kullanıcı girişi

kullanıcı adı veya e-mail

Şifre

üye olcam | şifremi unuttum

giriş
Yeni > Eski
Eski > Yeni
A'dan Z'ye
Z'den A'ya
Başlangıç
Bitiş
Tanımlarda arat
Entrylerde arat
İyisinden
gündemler (200)
sayfa >>

  nuitari

  1.
  birinci nesil aramıza yeni katılan eski dostlardan.
  hoş geldin.
  2.
  krynn'daki 3 aydan siyah olanı. kara büyücüler güçlerini, sadece kendilerinin görebildikleri bu aydan çekerler.
  3.
  saçı az olan değil alnı geniş olandır.
  4.
  dragonlance serisinde lunitari ve solinari dışında yer alan 3. aydır.
  5.
  çok çok sevdiğim, beraberken kopup eğlendiğim, dedikodunun dibine vurduğum, kendisine casanova dememe sebep olacak özelliklere sahip, oyun ve anime meraklısı pokenom kılıklı varlık, sözlüğe girmeme vesile olmuş sevimli insan, aşk doktoru hayırsever kişi... ayrıca sakin sakin, şirin şirin laf sokar ki karşısındaki "aaa galiba iyi bir şey söyledi ama değil gibi de..." benzeri bir hisse kapılır. zekidir nuitari!
  6.
  uzun yıllardır dostum ve dota, civilization ve bilumum online oyunlardaki müttefiğimdir. "yk" ve "pozitif abi" tehlikelerinde silah arkadaşım olup, ayrıca çok pis "-random" atmasıyla ünlüdür. wepla'da kendisinden korkulur, coco'ya "bf" çıkan n00b'ları itina ile tartaklar. oyun kulübünde yaşadığı rivayet edilir. kanjilerin ustası, animelerin hastasıdır.
  7.
  kendisi doom metal dinleyicisidir.
  8.
  islam dinini belli bir ulusun hegemonyasında sanarak 'faşizm' ile özdeşleştirilebileceğini sanan tandır ekmeği.
  ya da faşizmin aşırı ulusalcılık olduğunu bilmeyen cühela tayfasının bayrak taşıyanı.

  ayrıca kendisi geri adım atma üstadıdır. bilmeden ahkam kestiği konularda bilgi sahibine denk gelince susuşur kalır.

  edit: kimi hadiselere objektif bakış açısını gördükten sonra bir de şu eklenebilir; at gözlüğü olmayandır.

  edit 2: hegemonya kelimesinde harf hatası. nuitari ye teşekkür.
  9.
  islamın belli bir ulusun hegemonyasında olduğunu iddia ederek, faşizmin sadece aşırı ulusalcılık olduğunu iddia eden cühela tayfasından daha az salak olduğunu ispatlamış yazardır. severim iyi çocuktur.

