kullanıcı girişi

kullanıcı adı veya e-mail

Şifre

üye olcam | şifremi unuttum

giriş
Yeni > Eski
Eski > Yeni
A'dan Z'ye
Z'den A'ya
Başlangıç
Bitiş
Tanımlarda arat
Entrylerde arat
İyisinden
gündemler (200)
sayfa >>

  vaktiyle iyi biriydi

  1.
  kısa entrylerin usta kalemi, birinci nesil yazar.
  hoş geldiniz efem.
  2.
  çok düzeltici bir yazar. ama şu hani siz ingilizler ne der? heh "too" anlamındaki çok.
  3.
  artık moderatormus. hayırlı ugurlu olsun.
  4.
  her sözlüğün bir numaralı elemanı olan, kara kule olarak tanımlanabilecek kadar uzun aynı zamanda tayyareci olan yazar. ayrıca dünyanın en büyük gülümsemesine sahiptir kendisi. kuzendir, candır...
  5.
  kim olduğunu bilmesem de yapıcı çalışmaları için kendisine minettar olduğum kişi...
  6.
  bu aralar iyi biri olmadığını ilan etmiş kişi.
  7.
  sözlük için gece gündüz canla başla mücadele ettiği halde değerinin anlaşılmadığı yazardır. zaten idareciler hiç bir zaman herkes tarafından sevilmez. ayrıca iyi biridir,candır...
  8.
  başlıklarımda öz olmamı tavsiye eden yazar. ama doğru dedi. kelimeyi içerik, açıklamasını ise başlık olarak yazmışım farkında olmadan.
  9.
  sözlüğün botu olmasından şüphe duyulan yazar.
  10.
  nazik ve misafirperver insan. hala iyi bir insan kendisi.
  11.
  sözlük yazarlarını yılan diye sıfatlandıran, ezmek gibi eylemlerle bağdaştıran yazar.
  12.
  (bkz: marilyn manson)
  13.
  #22194 numarali entrysiyle buyuk hatalara dusen yazardir..

  stalin kahramansa ataturk nedir, ataturk kahramansa stalin nedir diye sormus, sorduktan sonra da kendi kendini aciklamis ancak bunu anlayamamis yazardir. eger ortada bir iktidar savasi varsa, devrim yada karsi devrim olacaksa, oradaki guc savasini gormek lazimdir. eger stalin hitler den fazla oldurmusse *, ataturk de kurtulus savasi sirasinda mustafa suphileri, mahkemelerde bilmem kac yuz tane insani astirmistir.

  eger stalin'in yaptiklari sadece 2. dunya savasi'ndan galip olarak cikmak olarak dusunuluyorsa, bu kisinin ne kadar buyuk bir hata icinde oldugunu gostermektedir. 20 milyondan fazla kayip veren bir ulke, sadece 5 sene icerisinde abd ile kafa kafaya geliyorsa, bu kesinlikle stalin in ekonomik ve siyasi zekasinin urunudur.

  asil benim ilk entrym de demis oldugum, bir kahramani karalayarak onu bir hain gosterme politikasinin korpe bunyelerde yapabilecegi, yaptigi etkiydi. yani stalin in insanlara zulum etmis oldugu yalani. ve bu cok basit bir ornekle, rusya federasyonu nda hala stalin e laf edilememesi, pekistirilmisti. dusunun ki bir insan bilmem kac milyon insan olduruyor, halkina zulum ediyor, ve o halk hala onu seviyor. *
  14.
  hep iyi kalpli, incitmemeye özen gösteren biri olarak kalmasını istediğim yazar.
  'belki biri bir iyilik yapar ve o zaman düzelir dünya...'
  15.
  benim için yazdıklarını* göz önüne almadan söyleyebilirim ki çok iyi bir tespitçi. arada sırada da sözlük kurallarıyla ilgili dürter adamı.
  (bkz: sözlükteki güldüren yazarlar) *
  16.
  şirin babadır kendisi. uslu olup sözlükte çalışırsam bana şirinleri görme sözünü vermiştir, hadi bakalımdır.*
  17.
  beşiktaş sevdasına, üşenmeyip dağlar denizler aşarak izmir e türkiye kupasını kazanmaya gidecek yazardır. yazık yahu adama ne olurdu sanki şunu olimpiyatta filan yapsalar. şimdi biter bunun parası bir ay düdüklü den geçinir**...
  18.
  anti-faşist entrylerin hepsini patlatan sözlük görevlisi.

