kullanıcı girişi

kullanıcı adı veya e-mail

Şifre

üye olcam | şifremi unuttum

giriş
Yeni > Eski
Eski > Yeni
A'dan Z'ye
Z'den A'ya
Başlangıç
Bitiş
Tanımlarda arat
Entrylerde arat
İyisinden
gündemler (200)
sayfa >>

  theodora

  1.
  1. nesil bizans imparatoriçesi; ay boun sözlük yazarı. *
  hoş gelmiş efenim aramıza.
  2.
  tanımayan bir tanıyan üç bin pişman, alkolle birleşince aslan parçasından kuzuya dönen, agresiflik katsayısıyla gönüllerimizde taht kırmış, halen niye görüştüğümü anlayamadığım bukalemun saçlı güzide hatun kişi.

  (bkz: sebebini bilmeden sevmek aşkların en güzeli)
  3.
  kısır olduğunu anlayınca onune geleni duduklemeye başlamış bizans imparatoricesi.
  ayasofya'ya yaptığı bir maddi yardım sonrası bu kiliseye kocasıyla göründüğü bir çizimi yapılmıştır lakin theodora sonrasında 4 farklı kişiyle evlendiği için her evlilik sonrası erkek figürünün surat kısmı kazılıp yerine yeni kocanın sureti çizilmiştir. boyle de libidosu cosan bir arkadastir. cok severim. yalarim.
  4.
  çeteci ermenilerin avukatlığına soyunmuş türk vatandaşı olmasından çekindiğim kişidir. türkiyenin tarihini sanırım yabancı kaynaklardan okumaktadır. büyük ihtimalle de çeteci vatan hainlerine insancıl gözlerle bakmayı beis görmeyecek derecede insan sevgisi ile doludur. en azından bir gecede komşusu tarafından yok yere öldürülen müslüman ahali kadar masumdur.
  5.
  entirileri içimi ısıtan yazar... çok tatlı bir uslubu, samimi bir dili var. okurken sözlüğün dışına çıkarsınız. dırların, mışların içinden doğrudan sizinle konuştuğunu düşünürsünüz. bir diğeri için (bkz: kibritçi kız)
  6.
  artık var olmayan kişi. zira kendisini az önce yüce bir varlığa 3 kitap karşılığı satmış bulunmaktayım.
  7.
  kafa insan olması dolayısıyla muhabbeti hoş olan ve yine aynı sebepten sözlüğün en şukela yazarlarından biri olmuş bizans imparatoriçesi. *
  8.
  sırf üşengeçliğinden dolayı yıllardır en sevdiği meyvelerden şeftaliyi yememiş olması ile yuhh ulan dedirten bir tür insan.
  9.
  Yanılmıyorsam Adora adlı bir kitap vardı. Orada Adora'nın kız kardeşiydi.Ama kitapta yaptığı sapkınlıkları yazsam buraya sığmaz.Kısacası okuyunda görün diyorum.