  edit: anlatılmak isteneni tam olarak anlatamamak.
  10.
  (bkz: kardesimsin jessy james )
  11.
  kendisinden farklı düşünen herkesi cemaatçi, fethullahçı vb. diyerek etiketleyen kişidir. farklı görüşlere karşı hazımsız olduğunu gördüğüm için kendisine maden suyu öneriyorum.
  12.
  kendisi çok sevilen entryler yazdığı için kendisine rakı içmesini öneriyorum. hem de benimle. ama biliyorum ki içmiyor. olsun naapalım.
  (bkz: bu da sana etiket olsun)
  13.
  çok kafa adamdır. istese tikkylerin kralı olabilecekken bu seçeneği elinin tersi ile itmiştir*.
  14.
  oyun kulübünden weplaya girmiştir, dota oynamıştır. lâkin rektör rapidden download yaparken modeme ara ara reset attığından bağlantı kesilmiş ve oyundan düşmüştür. * *
  15.
  mükemmel nokta atışları ve harika tespitleri olan 1.nesil yazar.
  16.
  delirerek sözlükteki faşistlere yobazlara ve am meraklılarına savaş açıp , sözlük zaten sikildi bari eğleneyim diyen yazardır. suçlu yazarlar mıdır? hayır yönetimin en başından beri belli olan duruma karşı duyarsızlığıdır. o da bir renk diye diye kafamızı siken insanlar sözlüğün sikilmesine tabii ki ses edecek yüze sahip değillerdir. ama şahsen başlıklarının yarıdan fazlası am yarrak çük ölü kürt ibne ermeni gibi şeyler olan bir sözlük boğaziçi üniversitesinin sözlüğü olamaz! buna müdahale etmeyen insanlar da iştirak etmektedirler. sonuç? ipimle kuşağım sikimle taşşağım. anlatabildim mi?
  17.
  son zamanlarda entrylerinin hastasıyım ulen.
  18.
  sözlükten soğutandır.
  19.
  blau hanımefendiye yazdığı entrysinde duygulara tercüman olmuş yazar.*
  20.
  fikrini konuşarak savunamayan, bunun yerine onun sahibine hakaret ve galiz küfürlerle saldırma ahlâksızlığı ve küçüklüğüne başvuran terbiyesiz varlık. yobazlık damarı tutmuş bazı moderatörlerin onun bütün bu şahsî hakaretlerini görmezden gelmesi ise bu sözlük adına bir utanç vesilesidir.
  21.
  cesur, iyi yazardır. gerçek hayattaki kimliğini bilmiyorum fakat, tanısan seversin diyorum kendi kendime.
  22.
  güzel ve keyifli entirilerin yazarıdır. entirileri boş beleş değildir "e ne dediki şimdi bu" diyorsanız mutlaka ikinci kez okuyunuz derim. sözlükte en beğendiğim yazarlar listesinin ilk sıralarında yeralır efenim kendisi. ayrıca benim gibi dincilerin galyanına gelmeden makullüğünü yitirmeden yazar. güzel yazar, iyi yazar!
  23.
  nasıl ki ben tkp hakkındaki düşüncelerimi yetkin olmayan biri olarak yazmıyorum, onun da anarşizmi rahat bırakmasını dilediğim yazardır. gerçekten asılsız bir şekilde söz konusu ideolojiye saldırmaktadır. yeterli bilgi ve çevreye sahip olsa bunu yapmayacağından emin olduğum için kendisini biraz durmaya, araştırmaya ve çevresindeki sözde anarşist insanlardan kurtulmaya davet ediyorum.
  24.
  naziden dönme liberaller, demokrat takiyyeli şeriatçılar ve sözlükte ego güden klavye arkası süperkahramanları tarafından at gözlüğü takmakla suçlandığı için kendisini inanılmaz huzurlu hisseden ve yazdıklarının tamamen arkasında olan yazardır.

  *
  25.
  çok şey bildiğini sanan küçük dağların yaratıcısıdır. ee sorarlar güzelim, bu sözlükte her kesimden insan savunmadığı, beğenmediği düşünceye acımasızca eleştri yapıyor (tamam belki bu sözlüğün bir eksikliği) de senin sadece ateistlerin dincilere ve ya dine yaptıkları bu eleştilere tahammülsüzlüğün neden? ben bunun altında hiçte doğal olmayan bir 'ben farklıyım' imajı yaratma çabasının olduğunu düşünüyorum. ha birde bana çok antipatik gelen birkaç yönü de, en iyiyi en doğruyu kendisinin bildiğini sanması, ahlak otoriteliğine soyunmaya çalışması, ve sen şunu yap sen bunu yap tarzı konuşmalarıdır. bu hususlarda kendisine biraz daha çeki düzen verirse oturulup konuşulacak bir insandır aslında tanırım. kendisini tehdit ettiğimi sanması beni ayrıca üzmüştür, az da olsa bir hukukum vardır kendisiyle, sadece beni daha iyi tanıması için söylediğim bir cümleyi tehdit olarak algılamış. yanlış anlamış belirteyim tekrar..
  26.
  bazen çok agresif olduğunu hissettiren entirileri olan, bilgi dolu entirileri ile okumaya devam etmek istediğim yazardır.
  27.
  günler sonra ilk defa entry yazan onu da müzikle ilgili bir başlığa yazan müzik aşığı yazarımız.
  28.
  uzun süre sonra sözlüğe geri dönen (ya da benim öyle gördüğüm) yazar. hoşgelmiştir.
  29.
  soyundan utanacak kadar ezilmiş birisi olduğunu tahmin ettiğim şahıs.
  30.
  saçlarını biraz kabartıp, alnına da perçem bıraksa hık diye sebastian bachın burnundan düşecek sözlük yazarı. *
  31.
  duyduğumuza göre uçmuş. havada yağışlıydı, üzerine bir şey alsaydı bari...

