kullanıcı girişi

kullanıcı adı veya e-mail

Şifre

üye olcam | şifremi unuttum

giriş
Yeni > Eski
Eski > Yeni
A'dan Z'ye
Z'den A'ya
Başlangıç
Bitiş
Tanımlarda arat
Entrylerde arat
İyisinden
gündemler (200)
sayfa >>

  teoman

  1.
  sözleri çok anlamlı ama sanki hep aynı melodi üstüne şarkı yapıyor dedirten sanatçımız. bir rivayete göre, dinleyicileri için "iki osurup bi böğürüoruz bunlar da şarkı söylüyoruz sanıyorlar işte" demiş; demişse çok ayıp, kınıyoruz kendisini.
  2.
  resmi fan sitesi www.teomanpano.com olan sanatçı.rock müziğinin tek tabancası.
  3.
  lise yıllarımın vazgeçilmezi. Özellikle 17 albümü ayrı bir güzeldir...
  4.
  babasını çok küçük yaşta kaybetmesinin, kendinde ağır travmalara yol açtığını hatta bunun haksızlık olduğunu, defalarca belirtip, üstüne de bu dünyadan çocuk sahibi olmadan göçmek istemiyorum fakat evlilik bana göre değil, bu yüzden taşıyıcı bir anne arıyorum gibi ironik cümleler kuran, tuhaf insan. ona sormak istiyorum: peki taşıyıcı anneden dünyaya getireceğin çocuğa yapacağın haksızlık ne olacak?
  5.
  ilk başlardaki süper şarkılardan, durmadan sevişirim temalı şarkılara geçiş yapmış şarkıcı.
  6.
  bir insan nasıl böyle şarkı sözleri yazabilir dedirten , şahane müzik insanı. annesine bir daha alkol almayacağına dair verdiği sözlerle de gündeme geldiği olmuştur. *
  7.
  gercek adi fazli teoman yakupoglu'dur.
  8.
  muhabire attığı kroşeyle tanınan şarkıcı.
  (bkz: muhammed ali)
  9.
  tv 8 ekranlarında yayınlanan, murat Özarı ve fikret engin tarafından yapılan spor programı bay tahminde tartışılan ayyaş rockçı. murat özarı nın yorumu:
  herkese tak tuk çakıyor. muhabirler de böyle bakıyor.
  teoman'ın ne yaparım ven var ya, ağzını burnunu.
  onun kafasını arabanın torpidosuna sokarım
  paramparça ederim onu
  gelsin sıkıysa murat Özarı'ya yumruk atsın, sabun ederim.
  10.
  murat özarı ve fikret engin'in kendisi hakkındaki yorumları için;

  http://www.vidivodo.com/111576/teomanin-kafasini-kirarim-
  11.
  ece gursel tarafindan hem kisa hem de alkolik olarak tanimlanan insan.
  12.
  "çizgi romanlarda kadının rolü" isimli tezi bulunan fakat begenilmediği için masterını tamamlayamamış bogazici üniversitesi sosyoloji mezunu adam.
  13.
  katıldığı bir programda siyasi fikri sorulduğunda "solcuyum, ama hobi olarak yane" * diyerekten günlerce bunun ne menem bi şey olduğunu düşünmeme sebep olan mimiksiz insan.
  14.
  hobi olarak solcuyum diyerek ülkemiz solcularına güzel bir ayar vermiş müzisyen.

  neden bu adama kıldır bütün bilmiş gençlik anlamam. sanki hiçbirinin karı kız olaylarında gözü yok ve alkol almıyorlar. bir de bunlar öyle üstün müzik dinliyorlar ki teomanın şarkıları yanlarında ninni gibi kalıyor. bırakın adam yaşasın kendi hayatını istediği gibi kardeşim.