  edit(1): ortada bir art niyet yokmuş. kendisinden özür diliyorum.

  edit(2): ortada bir art niyet varmış. kendisinden özür dilediğim için herkesten özür diliyorum.
  19.
  nick'i kim var penceresinde artık "koyu renkli" gözüken yazardır. *
  20.
  admin tanıdığım vardır.
  21.
  diğer adminlere söylemediğim şeyleri söylediğimi iddia ederek beni çömez yapmasına kulp takmaya çalışmış, sonra ben aramızdaki mesajlaşmayı screenshotlarla yollayınca da ben öyle dedi demek istememiştim demiş olan admin! ellerinden öpüyorum muhteşem nötr.
  22.
  gece gece ayar verir. lütfen sözlüğünüzün ayarlarıyla oynamayın..!*
  23.
  tez zamanda eti puf pasti yemesini şiddetle tavsiye ettiğim admin. yiyecek olanağı yoksa kargo servisimiz de vardır.
  24.
  vaktiyle iyi biriydi!*
  25.
  benim gözümde sözlüğün en faal, en aktif adminlerinden biri, diğeri için:

  (bkz: gatheringsounds)
  26.
  yıllar önce bir türlü ısınamadığım hazırlık sınıfımda ısındığım tek insan. gel zaman git zaman, bu adamla öyle bir dostluk kurduk ki izmir yollarına düştük türkiye kupası'nı alıp geldik, sene boyunca eski açıkta omuz omuza verdik lig şampiyonluğunu da aldık, 2 defa kaldığımız derste başbaşa verip sabahladık inekledik geçtik.. kardeşten farkı yoktur benim için. selam olsun.
  27.
  en çok eksi veren yazarlar arasında birinci sırada olması seovi olma ihtimalini akla getirmesin aynı oranda da artı oy kullanmıştır kedisi, bu da sadece oy verme alışkanlığı olan bir yazar olduğunu akla getirmelidir. *
  28.
  sinirlerine hakim olamayıp çömez olmuş eski admin. yıldızı parlasın. adalet yerini mi buldu ne.
  29.
  "sonradan bozdu ama"
  30.
  bilir misin? keser döner sap döner gün gelir hesap döner bebegim.
  31.
  (bkz: nerden nereye)
  32.
  okkalı bi veda yazısı ile buradan herkese seslenmek isterdim ama içimden gelmedi, bi kaç şey söylemeden gidersem de olmaz dedim. adamlar salyalar akıtıyor, şunca yazı hiçbişey.

  şimdi öncelikle sözlükte an be an gerek yönetimsel anlamda, gerek sözlük terimleri, kodları hatta ismi ile ilgili değişiklikler gördünüz. bunlar aslında gelişim aşamasındaki sözlükler için tehlikeli şeylerdir. buradaki gerek admin gerek mod hatta gammaz arkadaşlar, hiçbir maddi kaygı gütmeden, değerli zamanlarını heba etmekten çekinmeyerek bu sözlüğü bir yerlere getirmeye çalıştı. ben mart tı sanırım buraya geldiğimde, şimdi ekim. olmuş baya. yani bi yerlere geldi sözlük özetle değil mi? Şimdi ne kaldı bilemem, ama bi yerlere geldi.

  şu yanlış yaptı, şu kötü çocuktu gibi boş çocuk avutmalarıyla kimseye sıkıcı cümleler sıralamaya niyetim yok. anlaşmazlıklar oldu, gidenler gelenler oldu zaten hepsini her zaman takip edebileceğiniz yeri biliyorsunuz sol üstte frame in üstüne tıklayarak görebilirsiniz. (küçük tüyo, emekliler kısmına henüz biri eklenmediyse o tek başına alınmış bir karardır, fevridir)

  bi günah çıkarmıyorum, ya da birine teşekkür etmem gerektiğini de düşünmüyorum, alt tarafı sözlük lan. belki de bikaçınızın yanından geçiyorum her gün ama tanımayınca insan bi his duymuyor salt buradaki yazılarla doğal olarak.

