kullanıcı girişi

kullanıcı adı veya e-mail

Şifre

üye olcam | şifremi unuttum

giriş
Yeni > Eski
Eski > Yeni
A'dan Z'ye
Z'den A'ya
Başlangıç
Bitiş
Tanımlarda arat
Entrylerde arat
İyisinden
gündemler (200)
sayfa >>

  quattros

  1.
  aramıza yeni katılmış birinci nesil yazarımız.
  hoş geldin.
  2.
  insanın ağzına dolanan onlarca söz öbeğinin mucidi, gönüllere taht kuran, insan değil yazarımız.
  4.
  okulda sürü bulsa eline döner bıçağı alabileceğini düşündüğüm yazar.
  5.
  (bkz: senin burada ne isin var?)
  6.
  saçma sapan simalarla dolu boğaziçi üniversitesini benim için çekilebilir hale getiren gerçek dost. hakkın ve hukukun, yılmaz ve acar savunucusu. sosyal bilinci yüksek demokrat insan.
  7.
  (#25077)

  (#6169)

  eleştiri yaparken kendisine bakmasını şiddetle tavsiye ettiğim düşünce özgürlüğü savaşçısı kılığındaki yobaz. pardon yine yaftaladım.
  8.
  (#45974) numaralı entrisi ile ancak fark edebildiğim iyi bir sözlükçü.

  bu entrisi çok mantıklı ve doğru idi, ama "acaba ikimiz de hıyarlık ve zulüm-severlik edenlere karşı daha yumuşak mı yazsak, fazla mı sert yazıyoruz ve adamları gücendiriyor muyuz acaba" diye beni düşündürdü açıkçası.
  9.
  #45974 nolu entry'de verdiği iki link ve ardından yapmış olduğu açıklamalarla aklıma, her konuyu çorba yapıp içinden bir şeyler çıkarmaya çalışan emre aköz'ü getirdi. tuvalet eğitimini ailesinden almış olacağını düşünerek, ilk olarak insanlara hitap edişi ve kullandığı kelimelere dikkat etmesi ile ilgili bir eğitimi ben değil bu uğurda ağzına neleri alabildiği islamiyet ve kuran versin diye düşünüyorum. o yüzden vereceğim bilgiler sadece bir konuda olup, onun için de;

  (bkz: cumhuriyet mitingleri tertip komitesi)
  10.
  gammazlığı abartmış; beni sözlük yönetiminden ziyade polis teşkilatına ispiklemiş bir yazar. radagast'ın da dediği gibi: "hakkın ve hukukun, yılmaz ve acar savunucusu. sosyal bilinci yüksek demokrat insan." *

  ayrıca benim iki adet entrimin esenboğa tarafından patlatıldığı bana bildirildikten sonra esenboğa başlığına "ilk defa görevini yapan mod" falan filan yazınca gammazın kendisi olduğunu anlamama neden olmuş ama kendisi bunu bile anlayamayıp esenboğa'yı köstebeklikle suçlamıştır.

  ilginç bir adammış.
  11.
  deli gönlü durmayan yazar. *

  çifte kupalı ve hala tek derdi haksızlıklarla.
  12.
  #68508 her faşist gibi kürt alerjisi ile birleşen kıt kanaat aklının ürettiği ucube fikirlerini kendisine saklamasını tavsiye ettiğim yazar.

  daha öncesinde de böyle tespitleri vardı: #68384

  (bkz: faşo nedir)
  13.
  ateist kızların önüne gelene vermesi, solculuğun maymunluk olması ve bütün kürtlerin pkk sempatizanı olması gibi ancak ve ancak sindirim sisteminin son halkasından çıkacağını düşünebileceğiniz tespitleri sözlüğe taşıyan yazar. ha bu arada faşist değilmiş, hem zaten faşizm solcuların önüne gelene attığı bokmuş. *
  14.
  monitörün karşısında kaşlarını çatarak oturduğunu ve klavyeye vura vura yazı yazdığını düşündüğüm, sözlüğümüzün nadide faşosu. hayatında becerebildiği pek bir şey olmadığını ırkıyla övünmenin ve başka ırklara sövmenin bokunu çıkarmasından rahatlıkla anlayabiliyoruz. kendisine meşgale bulmasını, ne bileyim bir ikebana, origami falan yapıp çiçekli böcekli huzur dolu dünyalara yelken açmasını öneriyorum. olmadı bürem diye bir kuruluşu var okulumuzun oranın randevu saatlerine bir göz atsın.
  15.
  her faşo gibi toplumuna kattığı fazlaca birşey olmadığından işi gücü milletinin ne kadar asil olduğunu, buna karşın kürtlerin ne kadar bilmem ne olduğunu anlatan sözlük yazarı.

  teşbihte hata olmaz, şimdi mesela mahallede bir x amca var, bu x amca q adlı bir genci inşaata çekip infal ediyor. bu q çocuk büyüyor sürekli y'nin amca olması nedeniyle "amca"lara anti pati besliyor. bu anti pati nedeniyledir kötündeki o acıyı hissettikçe amcalara daha bir kızıyor, daha bir verip veriştiriyor. sanırım buna benzer bir halet-i ruhiyesi var.