kullanıcı girişi

kullanıcı adı veya e-mail

Şifre

üye olcam | şifremi unuttum

giriş
Yeni > Eski
Eski > Yeni
A'dan Z'ye
Z'den A'ya
Başlangıç
Bitiş
Tanımlarda arat
Entrylerde arat
İyisinden
gündemler (200)
sayfa >>

  parkslope

  1.
  tüm entrylerini 'bkz' ile süsleyen, renklendiren sözlük yazarı.
  'gbkz' kullanmaya başladığında daha bir şenlenecek gibi.
  hoş geldin.
  2.
  hande yener'e madonna çakması yakıştırması yapıp hande fanlarını üzen yazar.
  3.
  #32130 nolu entrynin sahibi.
  4.
  finallerine çalışmayıp sözlükte fink atan genetükçü.
  5.
  bir ateist olarak*, kendisinin "ezan okunurken türbanlı sikmek" gibisinden bir başlığını silmiş olmamdan ötürü boğaziçi sözlük'ün dinci-gericilerden başka kimselere "ifade özgürlüğü" tanımadığını söyleyebilen yazar.#144804)
  şu ayrımı yapmak lazım: genellendiği halde bir hedef belirtmeyen başlıklar kalırken, gerçek kişileri kapsayan ve herhangi bir şekilde alt kimlik belirten bir gruba ilişkin "falan grubu sikmek" gibi başlıklar genelde siliniyor. bununla ilgili bir tck yasası var ki epey muğlak ve yorumlaması zor olduğu gibi aslında başlığa bakılırsa hatanın nerede olduğu böyle bir muğlaklık durumunda sağduyuyla muhakeme etme sayesinde anlaşılır.

  yazar, kendi entrysinde, yanlış hatırlamıyorsam "adamın türbanlı eşi varsa adam onu sikiyordur." mealinde bir şeyler yazmıştı. şimdi başlığın niteliği altındaki tüm entryleri belirler. herkes parkslope gibi devam edecek diye bir şey yok. kaldı ki yukarıda anlattığım nedenden ötürü başlık, dolayısıyla da altındaki tüm entryler patlar.

  evet herkesin herkesi siktiğini başlıkta yazmanın ve yazı altında "ama bi sor" tadında entry girmenin özgürce fikir beyan etmek olduğu bir sözlük değiliz. kişisel olarak hiç de hazzetmediğim ve eleştirdiğim bir "özgür ifade biçimi" ancak sözlük olarak böyle bir "özgürlük" olması gerektiğini düşünenler varsa formata uygun entrylerle eleştirmelerini ya da mesajlarını beklerim. tabii, yine de mutlak olan tck'nın tam bir yorumudur. yani bu tür başlıklardan birini ancak bir avukata danışarak nihai bir karara varılabilir.
  6.
  boğaziçi nin gediklisi,yılların eskitemediği öğrenci.zoraki dışarı çıkarıldığım bir gecede tesadüf eseri hayatıma giren esmer çocuk ya da yetişkin.ilk gözüme çarpan dişleri olmuştu.bir çocuğun ilk çıkan dişleri kadar beyaz ve güzeldi.elleri de bir o kadar yumuşak ve sevimli.o ufak elleriyle çok hızlı bir şekilde çok güzel yemek yapabilme yeteneğine sahiptir.yirmi dokuz mayıs ikibindokuz tarihinde kendileri tarafından yapılmış olan soslu tavuğun tadı hala damağımda.sonsuza dek pipitom.