  buraya yazar olarak geldim. ne tepeden inme bi yönetici oldum, ne birinin abisiyim, ne kardeşiyim ne arkadaşıyım. hani dişiyle tırnağıyla derler ya, gammaz, mod admin hepsini oldum. adminlerin de farklılıkları var, orada ayrı bir kademe sistemi işliyor, orda da ilerledim merak etmeyin.

  sözlükle ilgili o kadar çok işlemim oldu ki benimle diyalog kuran yazarların hepsi mi benden nefret ediyor, bi kaçı mı kıllık yapıyor pek ayırt edemez oldum açıkçası. evet kimse el emeği göz nuru entrysinin silinmesini, yayınlanmamasını istemez. ben de iyi niyetimi alıp geldim hep ve şu ilke önemli ki; sözlükte yazarlık dışında herhangi bir sorumluluk, kişiyi sorumluluğu olmayandan üstün yapmıyor. aslında mantıken enayi durumunda bile olunuyor. bir yazar aklına geleni yazıp geyikten geyiğe atlamakla meşgulken bir gammaz / mod / admin sizin yaptığınız yazım yanlışlarını düzeltiyor, başlıklardaki anlatım bozukluklarına bakıyor.

  neyse uzadı gitti, kendimden bahsedecektim nereye geldim. yazmayı bıraktım, ekim ayına ait bir entrymi görmediniz zaten. o aradaki bi kaç soruya da cevap vermem lazım yalnız;

  ilki şu en çok eksileme mevzusu. valla kusura bakmayın hiç saymadım kimi eksiledim kimi artıladım diye bu kadar olduğunu farketmemişim bende. ama beni en çok eksileyen diye değil en çok oy kullanan diye hatırlayın emi. bir yazara verdiğim eksi sayısı hiçbir zaman artı sayısından fazla olmamıştır. İstatik tutmadım ama öyledir öyle. yazar onaylarken bile çömez entrylerinin bi kaçına güzel oy verip sözlüğe çabuk adapte olsunlar diye bile düşündüm yani. en çok eksileyene bakmaktan ziyade sıralı olarak kaç eksi gelmiş, yani hakkıyla kaç eksi vermiş ona bakmak lazım. ulan seovi başlığını ben açtım zaten, giydirdim de seovi olana, salak mıyım seovilik yapacak kadar, değilim. arkadaşlar seovi ler her daim kendini zaten belli eder siz onları rahat ayırt edersiniz. İbne her yerde ibne, saçını uzatsa da, gözlük taksa da, metalciyim dese de di mi..

  o oylama hedesinde şu gururumu okşamadı değil. artı - eksi oy verenleri topladığınızda şu fakiriniz gene lider olmuş. bu sözlükte en fazla entryi ben okudum, sözlükte en çok zaman geçirenler istatistiği de gelir bi ara, o zaman da zirveye yerleşeceğim şüpheniz olmasın lakin, ben bile her okuduğum entry yi oylamadım. çoğunu oyladım ama hepsini değil. demek ki oy sorunu hala sıkıntı burada. bu konuda belli önerilerim oldu pratiklik anlamında merak etmeyin, ilgili arkadaşlar bilgileri elverdiğince işinizi yaparsa o da rayına oturur.

  birini kırmak, ona kızdığımı belli etmek için hiç entry silmedim ben. bunun mümkün olmadığını biz yöntetici tayfası biliyoruz, hani başıboşluk olamaz çünkü moderasyon işlemlerinin de hepsi gün tarih saat olarak kayıt altında. zaten bu denetim konusunda müsterih olunuz, bazen silinen entryinizi çöpten alıp tekrar yayına alıyoruz, silen kişi olabilir yanlış silmiştir. tamam şunu kabul ediyorum, benim çöp kutumda başkasının sildiği bir entry olmadı, ama bu bana olan bir imtiyazdan değil, benim dikkatli oluşumdan oldu sanırım. ama hata da insan içindir di mi? yani buraya kayıt olurken hepiniz insani bilgiler veriyorsunuz, insan yerine koyuyoruz herkesi. bazıları sonradan sikkolaşsa da çok nadir olarak bazen insanın bir köpek ile konuşması gibi fabl diyalogları olsa da istisna onlar.

