kullanıcı girişi

kullanıcı adı veya e-mail

Şifre

üye olcam | şifremi unuttum

giriş
Yeni > Eski
Eski > Yeni
A'dan Z'ye
Z'den A'ya
Başlangıç
Bitiş
Tanımlarda arat
Entrylerde arat
İyisinden
gündemler (200)
sayfa >>

  radagast

  1.
  hakiki dost, anadolu insanı ve harbi delikanlı yazar.
  2.
  yazar. mütevazi yazar. on numara yazar. herkesin görüp de dillendiremediği gerçekleri tespit edip cesurca yazar.
  söyler. tereddüt etmeden söyler. "ulan herkes böyle söylüyor ben de öyle söyleyeyim" demeden düşündüğünü söyler.
  yaşar. egosuz yaşar. tanıyanların imreneceği fakat anlayamayacağı kadar heyecanlı yaşar. "keşke fırsatlar elverseydi de beraber yaşayabilseydik" denilecek kadar güzel yaşar.
  düşünür. herkesi düşünür. "herkes onun düşündüğünün yarısı kadar başkasını düşünse dünya cennet olur" denilecek kadar çok düşünür.
  okur. sürekli okur. "bunu yazan şöyle böyle" diye söylemeden okur, okuduktan sonra söyler.
  güler. zevk alarak güler. siz gülemezsiniz ama o güler. başından geçen en kötü olayı anlatırken bile güler.
  bilir. birçok şeyi bilir. en alakasız konularda en alakasız detayları bilir. descartes bilir, ekonomi bilir, vefa bilir, insanları bilir, ve benim bilmediğim birçok şeyi bilir.

  kendisine hayran bırakır. tecrübelerini anlatsa cilt cilt kitaplar yazılır, yüzüklerin efendisi'nden çok satar. yakında olduğu için şükredilir, yakında olması için dua edilir. neşeliyseniz muhabbetinize muhabbet katar. üzgünseniz beş dakika sonra neye üzüldüğünüzü unutturur. bir cümle söyler, yıllarca hatırlayıp neşelenirsiniz. tanıyorsanız, tanıdığınız için mutlu olur, tanımayanlara acırsınız. tanımıyorsanız, farkında olmazsınız ama çok şey kaçırırsınız.

  hoşgeldin kadim dostum.
  3.
  3. çağın 1000. yılı civarında diğer istari'yle birlikte orta dünya'ya gönderilmiştir. boz radagast* olarak da bilinir. rhosgobel'de sessiz sakin yaşamış, orta dünya'nın sorunlarıyla ilgilenmemiş, hayvanların dilini söküp kendisini onlara yakın görmüştür. özellikle kuşlar ve çeşitli bitkiler konusunda arif sayılırdı. saruman'ın kendisini kandırıp gandalf'ı istemeden tuzağa düşürmesini sağlaması ve gwaihir'i mesaj vermesi için göndererek yine gandalf'ın paçasını kurtarması dışında kendisi hakkında pek az bilgi verilir.
  4.
  az ama öz yazan sözlük yazarı. kendisinin iyi entrysi yoktur, çok iyi ve en iyi entryleri vardır. kitap yazsa alınır ve okunur.
  5.
  üstad-ı azamdır.kpss canavarıdır.mülkiye mensupları yanında bok yesindir.