kullanıcı girişi

kullanıcı adı veya e-mail

Şifre

üye olcam | şifremi unuttum

giriş
Yeni > Eski
Eski > Yeni
A'dan Z'ye
Z'den A'ya
Başlangıç
Bitiş
Tanımlarda arat
Entrylerde arat
İyisinden
gündemler (200)
sayfa >>

  sozlugun sikik bir yer halini almasi

  1.
  birşeyler yazmak için girdiğimizde, amcıklı sikişli yarraklı emmeli gömmeli başlıklar sol framei kaplarken araya, kürtler ipnedir, götümü kürt sikti çok acıyor, madem ermenisin istemeden vermelisin, bir türk dünyaya bedel ikisi evrene hükmeder.. tipi beyinsiz faşist başlıklarının serpiştirilmesi sonucu oluşan durumdur. ayrıca araya bir de kendini şeyhülislam sanan yarrakkafalar'ın götlerini yırtıp sözlük üzerinden islam öğretisi yayma çabaları gelir ki o zaman insanın bir entry semalarına doğru otuzbir çekip attırası gelir. fakat şüphesiz ki bu amına koyduklarımın beyinsizleri sözlüğü siktiklerinin farkında bile değildirler, onlar sadece sevap puanlarına bonus kattıklarını, ya da yıllardır hayallerini kurup da ulaşamadıkları bir adet amcığa adım adım yaklaştıklarını düşünmektedirler. bazıları da bir gün herkesin türk olacağını düşünerek götlerine 3 adet hilal sokmaktadırlar. olan da sözlüğe gerçekten sözlük mantığıyla bilgi paylaşmak için, ideoloji yaymak için değil, giren insanlara olur. he sonra ne mi olur, kimse girmez bu sikik sözlüğe yönetimle abaza,islamcı,faşist üyeler oturur birbirlerini sikerler.

  (bkz: böyle sözlüğe böyle yarrak)

