kullanıcı girişi

kullanıcı adı veya e-mail

Şifre

üye olcam | şifremi unuttum

giriş
Yeni > Eski
Eski > Yeni
A'dan Z'ye
Z'den A'ya
Başlangıç
Bitiş
Tanımlarda arat
Entrylerde arat
İyisinden
gündemler (200)
sayfa >>

  quasimodo

  1.
  aramıza yeni katılan yazarımız, yazıları takip edilecek cinsten.
  hoş geldin.
  2.
  #2286 )
  bu entryde `aponun bariscil davranmasi` gibi bir soz obegi kullanmis yazardir. 30000 insanin katilinin bariscil davranmasini iddia etmesi yazilarini gercekten takip ettirmektedir.
  3.
  halkların kardeşliği barışçıl bir söylemdir diyen ve lgah yani lafı götten anlama hastalığına acilen çare bulunmasını dileyen bir yazar, naçizane benimdir efendim.

  bu yazıyı buraya yazmak ne kadar doğru bilemiyorum ama madem ben herkesin önünde üstü kapalı bir şekilde karalanmaya çalışılıyorum, o zaman herkesin önünde kendimi aklamak benim hakkımdır. #2286 nolu entry'de bahsi geçen 'apo'nun barışçıl davranması' cümlesi benim üzerime yıkılmaya çalışılmış. yalnız biraz dikkatli okursak ve uktelere dikkat edersek aslında benim, üzerime yıkılmaya çalışılan şeyin aksini söylediğimi göreceksiniz. kimsenin savunuculuğunu yapmıyorum. yarın birgün, hitler, efendime söyleyeyim kenan evren kalkıp 'ben halkların kardeşliği için mücadele etmek istiyorum' derse ben yine aynen yukarıdaki cümlemi kullanırım. ha bu cümleyi söyleyen kişinin ne derece samimi olduğu zaten aşikardır. bunun tartışmasını yapmak anlamsızdır.

  saygılar..

  ayrıca eskiler bilir vamosbien in ta kendisidir.
  4.
  fenerbahceli olması dısında sevip saydıgım sevgili dostum. küçükken de galatasaraylıymıs da caktırmıyor.
  5.
  aylarca aynı evde yaşadığım, iddia kuponlarındaki o tek maçı da bulmasını dilediğim insandır.
  6.
  victor hugo'nun notre dame de paris inde namı diğer notre dame'ın kamburunda kambur eleman, zangoç.
  7.
  bu hafta icinde hali sahada karsilasacagim insandir.
  8.
  en fenerbahceli yazardir. *
  9.
  kendinden başka insanların kutsal saydığı değerlerle ile alay etmeyi eğlence zannedip komiklik yaptığını düşünen yazar müsveddesi...
  10.
  dini içerikli başlıklardaki entrylerini okuduktan sonra heee diyip geçtiğim yazar.
  11.
  aydinlanmis yazilariyla aydinlatan yazar.
  12.
  sözlerini luc plamondon ın yazıp bestelerini richard cocciante yaptığı victor hugo nun notre dame de paris eserinden esinlenerek hazırlanan müzikalde fransız şarkıcı garou nun oynadığı karakterdir.
  13.
  entrylerindan anladığım kadarıyla kendini dinci diye nitelendirdiği düşüncenin zıttında gören yazar.
  14.
  çok dertli olduğunu anladığımız insanların din adına şov yapmasını, ot bok ve püsür nevi başlıklarda devamlı ateist olduğunun vurgusunu yaparak klonlayan yazar. sanırım dükkanı olsa kapısına cumaya gitmedim gelicem yazardı.
  15.
  allahsizdir.

  (bkz: allahsiz tospa) *
  16.
  hiç sevilmeyecek olsa bile sırf fenerli olduğu için sevilesi yazar.**
  17.
  fenerbahçeli olmasam da fenerbahçeli kuzenimle birbirlerinin nickleri altına yazdıkları için kendisine sempati duyduğum yazar. hayır aramızda bir kan bağı falan yok.
  18.
  yazılarını severek takip ettiğim yazar. şekil şemal peşinde koşmaması da güzel bir özelliktir.
  (bkz: körler sağırlar birbirini ağırlar )
  19.
  hiç konuşmadan yanyana otursak da yanında kendimi huzurlu hissettiğim, başım ne zaman sıkışsa nerde olursa olsun koşarak yardımıma geleceğini bildiğim, yeşilçam filmlerini beraber izlersek izlenebilir yapan, beklediği mızıkasına 1 hafta içerisinde hediyeye uygun bir günde ulaşacak olan, kedilerimizin babası, çok sevdiklerimden, gerçek dost insan. * * *
  20.
  notre dame'ın kamburu'nda ki kambur kilise çancısı hilkat garibesidir.
  21.
  kendi içindeki dinsel hesaplaşmaların, rasyonelleşme aşamalarının başkalarını pek de ilgilendirmeyeceğini bilmesi gereken yazar. aslında yazdıklarının bazılarını ben zevkle okuyorum, neticede burası bir sözlük ve okuyunca gülüyorsan bu iyi bir şeydir.