  son albümlerinde biraz seviyesini düşürmüş olmakla beraber yeni arayışlar içersinde olduğunu farkettiğim için hak veriyorum adama. ama en güzel hikayem'e kadar mükemmel albümler çıkardığı söylenebilir. favori parçalarını bakınızlamaya kalksam sanırım bana küfrederler.
  15.
  `insanlik halleri` adli yeni albumu piyasaya cikmistir, biraz daha farkli bir album eskilere gore ama yine sarki sozleri vuruculugundan pek bir sey kaybetmemis. mavi kus ile kucuk kiz , galata rihtiminda , cobanyildizi simdiden tekrar tekrar dinledigim sarkilar listeme eklendi.
  16.
  sık takıldığı barlardan birinde, sahnede çalan grup elemanlarına ohh siz orda çalarken ben arkada karıları götürüyorum diyen olduğu gibi görünen göründüğü gibi olan, sanatıyla, duruşuyla bende çok özel bir yere sahip zeytin gözlü çarpık dişli taş kişi.
  17.
  teoman yakupoğlu 1967 yılında İstanbul da doğdu. boğaziçi Üniversitesi sosyoloji bölümünden mezun oldu. daha sonra İstanbul Üniversitesi kadın araştırmaları bölümünde master a devam etti. Üniversite yıllarında, ilk müzik grubu mirage ı kurdu ve uzun yıllar bu grubun solistliğini yaptı. bir çok konser ve kayıt çalışmalarının ardından, grubun dağılması ile birlikte solo çalışmalarına başladı. 1996 da ne ekmek ne de su şarkısı en iyi beste ödülünü, yollar şarkısı ise en iyi söz ödülünü aldı. İlk albümü de aynı yıl teoman adı ile piyasaya sürüldü. daha sonra sırasıyla, 17, gönülçelen, teoman 2003, en güzel hikayem ve renkli rüyalar oteli albümlerinin yanısıra, remiks albümleri de yayınlandı. 2009 yılında ise son albümü insanlık halleri ni çıkardı. müziğin yanısıra sinema alanında da çalışmaları bulunan teoman, 2005 yılında gösterime giren ve sanatçının ilk filmi olan balans ve manevra nın senaryosunu ve müziklerini yazdı aynı zamanda da filmin yönetmenliğini ve yapımcılığını üstlendi. bununla birlikte, mumya firarda (2002), banka (2002), romantik (2002), balans ve manevra (2005) filmlerinde rol aldı, bazı dergi ve gazetelerde köşe yazıları yazdı. türkiyenin en iyi şarkı yazarlarından kabul edilen teomanın albümlerindeki şarkıların bir çoğunun söz ve müziği kendisine ait. sanatçı, en İyi Şarkıcı, en İyi söz yazarı, en İyi albüm gibi kategorilerde sayısız ödülün de sahibi.

  sanatçının resmi sitesi: http://www.teoman.com.tr
  sanatçının resmi fan sitesi: http://www.teomanpano.com
  18.
  alkolü bıraktığı dönmede *, bar çıkışı kendisine alkolü bırakmasıyla ilgili sorular soran magazin muhabirine "ölücem yani sağlıktan" cevabını vererek aklı başında olduğu zamanlarda ne kadar yardıran bir herif olduğunu tekrar göstermiş adamdır.
  19.
  insanın bazen kendi kendine kimse beni anlamıyor diye arbesklestiği dönemlerde bi yerlerden cıkıp gelen ve ben seni anlıyorum be dedirten dinlenesi, sevilesi, konserinde ezilinesi, fırlattığı kravat kapılası insanüstü.
  20.
  http://www.vidivodo.com/111576/teomanin-kafasini-kirarim- adresinden anlaşılacağı üzere kıskançlıktan geberen* kimselerin öküzce tespitlerine maruz kalmış. bu insanlar herhalde milyon kere teoman'ı nerelere soktuklarını söyleyerek belli ki dinleyenin sırıtacağı bir orgazm yaşamışlar. birisi üzerinden egolarını cilalamak ve parlatmak için "erkek = moron + dallama" benimsemesini yaparak, ihtimal olmayan bir teoman'in gelme durumunu kurgulayıp o kurguda teoman'a nasıl geçirdiklerini anlatmışlar.

