kullanıcı girişi

kullanıcı adı veya e-mail

Şifre

üye olcam | şifremi unuttum

giriş
Yeni > Eski
Eski > Yeni
A'dan Z'ye
Z'den A'ya
Başlangıç
Bitiş
Tanımlarda arat
Entrylerde arat
İyisinden
gündemler (200)
sayfa >>

  yigit bulut

  1.
  galatasaray lisesi'ni falan bitirmiş, ekonomist, köşe yazarı. işin ilginç tarafı bu adam bizi mi kekliyor, iyice işi dalgaya mı vurcu diye düşündürüyor sürekli bizi çünkü tv ekranlarında inanılmaz boş ve populist açıklamaları var. ben herhangi bir iktisat sınavında bunun söylediklerini yazsam değil dersi geçmek o dersin hocasının özel isteğiyle fakülteyi bitiremem. böyle bir adam işte. her konuyla ilgili bir fikri vardır. yakında "herkes bir lira verse türkiye bütün borçlarını öder" açıklamasını bekliyorum kendisinden.
  2.
  an itibariyle habertürk kanalında türk ekonomi haberciliğini şu şekilde eleştirmiştir.

  "üç tane sarışın kız buluyorsun, yanına da amerikan aksanıyla konuşan bir tane okumuş adam buluyorsun, oturuyorsun dow jones, bank of america diye diye milletin beynini yıkıyorsun. borçlanmanın nesi iyidir yaa"

  (bkz: kahve ağzı)
  3.
  ulusal ekonomiden bahsedip fethullah gülen'in yanına kapak atmış ekonomi yazarıdır. ülkeyi bağımlı kılan mekanizmaların dışına çıkılması değil, bunların dengelenmesini talep eder.

  ümüğümüzü şerefimizle sıktırtalım diyendir.
  4.
  2008 krizini önceden bildirmiş iyi bir ekonomist, köşe yazarı ve program sunucusu. 1972 doğumlu, galatasaray lisesi ve bilkent üniversitesi mezunudur. kanal d spikerlerinden şule bulut ile evli. ingilizce ve fransızca bilmektedir.
  5.
  doğan grubunda ertuğrul özkök'ün tahtını zorlayamayacağını anlayınca hemen fatih altaylı'nın kanatları altına girmiştir. cennette köle olmaktansa cehennemin kralı olmak gibi...
  6.
  "ben hiç tahtanın kediye dönüştüğünü görmedim"

  evet bunu dedi...
  7.
  head and shoulders'ın uzun ve gür saçlı erkekleri seçtiğini göz önüne alırsak, kendisi ancak lümpenlere hitap eden uyduruk bir jöle reklamında boy gösterebilir.
  8.
  birinin çıkıp bu adama "santral kitlendi soru yağıyor" klişesini artık kimsenin yemediğini söylemesi gerekiyor. 2009 türkiye'sinde hala bunu söyleyebilen bir sunucu olması cidden komik.
  9.
  evrim teorisi gibi bilim dünyasının artık tartışmayı bıraktığı ve gerçekliği kanıtlanmış bir konuda
  ülkesindeki gerici rüzgarın estiği yönden sallayan, ekonomi bilgisi bile birkaç paragrafla sınırlı
  "sarı kafalı kadın" ifadesini kullanan sarışın piyasa adamı.
  10.
  tez, antitez, sentez ve diyalektik kelimelerini cümle içinde kullanıp, çok şey söylediği sanan ama sadece komik duruma düşen habertürk insanı.
  11.
  akşam gazetesi yazarı olan tuğçe tatari için "sarı kafa" ifadesini kullanmış, tuğçe de bunun üzerine yiğit bulut'a "saçlarını buzağı mı yaladı?" sormuştur.
  12.
  siyasi görüşleri ani bir dönüşüme uğrayan köşe yazarı. haberturke gectikten ve iktidarın dümen suyuna girdikten sonra yazdıgı yazılarla bize ailecek sac bas yoldurtmustur, yoldurtmaktadır. sürekli göz önünde üstelik yetişkin bir insan nasıl birdenbire söylem değiştiririn ibretlik örneğidir. acınasıdır.
  13.
  habertürk gazetesinde yazan ekonomist. ayrıca habertürk kanalında basın kulübü adlı programın sunucusudur.
  14.
  başbakanı konuk ettiği bugünkü programında sorduğu sorular, kendi sorularına verdiği cevaplarla tayyipten çok tayyipçi olduğunu bir kez daha göstermiş gazeteci görünümlü ponpon kızdır kendisi.
  15.
  ilginç kişiliği sayip insan; ntv'de çalışırken sürekli hükümetin politikalarını eleştiren tam bir akp düşmanıyken habertürk kanalına geçince 180 derece döndü ve akp fanatiği olu verdi. son noktayı tayyip erdoğanı konuk ettiği programındaki yalakalık halleri insanlara bu adama neler oluyor dedirtti. son olarak habertürk tv genel yayın yönetmeni olmuştur.
  16.
  allah'ın konuşsun diye verdiği dili, sade ve sadece yalamak için kullanan bir adamcağız.

  akp yiğit bulutu çağırdı ve şöyle dedi: sus ve yalamaya devam et.
  17.
  ahmet hakan kendisine kısaca jöleli diye hitap etmektedir.

  rte'nin kendisini milletvekli adayı yapacağına öylesine inanmıştı ki son zamanlarda iktidar yaltakçılığında yok artık dedirtir olmuştu.
  listeler açıklanınca neye uğradığını şaşırdı, kendini hepten jöleye vurdu.
  18.
  Jel kıvamındaki vantrolog kuklası.
  19.
  (bkz: telekinezi)Bu entry 16.06.2020 17:01 tarihinde düzenlenmiştir.