  (bkz: pilot yazar)
  32.
  gider ayak başlığıma yazabilmiş yazar. keşke daha önce uçurulsaydı diyor insan. bu vesile ile yazıyorum, boğaziçili olmadığımı ve bu sözlükte yazacak kadar salak, eğitim mezunu olup atanmamış bir tarihçi olarak da bihaberim tarihten. o derece fenayım ben lan. yalnız senin kadar uçamıyorum henüz.
  33.
  sözlükten uçurulması, esenboğa'nın talihsiz demeçleri bir araya gelince birçok yazarımızın orospu çocuğu olduğu sonucu çıkan yazardır.

  zira esenboğa , pilot olmus yazarin arkasindan hala nick basligina yazmak adlı başlığa:

  "hayatta görüp görebileceğiniz en kancık, en orospu çocuğu insanların yaptığı şeydir. özellikle bunu huy edinmiş insanlar vardır, işte onlara tıp bile çare bulamıyor, yaradılışları böyle...

  tabi, yönetimin bilgilendirme amaçlı mecburi entry'leri hariç, söylemeye gerek var mıydı bilmiyorum..."

  şeklinde bir entry girmişti. öhöm.

  vay be nuitari, sen adamları birbirin kırdırtırsın. sözlüğü terkedişin bile ironik.

  vay be esenboğa? ipini koparan yoyo, lamb, bilgutay ve vaktiyle iyi biriydi * orospu çocuğu demek he? hem de en adisinden? vay be. şimdi ben arkasından yazdım ya yoksa ben de mi?

  gerekli edit: esenboğa yukarıdaki entry'sinde bunu huy edinen insanlara sövdüğünü belirtti sevgili algısız dostlarım. yo yo o kendini ifade etmeyi biliyor, lütfen! algısızlık sizin kabahatiniz. tontişime laf yok o ki esennnnboğa.
  34.
  sözlükte quattros ve roltweller gibi bir halka*, kötü kokan, hırsız, şerefsiz, hepsi pkk'li bunların, "travestiler genelde bunlardan çıkıyor", kıllı bunlar gibisinden laf edebilen örnekler varken, üstelik açılan başlıklar uçurulmazken uçurulan yazar. Demekki neymiş Nuitari gibi bireylere yüklenmiyecekmişiz; quattros gibi roltweller gibi onların dahil olduğu * etnik kimliklere sövmek bir sözlüğü sözlük yapan en temel şeylerdenmiş. Örnek vatandaşlık bilinci de bu!
  nuitari'yi ben en başta bu ahlaksızlığa karşı koyarken tanıdım.

  tenkit üzerine edit: bireylere hakaret etmek suçtur ve uçurulma sebebidir, farkındayım.
  35.
  kendisine yönelik sayfasındaki hakaretlere "bu hakaret değil" diyen adminin sayfasına aynen aktarıldığı için çömez yapılan yazarımız. buradan emeği geçen herkese teşekkürler... sözlüğün sikik bir yer halini alması diye herkes başlık açmayı biliyor.
  36.
  hortladım yarraklarım, arkadan konuşmak kolay, şimdi ötün bakalım diyerek sahalara dönen yazardır. öncelikle söz hakkı elinden alınıp da arkasından öten , esenboğanın tabiriyle orospu çocukları* için bir açıklama yapması şarttır ki :

  1- pilot olma sebebi hakaret etmesi gösterilen bu yazarımız, zaten pilot olmasına neden olan ve kişisel hiç bir hakaret içermeyen son entrysine

  '' astığım astık kestiğim kestik bir yönetimle, daha da önemlisi, boğaziçili olmayan ve komplekslerini buradaki insanlar üzerinde despotluk kurarak örtmeye çalışan bir yönetimle meydan savaşı vermek yerine alın sözlüğünüzü bir tarafınıza diyen eski yazardır.''

  cümlesiyle başlamıştır. yani zaten son entrysini yazıp giden bir insanı pilot yapıp bir de üstüne çarpıtmanın en güzelini yapmıştır kendisini pilot yapan adminimsi.