  bi kişiyi sevmedim burda.. onun dışında kimseye kızgın değilim, küskün değilim. bana laf atan birine de cevap vermediysem hem ufaklıklarla çok uğraşmadığım için hem de olur da moderasyona bi laf gider diye. o da benim prensibim. ha bi diğerimiz kendini savunma gereği duyar, yazar haklarından doğan cevap verme hakkını kullanır, o da onun tercihidir, bu da benim tarcihim değil onun çizgisidir. ama ben sinir harbiyle ya da bir anlık kızgınlıkla söylediğiniz, ağzınızdan çıkanı kulağınızın duymadığı kelimeleri ben de duymamaya çalıştım. İşlem konusunda her sorununuza yanıt bulmaya çalıştım allah için.

  bu mesajları da gördüm;
  'niye siliosun lan'
  'senin bişeyden anladığın yok'
  'açıkla, açıklayamazsın tabi'
  'al bi tarafına bişey(buralarda malum kaseden bahsediyor) yap' (bu yazarı uçurmadım, utanmadan gammazlık görevini de icra ettiğini işittim, nerdeeeen nereye canlar işte... ha bunu bi yazara yazsa düşünmeden uçururdum ifade özgürlüğünü varın karşılaştırın diye söylüyorum)

  konu değiştirdim;
  ha şu var benim de kalemimin sivri tarafları var ama yazarlık dışında başka birtakım işlerimin de olmasından dolayı bu ucu koruma kılıfında tuttum. Şimdi çıkarmamın bi sakıncası yok. böylesine batırma zevkinden mahrum bıraktım bu kadar da fedakarlık yaptım sözlük. götünü başkasına traşlatıp her sabah arkasına bakan insanla muhatap olmadım şimdiye değin...

  Şimdi bi kaç olay vardı, onların doğrusunu açığa çıkarmakta fayda var. dediğim gibi, seveyim sevmeyeyim, tanıyayım tanımayayım format dışında entryler konusunda işlem yapmak için elim titremedi. aynı şekilde haklı olanın hakkını yerine iade etmek için de. bi kaçınız bilir, yanlış başlığı düzeltirken dahi yazarına bilgi verip gene kendi istediği şekliyle doğrusunu sözlüğe aktarmaya çalıştım. silinen entryleri sürekli kontrol edip, insanlık hali hata olabilecek durumları gene ben düzelttim. tabi bazı itilaflar oldu ama böyle durumlarda yetkin kişi veya kişilerin uygulamasına karışmadık. ne bileyim, bazı yazarlar hakkaten güzel yazılar yazıyor. takdir etmesini bildik. (bizi en çok ifade eden kelimeleri buluyor, ya da net bir adam). şu kesinlikle bilinsin ki sinirle hareket eden ergen bebelerden olmak yerine hep alttan alan abiler olduk.

  son günlere doğru da geçmişten kalma bi olay yaşadık. kısaca şöyle söyleyeyim, köpeğin birini bi ağaca bağladım ilkin, sora evcilleşmiş sanıp bi kaç gün sora saldım. baktım, kuduzmuş bu. bu sefer yapacak bişey kalmadı siktir ettim buradan. sonra baktım o köpek gitmiş olayı kendine çevirerek, doğruyla zerresi olmayan, saçma sapan bir şekilde kertenkele ye söylemiş. kertenkele de bir anlık gafletle yazarlık durumumla ilgili işlem yapmış. fırsattan istifade zevk düşkünleri bu gece vakti operasyonundan cesaret alıp sik üstüne oturup yukarı aşağı yaparak başlığımda yazı yazmaya cüret etmişler.
  ulan insan değilsin her ne isen bu kadar yalan atıp rahat olabilecek pişkinliği hangi evrim sürecinde kazandın, söyle.