  nasıl sizin dilinizden konuşabildim mi amana koyam?
  2.
  nerdeyse herkesin şikayetçi olduğu ama hep aynı olan durum.
  3.
  tanım harici siyasal görüşlerin, dinsel öğelerin veya uçkur ağırlıklı konuların kouşulabileceği bir forum ya da başka bir sözlük oluşumu ile bir nebze azalabilecek durumdur. neredeyse herkes, sözlüğün bu durumunu gözlemlemiştir fakat, hepimizin az ya da çok suçunun olduğu da aşikardır. bu tür başlık ve entrylere pek fazla rağbet edilip cevap verilmezse, en azından kendimizi daha rahat hissedebilir, sözlüğü biraz daha eğlenceli hale getirebilir, sözlüğe giren yazar ve ziyaretçi sayısını da arttırabiliriz diye düşünmekteyim.
  4.
  sözlüğü skeyim size birşey olmasın demek istediğim konudur. kimse suçlu değildir bu konuda, şahsen bir suç varsa bunu üstlenmiyorum! sözlük yönetimi bu duruma müdahale edebilecek tek grupken , kendi aralarındaki çekişmelerde uçurmakta tereddüt etmedikleri insanlara rağmen bu gerizekalıları hala sözlükte tutmaktadırlar. sözlük de bu durumdan ötürü sikik bir yer halini almıştır.
  5.
  sözlükteki sikilip çoğaltılası (!) yazarlar bu işin tek sorumlusudur.*
  6.
  yaklaşık 20 günde 75 entry girdiğim ve bunlarla 90 civarında artı oy topladığım bounsözlükte artık yazmama sebebimdir. bilmem anlatabildim mi...
  7.
  sözlüğü açıp bilimum faşistler tarafından acılmıs kürtlere ermenilere hakaret edip türklüğü yücelten baslıkları ve kadın görmemiş abazanlar tarafından acılmıs sikli yarraklı amcıklı baslıkları gördüğümde ettiğim söz. sözlük yarragı yemektedir kardeşlerim.
  9.
  katılmadıkları fikirlere hakaret ile karşılık verenlerin eseri, başka bir şey değil.
  10.
  sözlük ancak allahsızların kendi fikirlerini rahatlıkla söyleyebildiği bir yer olduğunda, ortadan kalkacak durumdur efendim. yoksa ne olur bu sözlükten, öyle islammış falan... çıkın artık sözlüğümüzden arabistana falan gidin, bizi rahat bırakın. yoksa ne yapar nuitari buralarda? biraz da onu düşünün. ayıptır.
  12.
  bazı yazarların hala sözlüğü sikik hale getiren insanlara yaptıkları şeyin aynısını yapmak için hakaretler kullandığımı anlamadığı ve sözlüğü bir tarafın hegemonyasında görmek istediğimi sanacak kadar kıt beyinli olduğunu ortaya koyan başlık olmuştur. saygıdeğer boun sözlük yazarları, özgürlük takiyesi yapmaya ne kadar devam edeceksiniz? kadınlara, ırklara , inançlara , inanmayışlara ve bilime hakaret edilmesi sorun olmuyor da biri çıkıp götünüzü kürtler siksin diyince size hakaret mi etmiş oluyor? gayet de özgürce fikirlerimi sunuyorum. sorun sözlüğün propaganda yerine dönmesi, yoksa kimsenin savunduğu ideolojiyle ilgili ''paylaşım''!! yapmasına bir itirazım olmadığını beyni yerinde bir insan yine anlayacaktır. sözlükte çıkıp da ''sosyalizm ne güzel şeysin sen'' ''hadi sosyalist olalım'' ''herkes bir gün sosyalist olacak'' diye devamlı başlık sıçan bir sosyalist olsaydı yazıma o insan da eklenirdi aynı görüşü savunmamıza rağmen, nitekim dine hakaret eden insanları özel mesajla kendim uyarmışlığım var, açık açık yapmışlığım da var. ama gerçekten bazı insanlar hala bunu sadece bir ideoloji savaşı sanacak kadar mal bu sözlükte.
  13.
  sozlugu sikmedigimden uzerime alinmadigim haldir. siktigim zaman anlarsiniz zaten. sozlugun butonlari bile bir acayip tiklanir o gun. menkibelerde denlilir ki mha sozlugu siktigi vakit gokyuzunde bir isik parlayacak, kenan evren yargilanacak, muasir medeniyet seviyesine ulasilacak. ne sandin yarragim oyle belese siker miyim sozlugu?
  14.
  bu işin neden sadece başlıklara indirildiğini anlamadığım durumdur. muzdarip olunan sadece başlıklarsa, propadanda aracı olan entryler de nedir öyle? ayrıca asıl beyinsizler ona buna hakeret etmeyi marifet sanıp kendini sözlüğün olmazsa olmazı zannedenlerdir. bununla beraber ekliyorum ki propaganda yapmama propagandası yapacak kadar beyinsizdir bunlar.
  15.
  dincilerin sebep olduğu durumdur. hadi kurtçuların bir sözlüğü yok ama kardeşim sizin ihl sözlüğünüz var. gidin artık bize bırakın bu bounu.
  17.
  örneklerle açıklamak istediğim durumdur. **

  başlık: muhsin yazıcıoğlu
  entry: halk düşmanı. maraş'ın, çorum'un, sivas'ın katili.
  sonuç: hakaret içeren entry. patladı.

  başlık: maraş katliamı
  entry: katillerinden birinin muhsin yazıcıoğlu olduğu katliamdır.
  sonuç: silmeye gerek yok. kurallara uyuyor.

  adanakebap'ın yorumu:

  dostlar; demokrasi işte böyle bir boktur. bounsözlük yönetimi safını belirlemelidir. görüldüğü üzere muhsin yazıcıoğlu'nu övmek demek alevilere hakaret etmek demektir. birisini övmenin burada cezaî açıdan bir karşılığı yoktur fakat hakaret barındıran entry patlatılır ve gördüğünüz üzere birisini övmek başkalarına hakaret etmek anlamına da gelebilir. şimdi sorulması gereken soru: burada faşizme geçit var mıdır, yok mudur?
  18.
  (bkz: faşizme karşı bacak omuza)
  19.
  her olayı siyasete, dine, cinselliğe bağlayarak orgazm olup sonuç olarak da sözlüğü siken yazarların eseridir.