  2- vaktiyle iyi biriydi adlı admin!imiz kendisini* pilot yapar yapmaz bütün entrylerini silerek ağır bir kural ihlali gerçekleştirmiş, ve bu kural ihlali otherside adlı admin tarafından talebim üzerine düzeltilmiştir. neden bu hareketi yaptığıysa, benim gözümde çok açık olsa da anlaşılmamıştır. ölüsünden korkmak bu oluyor sanırım.

  3- sözlüğü provoke ettiğim, troll olduğum ve insanlara hakaret ettiğimi iddia eden bazı gaydırıguppaklar, nedense nickimin başlığında uzun süre kalan : ikiyüzlü, yüzsüz, çirkef. gibi hakaretleri 2-3kez şikayet etmeme rağmen silmeye yanaşmamış, daha sonra bunları yazan yazarın kendi entrylerini silmesi üzerine bir kısmı silinmiş, diğer kısmı içinse bana: bu hakaretleri yazan zaten pilot olan bir yazar olduğu için işlem yapmadık denilmiştir.

  buradan bir anlam çıkartırdım ama, şimdi bu entry'i de inciğini çıkarıp inceleyip virgülden noktadan bahane edip silmesinler diye uzatmıyorum ve yorumu okuyanlara ve benim gerçekten birilerine hakaret ettiğim için sözlükten atıldığımı sananlara kapak veyahut açıklama niyetinde bırakıyorum.

  sözlükte yazmaya horus'un isteği ve kertenkelenin anlayışı dolayısıyla devam ediyorum, kertenkele ve otherside'a zaman ayırdıkları için teşekkür ediyorum. bu entry'i eksileyeceklere de şimdiden selam ediyorum, çünkü kim olduklarını biliyorum.
  37.
  dönüşüne çok sevindiğim uğradığı haksızlığı işittiğinde döneceğine zaten inandığım yazarımız. kertenkele'nin adaleti keskinmiş bunu da bu vesileyle görmüş olduk.
  38.
  affa uğrayıp yeniden yazar statüsüne geçmesi tekrar pilot olmasına engel olacak bir hadise değildir. bu yüzden yazacakları girdileri iki kere gözden geçirip sonra kaydet butonuna basmasını öneririm. malumunuz artık sabıkalı bir yazar olduğundan önceden yaşananlar örnek gösterilerek ebedi bir istirate çetirilebilir.

  özgürce yazmak önemli bir husustur fakat özgürlükler başkalarının haklarına tecavüz edildiği anda biter.
  39.
  haksız yere pilot edildiğinden ak kara ortaya çıkınca yazar olma hakkı geri verilen yazardır. bunun adı af değil haktır. saygılar.
  40.
  entry girerdi eskiden okurduk bu arada bu yazara bir haller oldu iki birşey yazda sözlük düşünüyor desinler dedirten yazardır.
  41.
  işten güçten kafa kaldırmadan entry girmek istemeyen yazardır. nitekim ufak tefek çerez niyetine yorum yaptığı konular hariç hiç bir yazısını bilse de öncesinde bir araştırıp emin olmadan, uzun uzun düşünüp ince ayar çekmeden yazmaz. an itibariyle fizikokimyayla one night stand yaşamaktadır.
  42.
  sol frame'in içine sıçan bir başka yazardır.
  43.
  kafasına uymayanların, sinirini bozanların canına okuma uzmanıdır, yıllardır tanırım bilirim; yine de sözlükte estirdiği fırtınalar "sen neymişsin be abi?!" dedirtmiştir.
  44.
  iyi çekiyo ama frekans farklı.
  45.
  #117384) entrysiyle dakikalarca gülmeme sebebiyet vermiş yazardır.

  edit: eksileyen arkadaşım, sana sesleniyorum: benim gülmem zoruna mı gitti? evet, mutlu bir insanım, gülüyorum falan.
  46.
  an itibariyle bütün entry lerini 'artılamak' istedeğim yazardır.
  47.
  entrylerini severek okuduğum insan. inandığının da arkasında...
  48.
  az bilen ama gereğinden fazla çok konuşan.
  49.
  e çaylak olmuş yine. ne zaman gelcek onu da bilmiyoruz. sol frame öksüz yetim kimsesiz. saçlarını dökmeden gelir umarim.
  50.
  gözüme nutella olarak yansıyan yazardır.*
  51.
  kendine has bir uslubu var. ucup ucup durmasıyla ünlüymüş. severek okuyacagım.