  ama inanç konusunda rasyonellik ve alay içeren entryler, üzerlerinde hususi düşünülüp, şimdi ne soksam kıvamında heyecanla girilirse saygısızlık şekline bürünebilir. biraz da münasebetsiz bir hava alır.
  22.
  dogmatik kavramları neden bu kadar sorguladığını anlayamadığım yazar.
  23.
  an itibariyle hararetli bir o kadar da keyifli bir tartışma yaşadığım yazar.
  24.
  emekli yazar. kendi isteği ile yazarlığı bırakmıştır.
  son sözünü de eklemek gerek sanıyorum:
  (bkz: yaşasın türk ve kürt halklarının kardeşliği)
  (bkz: yaşasın tam bağımsız sosyalist türkiye)
  (bkz: yaşasın fenerbahçe)
  25.
  yazarlığı bırakarak beni ve muhtemelen bir çok yazar arkadaşımı üzmüş yazar. sözlük için büyük kan kaybı.
  26.
  1 mayıs'ta hızı alamamış bunu sözlüğe taşımış yazar anladığım kadarıyla.
  27.
  rasyonalizm çabası maalesef birçok kez kendisini ukalâlığa iten, ama kendisini samimi bulduğum ve bazı konularda daha sakin düşünmesini dilediğim yazar. aslında çoğumuz daha sakin düşünmeliyiz, çünkü akılcı ve akıllı düşünmenin temel şartlarından biri sükûnettir. (burada ukalalık kelimesini hakaret niyeti ve hissiyatı güderek kullanmıyorum. bu ve benzeri hatalar hepimizin sık sık yaptığı hatalardır. umarım hepimiz birden böyle hatalarımızı azaltır ve kabul edilir bir seviyeye indiririz.)

  (bkz: her dini inanç esasına muhalefet etmeyi akılcı olmak saymak)
  28.
  ''nerdesin ya özledim seni dostum'' diye halihazırda huzurunuzda çağrı yapacağım kişidir...
  29.
  boğaziçi üniversitesi'nde sadece benim seçtiğim 24 kişinin girdiği bir listeyi sabah-akşam iki öğün sikmesi lazım gelen güçlü, ihtiraslı roman karakteri. başka türlü akıllanmayacak bunlar.
  30.
  sözlüğe yeniden hoş gelmiş olan yazar.
  31.
  sözlükte bir tek entry'si ile bile karşılaşmadığım yazar*. iyidir iyi.
  32.
  geri dönmüş iyi ki dönmüş, sözlüğe quasimodo gerek! lafını esirgemez tikkatli olun.
  33.
  sözlükte "lan kapitalizmin tuvaletine sıçmayalım da çatlayıp da mı ölelim" cümlesini okuyup önce uzunca bir müddet, bir müddet sonra hatırlayıp hatırlayıp güldüğüm delikanlıdır. bu tanımı silin arkadaşlar doğrusu şu olacaktı: sözlükte "insanın anasını bacısını skenlerden geldiğini iddia edenlerden daha haysiyetli şahıstır" cümlesini okuyup önce uzunca bir müddet, bir müddet sonra hatırlayıp hatırlayıp güldüğüm fenerbahçelidir. tamam tamam şimdi buldum, bazı entryleri tebessüm, bazı entryleri yardıran allahsızın önde koşanıdır, allahsız sıfatını sevendir. o ki alemlere rahmet olsun diye yaratılmıştır. bil cümle dinciyi kendine düşman etmiştir. severiz, okuruz!
  34.
  geri döndüğüne sevindiğim, boun sözlük yazarımız.
  35.
  #58258 nolu entry si nedeniyle gözlerinden öpmek istediğim yazar. yaşasındır varolsundur, quasimodo için 333333 kere...
  36.
  #58851 nolu entrisi ile söz konusu başlıkta son noktayı koymuş zeki ve çevik yazardır.
  37.
  10 kilo taşşak sahibidir gözümde.
  38.
  kendisine uykusunun en derin anindayken "turk" diye bagirarak yataktan ziplatmak istedigim yazardir.
  39.
  sözlüğe yazar olduğum günden beri bu gece ilk defa ağız tadıyla bir futbol muhabbeti yapmamı sağlamış yazar. sözlükte siyaset dışında futbolla ilgilenenlerin de bulunduğunu farketmeme neden olduğu için kendisine teşekkür ederim. fenerbahçe spor klübü'ne, camiasına, gönül verdiği renklere saygı duyduğumu başlığı altında belirtmek isterim.
  40.
  #62885

