kullanıcı girişi

kullanıcı adı veya e-mail

Şifre

üye olcam | şifremi unuttum

giriş
Yeni > Eski
Eski > Yeni
A'dan Z'ye
Z'den A'ya
Başlangıç
Bitiş
Tanımlarda arat
Entrylerde arat
İyisinden
gündemler (200)
sayfa >>

  nuwanda

  1.
  1. nesil hayvan. büyük insan.
  2.
  charlie dalton'un nickname olarak kullandığı isim.

  (bkz: ölü ozanlar derneği)
  3.
  yine keşmekeşler içinde alkolun dibine vuran bizans askerleri bir han da içmekteydi bense köşede bir yerde sesiz ve sakince küpten şarabımı yudumlarken bir gürültü patırtı o da ne bizans askerleri han sahibinin kızını kucagına almış ırzına gecmeye yeltenirlerken diğer bizans askeri içerdekileri kovalıyordu ben hemen masanın altına saklandım birden içeride bir bağırtı koptu varmı ulen bu alemde şu kızı kurtaracak biri diye bağırdı bizanslı askerler kıza yumuldular biraz sessizlikten sonra savunun ulan diye ayağa kalktı birisi karanlıktı tam secemedim pelerinini giymiş bir yanda oturuyordu yavaşca ışığa doğru yürümeye başladı seri hareketlerle bizanslıları paket etti bir ara yüzünü gördüm işte o adam o ıssız adam nuwanda idi bütün ihtişamıyla ordaydı.
  4.
  "olu ozanlar dernegi" nde asıl adı charles dalton olan zibidi cocugun magaradaki siir seramonilerinden biri esnasında kendi adını ilan ettiği kelime ..
  5.
  kodu mu oturtur valla. ***

  (bkz: gachayım)
  6.
  hala yaşayan ama pek sesi çıkmayan, ama artık burada olan ali kıran baş kesen.
  7.
  götüyle dağları deviren insan. *
  8.
  götü hakkında herkesin yorum yapamayacağı insan. (aman ethemim imam osurursa cemaat sıçar kuralını unutmayalım. dağılın üleeeeeyyynn!)
  9.
  büyük insan mecazi değil gerçekten büyük bir insan.

  (bkz: çükünü gezdiren yesin)
  10.
  (bkz: he is back)
  11.
  sözlükte fazla vakit geçirmemesine rağmen zirveye katılırmış önemli şahsiyet.
  12.
  nickim. evet dead poets society filminden kalmadır bana. charlie dalton ismini açıklarken göğsüne çizdiği şimşek resmini de gösterir. o bağnaz dönem içinde inandığını yapacak aşkının peşinden koşacaktır. zaten film gencecik çocukların büyüklerin tersine doğrunun tarafında olmasıyla ilgili. ben de bu filmi izlerdiğimde o gençlerin yaşındaydım. tabi biraz empati var.o filmden bana geriye bir nuwanda ismi birde robin williams kaldı. robin williamsın (hunter) patch adams filmi ile good will hunting filmi benim için her zaman bir köşe taşı olacaktır. izlemeyenlere tavsiye edilir.
  13.
  enfes, harikulade bir nick, tebrikler sana sayın yazar... filmde nuwanda'da kendimi görmüşümdür, aşık olduğumdur...
  14.
  bayadır sözlükte olmayan son bi haftadır geri dönen sözlüğün öz be öz sahiplerinden 1. nesil hayvan, ali kıran baş kesen. bu saygınlık olayını da öğrendim kardeşimden, saygınlığı çok olanın zirvede içkileri bedava olcakmış. hımm arkadaşlar bi dahaki zirveye kadar saygınlığıma top çektirmenizi istiyorum. ethemi batırana kadar içeceeem de. sağ cebimden alıp sol cebime koymak gibi olacak ama zevkli olacak. hadi bakalım hepimiz basalım önce solliiim şunu..
  http://www.bogazicisozluk.org/sozluk.php?process=sayginlik&id=2294