  burası türkiye, murat efendi, evet. insanın burnunun dibine girilerek resimlerinin izinsizce çekildiği, taciz edildiği hatta evinin içerisini görüntüleyen fotolarının basına sızdırıldığı bir yer.

  o çok bayıldığın magazin muhabiri ve onu bu işi yapmaya teşvik eden heriflerin yargılanması gerekir normalde. sizin gibi televizyondan gerçek zamanlı hayvanlık saçan heriflere de kim ne etmeli acaba.

  iyi şarkı sözü yazarı, iyi şarkıcı, orta karar müzisyen, fakat iyi bir bir araya getirici.
  21.
  10 numara adamdır yaşam tarzı hayranlık uyandırır.
  22.
  İnsanin bazen teomani gelir, o anda bir teoman sarkisi dinlemezse patlayacak gibi olur.
  23.
  türkiye'nin yetiştirdiği en orjinal söz yazarı.

  (bkz: bugün)
  (bkz: rapsodi istanbul)
  24.
  yazdığı sözlerle bambaşka bir yer edinmiştir kendine. hangi müzisyen bir fahişenin masumiyetini bu kadar güzel anlar ve anlatır?

  sordum, niye sattın diye yoksulluğunu.
  dedi: elimdeki sadece oydu
  -niye sattın vücudunu
  -daha mı kötü dedi satmaktan ruhumu.
  25.
  içip içip fox magazin kameralarına yakalanan garip bir sanatçı.*

  (bkz: kaliteli rockcılar)
  26.
  fanı çok olan şarkıcı, 42 yaşında olmasına rağmen hala liseli genç kızların " ay ben teomana aşığııııaaam" diyebildiği, cazibesini kaybetmemiş, gitgide katlayan sanatçı. hemen hemen her şarkısı cinsellik ve alkolizm üzerinedir. sigmund freud yaşasaydı kendine teomanı çırak alırdı. * seviyoruz kendisini.
  27.
  yaşlandıkça şarkı sözleri belden aşağıya vurmuştur. eskisi kadar kolay manita yapamamaktan olabilir, dikkat çekmek için olabilir, olmayabilir de.
  28.
  (bkz: her cinsellik ögesinin freud a uzanması)

  varolsun freud baba!
  29.
  büyük hun imparatorluğunun kurucusu olarak bilinir. aynı zamanda hunların türk olduğuna işaret eden isimlerden biridir.
  30.
  soc101 dersini veren nazan ustundag hanımefendilerin hegemonic masculinity baslıgına örnek olarak uygun gordugu rockerimsı asimsi sevimsiz insan.
  31.
  cranberries'in lideri dolores oriordan ile birlikte dünyadaki en seksi sesler arasında sayılabilecek türk rock şarkıcısı
  32.
  üç yıldır albüm çıkartmayan teoman insanlık halleri isimli albümle yeniden kendisini göstermiştir.
  33.
  hayatın anlamını çözmüş bir söz yazarı..
  34.
  (bkz: paramparça)
  35.
  canlı dinleyene kadar "aman! bunun o kadar içkiyle falan sahne performansı berbattır şimdi. ne gidicez ya?" diye düşündüğüm; daha sonra ağzımın payını en sevdiğim şarkısında* ağlatarak veren şarkıcı. *
  36.
  10 mayıs tarihinde istanbul üniversitesinde 25bin kişiye konser veren sarkıcı. canlı performansı gerçekten beklediğimin çok çok üstündeydi.
  37.
  yaratıcılığında düşüş olduğunu düşündüğüm şarkıcı. galiba son yıllarda ilham kriziyle boğuşmakta.
  38.
  annemin "alkolik olmasa bu kadar sevmezdin, çünkü bu kadar güzel şarkılar yapamazdı. bu yüzden sen de bir alkoliksin." diye garip bir mantıkla benden uzaklaştırmaya çalıştığı müzisyen. *
  39.
  genellikle 17 yaş civarı kızların çok dinlediği bir şarkıcı.
  40.
  soz yazarligi konusunda iyi oldugunu dusundugum ve bu baglamda onemsedigim muzisyendir.