  skolastikliğini, fikirleri kendi bildiği kalıplara oturmayan insanları marjinal özentiliğiyle suçlayarak kanıtlayan, cihat edermişçesine ateizm savunup karşıt görüşlülerine bok atan, kendini ateist olduğu için zeki kabul eden varlıktır. başka şeylere aynı dille getirdiğim eleştiriler kendi fikirlerine uyduğu için hiç sorun olmazken, kendine zıt düştüğüm noktada çok bilmişlikle suçlar. bir inanç hakkında bilgi gerektirmeden yapılan bir yorumdan birinin her şeyi bildiğini sandığını iddia etmek ukalalığın bayrak taşıyanlığı değildir de nedir peki? ayrıca tek rahatsızlığımın ateistlerin dincilere yaptığı eleştirilere olduğunu da iddia ederek olacak o kadar parodisi kıvamında anlama kabiliyeti düşük anlar yaşatmıştır kanaatimce.

  kendisine, bana savurduğu göz korkutmayla tehdit arası laf yüzünden*, ki ben bu sözlükte bu lafı bir faşistten bile duymadım, bulunduğu siyasi oluşumdan ayrılmasını söylemem sonucunda da herkese emir verdiğimi düşünenler kervanına katılmıştır. halbuki yapması gereken en basit şey, en yakın ilçe merkezine gidip : ben birine böyle bir laf ettim*, demesidir. eğer alacağı cevap en kısa zamanda kendine çeki düzen vermediği durumda bu oluşumdan uzaklaşması talebi olmayacaksa benim bu oluşumu terketme zamanım gelmiş demek olacaktır. ne dediğini bilmeyen, sadece öfke ve gazla hareket eden, insanların sömürülmesinden çok değerlerine nefret besleyen bünyelerle aynı safları paylaşmak benim işim değil açıkçası.
  41.
  tehditkar tavırla konuşabilen yazardır. delikanlıdır ama arada cümlelerini daha dikkatli kurmasını önermiyor değilim o ayrı. bu durum çoğu entirisinden delice haz almamın önüne geçmese bile.
  42.
  #63169

  eline lolipop verilesi yazardır. çok komik tehdit savurur, yediremeyince çok pis kıvırır.
  43.
  adamın götüne lolipop sokar. sonra soktuğu lolipopu yalatarak boklarından arındırtır. sabrının eşik değeri çok yüksek olmadığı için ( hele hele bu aralar) uğraşmayınız, siker belanızı. evet doğru bildiniz bu sefer tehdit.
  44.
  gereğinden fazla agresif takılan yazar. bir soluk alsın, sakinleşsin. kimseyi kırmasın, kimse de onu kırmasın. zekasını kullanıp ayar vererek acısını çıkartsın. tehdit vs. efendi adama yakışacak şeyler değildir. kısa sürede silkinip kendisine gelmesini umuyoruz.
  45.
  o artık pilot yazar, nedenini veya nedenlerini merakla bekliyoruz.
  46.
  etmediğini iddia ettiği tehdit mesajından* dolayı pilot olmuş yazardır. allah iniş takımlarına zeval vermesin.
  47.
  boun sözlüğün, yazarlarına özel mesaj yoluyla yapılan hakaretleri kendine yapılmış sayacağını unutmaması gereken pilot yazar.
  (bkz: etmeyin, eylemeyin evlatlarım)
  48.
  (bkz: durun siz kardessiniz)*
  49.
  her ihtimale karşı kanıtımı sağlama almamı sağlamış yazardır. etmediğini savunduğu tehdit için:  ayrıca çok pis de istihbaratlıdır. içtiğim limonatayı bildiği için götüm üç buçuk atmaktadır da. power word kullanabildiğini sanmaktadır da sanırım ki ''ol'' demesiyle insanlara birşeyler yapabilmektedir. memnun oldum ben de armut toplama görevlisi.

  dipnot: kendisiyle ilgili son mesajımdır. herşey ortada olduğuna göre ötüş serbesttir.
  50.
  tarz meselesi denip gecilmesi lazimdi, bu kadar buyutulmeseydi dedigim tartismayi yasayan boun sozluk yazari.*
  51.
  tehdit ve hakaret anlayışı bayağı farklı olan bir arkadaşmış, bunu anladık devam eden münakaşadan. sabır eşik değeri de çok yüksek değil madem, ufak bi tavsiye: sözlüğe pek yaklaşmasın. zira okumak ve yazmak ciddi manada sabır isteyen uğraşlardır. klavye delikanlısı da değilmiş hem, o zaman çok sevdiği kızıl orduya katılabilir mesela. tabii bulabilirse...