sözlerindeki zeka pırıltısı, duygu yoğunluğu ve kendi çağdaşlarıyla ve hemcinsleriyle kurabildiği empatiden ötürü severek dinlerim. okuldan kendisini neden hiç hatırlamadığıma, hatta tanışmadığıma da hayıflanırım.
  18.
  sosyetede masalara çıkıp şarkı söylediği rivayet edilir.
  19.
  yazdığı enteresan sarkı sözlerinin bilinçaltıma anlam veremediğim bir sekilde oturup sık sık dışa vurduğu gözleri güsel güzel kız..sesi cok kulağa hitap etmese de bulduğu enteresan kelime grupları eğlendirir..kendini sevdiren hoş bir tavrı ve özgünlüğü var.konserlerde giydiği elbiselerini de annesi dikiyormuş..boyle bir kız işte..
  20.
  maden suyu reklamında şarkı seslendirmesi yeterince kötüyken bir de reklamda oynaması şart mıydı diye düşündüren sanatçıdır. iyidir hoştur da niye böyle kalitesiz bir iş yapmıştır anlamak zor. ama tabi ki:

  (bkz: para herkese büyük ihtiyaç)
  22.
  abidik gubidik ne kadar şarkı varsa önemli bir kısmının yazarı ve telafuzcusu olan şarkıcı. sanatçı demek ona bir lütuf olurdu.
  23.
  neşet ertaş'ı tanımayan bilgisiz sanatçı. dahası skandalın ortaya çıkmasının ardından "neşet ertaş sayemde tanındı" diyerek zekasını da ortaya koymuş durumda. o kadar ucube şarkılar söylüyor ki, sesini duymaya bile katnalanımıyorum. boğaziçi Üniversitesi uluslararası ilişkiler mezunu olması da okulumuzun sadece zeki öğrencileri olmadığını ispatlıyor.
  tikky'lerin resmi sesi olduğunu düşünüyorum evet bana en çok çağrıştırdığı şey tikilik. elbisesinden, kılık kıyafetinden değil, o boş sözlerle yaşam felsefesi yapmaya çabalama, hiçbir şeyi iplememe hali, zengin çocuklarına has şımarık tavırlar...
  böyle söz olur mu el insaf: "tek taşımı kendim aldım, tek başıma kendim taktım" türkçeye hakaret bu. alenen çatır çatır yemiş türkçeyi bence öss'ye tekrar girsin biraz anlatım bozukluğu çalışır biz de kurtuluruz o da.
  24.
  (bkz: özgür kız)
  25.
  lisedeyken hasta olduğum ama artık bana hiç bir şey ifade etmeyen şarkıcı.
  26.
  proje lafının her yerde söylenmeye başladığı günümüzde anaakım bile olmayan proje müziğe, proje albüm çıkartmaya, proje star'a örneklerden yalnızca biridir.

  kanımca bazı parçalarında, atmosfer kurayım derken, çocuk sesi çıkararak "aşkımın minişkosu agucuk bugucuk" diye gezinen kimselerin haline bürünmeye başlamıştır gitgide. kendisi için bir tv kritikçisinin "hormonlu çilek tadında şarkılar yazan biri" gibi bir tabiri olduğunu ve hep aradığım tanımın bu olduğunu hatırlıyorum.

  işin kızdırıcı yanı şu. nil karaibrahimgil en azından şarkı yazarlığı konusunda öyle yeteneksiz biri değil ve ne yaparsa yapsın satacak duruma gelmiş vaziyette zaten. siddhartha'ya vokal yaptığı günleri düşünüp hiç mi içi sızlamıyor, merak ediyorum.

  kısacası nil karaibrahimgil'in, güzel kadın hastası, iki kulağı tavana uzanmış bir eşek olan tipik türk erkeğini, asıl mesleği olan reklamcılıkla bir güzel enayi yerine koyup çatır çatır para kazanıyor olmasına, yine önünde fazla model ve kafa açıcı kaynak olamayaşından kritik etme kapasitesini yitirmiş yurdum kızını boktan şeylere özendirmese ve popüler olduğu dönemlerde kulakları böylesine rahatsız etmese, alkış tutabilirim. çünkü mesleği ne olursa olsun, bahsedilen kişi bir kadınsa ilk ve son olarak güzelliğinden bahsetmekte hiçbir zaman beis göremeyecek bu uzun kulaklı benim diyen eşek.
  27.
  insana yaşama hevesi veren şarkıcıcık, bir tanecik.
  28.
  gereksiz bir insan.. olmasaydı o saçmasapan şarkıları yazmasaydı..
  29.
  duma duma dum adlı şarkısı ve klibiyle hayallerimi yıkmış özgür kız.
  30.
  reklamcılıktan gelen bir arkadaşlık mı söz konusu, yoksa karaibrahimgil parçalarının videoları, özgür kız tanıtımı erener'e mi ait bilemeyeceğim ama minnet kokuyor evliliği*. hani assolistle gazino sahibi arasındaki aşka benzer türden.

  gerçek şu ki haddime değil aslında. ama sezgi işte insana haddi olmayan şeyler yaptırıyor. projestarlardan sıkıldım osman, anlıyor musun. hele ki o projestarlar bunu yapmadan da bir şey üretebildiğini bildiğimiz kimselerse. evet.
  31.
  neşet ertaş'ı kendisinin tanıttığını söylemiştir. doğrudur. pek çok genç (bakın genç diyorum eksilemeyin, hem de hepsi değil pek çoğu) neşet ertaş'ı nil sayesinde tanımıştır. üstüne bu kadar gitmemek gerekir. zaten nil de durumun gençler üzerinde olduğunu söylemiştir.

  zamanın ötesinden edit: lan bunu eksiliycek ne var, neşet ertaşa kötü dedik sanki. gerçeklerden korkmayın, onun yerine neşet ertaş'ı daha iyi tanıtmaya çalışın, çalışalım.
  32.
  şimdi de hürriyet'in reklamlarında dünyanın öbür ucunda birisinin yaptığı müzikten buradaki insanın anında etkilenebileceğini bizlere anlatan tanımsız obje. bu globalleşme hikayelerini en iyi o özetliyor aslında. evet nil ve nil gibiler portishead olsun, pink floyd olsun, olsun da olsun hepsini çok iyi bilirler. söylerler. kendilerini falanca şarkının inanılmaz betimlediğini anlatırlar. çok severler, laf da ettirmezler. ama gelin görün ki, ülkemde çığır açmış, milyonların duygularına tercüman olmuş neşet ertaş'tan habersizdirler.
  şimdi sorumuza geliyorum, globalleşme mi kültür emperyalizmi mi?
  33.
  "gaydiri guppak kız." ergenlik müzikleri icracısı.
  34.
  boğaziçi üniversitesi siyaset bilimleri ve uluslararası ilişkiler bölümü mezunu sanatçı.ilk albümünün ' xl' , 'gitme yoksa' şarkılarıyla sevilmiştir.
  evlenmiş yakın zamanda . dileriz mesud olsunlar.
  35.
  www.nilkaraibrahimgil.com