kullanıcı girişi

kullanıcı adı veya e-mail

Şifre

üye olcam | şifremi unuttum

giriş
Yeni > Eski
Eski > Yeni
A'dan Z'ye
Z'den A'ya
Başlangıç
Bitiş
Tanımlarda arat
Entrylerde arat
İyisinden
gündemler (200)
sayfa >>

  telefonda saatlerce konusmak

  1.
  özellikle gsm operatörlerinin "dakikası sudan ucuz", "her yöne gidebilirsin", "geberene kadar konuş" tadındaki kampanyalarıyla iyice ayyuka çıkmış hastalık. eğer iş amaçlı, profesyonel bir kullanımdan bahsetmiyorsak, kimsenin kimseye 1 saatten fazla söyleyebileceği birşey olmayacağı kanısındayım, dolayısıyla saatlerce telefonda kalmak olsa olsa boş konuşma kültürümüzün bir tezahürüdür. en vahim olanı ise yüz yüze konuşmanın değerini yitirmekteyiz. konuştuğunuz insanın kanlı canlı karşınızda olması, konuşmaya mimiklerin eşlik etmesi gibi konuşmaya canlılık katan ve insanların birbirini anlamasını kolaylaştıran unsurları kaybediyoruz. yani iletişim amaçlı kullanılan telefon, haddinden fazla kullanılırsa iletişime zarar veriyor ve birbirimizi giderek daha çok anlamamaya başlıyoruz.
  2.
  genelde ilişkinin ilk safhalarında sevdicekle yapılan bu davranış ay sonunda faturaları gördükçe körelir.
  3.
  erkeğin ses tonunu iğrenç ve güya sevimli bir ayara getirmekle mükellef baş belası eylem. zira en az iki saat falan sürdüğü için görüşme, o aptallığı göze alarak saçma sapan da olsa espri yapmak zorunluluğu hissedersin. karşıdaki kız da ya aklı yarım olduğundan ya da o da sıkıldığından ota boka gülme eğilimindedir. bok gibi bir şey işte.

  (bkz: kerhanelerin aşk katili mekanlar olduğu yalanı)
  4.
  dirseklerde büyük zarara neden olan aktivite.
  5.
  beyin kanseri olma riski yüksektir.
  6.
  nasıl yapıldığını anlayamadığım eylem. hayır abi gerek yok zaten. konuştukça daha çok b.ka sarar muhabet, sonra da sorarsın niye bu kadar çok tartışmaya başladık diye.
  7.
  amaçsız eylem. sadece uzun konuşalım da trende uyalım denilerek yapılır. uzatmak adına uzun sessizlikler, isimle seslenmeler, takma isimle seslenmeler ya da seslenmemeler sıkça tekrarlanır. kapatma safhası beni fıtık eder. zira bu safha, en uzun safhasıdır konuşmanın ve kırk iki dakika sürer. kıyamazlar birbirlerine, kapatamazlar.
  (bkz: beyinsizlik )