  Şimdi yeni bir paragrafa başlıyor ve konuyu değiştiriyorum *. bi kaç yazı örneğini paylaşayım.

  bu yazıyı yazan adamı ben uçurdum. ve yetkilensem gene uçururum. bi saniye düşünmem hem de. trollük budur işte. ona da diğer trollere yaptığımız (berghof, wtf, esegin nicki) gibi bir muamele yaptım. neyse sonra bu görüşe katılmayan admin arkadaşlar Çok zamanlı bir çömezliğinin olmasını ama uçmaması gerektiğini söylediler. bu şekilde bir karar çıktı. o da devam ediyordur.. bakmadım. marlboro içerken haksız diye sümüklenenlere de selam ederim bu vesile ile. kimse haksız yere bişi yapmaz. herkes hak ettiğini buldu ve bu konuda herkes hemfikir kafanı yorma.

  bir başka iddia vardı galiba, bunların hepsine burada cevap vereyim bulandırılan zihinler aydınlansın, sonra gene bulanabilir artık orasına ben yetişmeyeceğim. neydi, heh bir yazarın yapmadığı şeyleri yapmış gibi göstermişim.
  de get, haddini bilmiyorsun, dilinin kemiği yok, yalanının hesabı yok, götünün çapı çok. gatheringsounds vardı bi tane şimdi gene var, kendisi bu sıfatlarla donattığım yazar hakkındaki bir işlemimin nedenini 'kibarca' sordu. ben de açıkladım, sonra ne halt yedi bilmiyorum. ama bu sıfat dolusu yazar atıp tuttu burada. Şahit olanlar olmuştur, inanmayınız efendim. deli kuyu taş muhabbetidir.

  sarhoş kafayla bu ortamda bulunmamaya çalıştım. ama sarhoşken hiç sözlüğe girmedim dersem yalan söylemiş olurum. sanırım o günlerin birinde, canım marlboro çekti, içmek istedim. hatırlamıyorum, sonra buradan okudum onu da. muhatabı hariç diğer yazarlardan bu durumdan ötürü kusuruma bakmamalarını istiyorum. hem elden ele gezen bir marlboro dan bi fırt çekmek istemenin ne sakıncası olabilir ki?

  konuyu değiştirdim;
  beyninin olmadığını bilip çekinmeden söyleyene vakitsiz horozun başını keserler diye hatırlatayım bi de.

  sadete geldim;
  yönetimden başta zandar; ottomanlast, badem, morumtrak, duduklu tencere, esenboga, kim kime dum duma, ipini koparan yoyo, bilgutay, ve farzımisalisukutuhayal a eyvallah,

  otherside a kolay gelsin diyorum.

  ha muro ya selamlar.

  burada takılmaya devam eden diğer herkese kalın sağlıcakla diyor, bana ulaşmak isteyenlerin artık diğer sözlüklerdeki vaktiyle iyi biriydi nickiyle olan hesabıma mesaj atabilecekleri müjdesini de veriyorum. ekşi hesabım farklı, ben bulurum orada sizi.

  bi sloganım yok, sloganım nickimde... vaktiyle iyi biriydi.

  bitti, dağılabilirsiniz.
  33.
  her ne kadar tanımasam da sevdiğim yazar. sadece bir kez rahatsız olduğum bir konuyu paylaştım onunla, o da gayet anlayışlı bir şekilde cevaplamıştı. bence gitmesi gereken başka insanlar var bu sözlükten.
  34.
  sen marlboro mu kullanıyorsun, ben kent içerim, zirve yapıldığı gün manzarada sigara içelim gibisinden teklifler sunmasına istinaden nuitari'nin tüm uyarılarına, bak kızım bu sana yavşıyo sözlerine rağmen insan yerine koymaktan vazgeçmediğim yazar. he ne yapıyordum. hiçbir şey. şikayet ettiğim entry'ler,sözlük dışında muhatap olduğumuz da yoktu. kimdir, adı nedir bilmem. veda hutbesinde öyle bi saçmalamış ki, nuitari'nin yerden göğe haklı olduğunu kanıtlamış.

  bir de hakkımda "elden ele gezen marlboro" diye talihsiz bir laf sarfetmiş.
  hem de beni hiç tanımadığı halde.
  ne diyeyim ki.
  -----
  ben onun anasını tanımam etmem, şimdi tanımadığım bir hanıma burdan böyle bir laf sölesem, elden ele geziyor desem dünyanın en orospu çocuğu insanı olmaz mıyım?
  -----
  35.
  an itibarıyla sözlük istatistiklerine göre en çok eksi oy veren yazardır.